5.YARGI PAKETİ , MAHKUM VE AİLELERİNİN UMUTLARI
 Kapsamhaber’de 5.yargı paketi ve Af’la ilgili yapılan haberlere gelen yorumları aynen yayınlıyoruz. Okuyucularımızın bizimle paylaştıkları istek ve temennilerini Asıl duyması gerekli olan yetkili mercilere duyurmak için burada yayınlıyoruz. Umarız seslerini duyurmuş oluruz.
Daha önce 4.ve 5. yargı paketlerinden bahsetmiştik. Özellikle mağdur ve mahkum aileler tarafından bu yargı paketlerin içinden kendilerine de bir ışık olabileceği ümidi hakim. Dolayısıyla umutla bu paketlerin içinden yüzlerini güldürecek bir maddenin çıkmasını arzu ediyorlar. 
Cezaevlerinde binlerce insan ve yine dışarıda kalan binlerce mağdur ve perişan olmuş aileler var. Bu aileler pek tabi sevdiklerine kavuşmak, onlarla ayni çatı altında olmak, ayni ekmeği paylaşmak özlemi içinde yürekleri yanmakta, içleri kanamaktadır.
Elbette suçlu olanlar suçlarının cezasını çekmelidir. Suçlar cezasız kaldığında adalet sağlanamaz. Suç işleyen insanların mağdur ettiği insanlarında hak ve hukuklarını düşünecektir devlet. Bu anlamda da adaletli olmak durumundadır.
Ülkemizde, son zamanlarda cezaevleri dolup taşmıştır. Suçlar artmıştır. Suç unsuru olabilecek maddeler ve suç işleyecek zeminlerde bollaşmıştır. esas olan şey suçluyu affetmekten ziyade suç unsurlarını azaltan tedbirleri almaktır. Suç işlemeyi en aza indirmek için gerekli olan psikolojik, sosyolojik, ekonomik çalışmalarla birlikte ahlaki eğitimi de baz alarak insanlarımızı suça teşvik edecek unsurları ortadan kaldırmalıdır. 
Af meselesi biraz hukuki olmaktan ziyade daha çok siyasi bir durumdur. Bu zamana kadar hükümetler oy kazancı açısından Af konusunu değerlendirerek, suçlu,suçsuz ayırmadan bazen genel af, bazen kısmi af bazen de infaz sistemleri ile şirinlik yapmışlardır. 
Affetmek Büyüklüğün şanındandır. Elbette Affedici olmak güzel…  Ancak af konusu adaletli olmalıdır. Devlet, millet düşmanlığı yapanlar, vatana ihanet edenler,daha sübyan çocukların ırzına geçenler asla affedilmemelidir.
Umarız, Devletimiz yargı paketlerinden birisinin içine adil olabilecek bir af koyarak, mağdur ve mahkum aileleri sevindirir.
5. Yargı paketi ve Af’la alakalı tarafımıza gelen dilek, temenni ve düşünceleri olduğu gibi naklediyoruz.  DEVAMI 

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik ya da ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde hiçbir içeriği site’de paylaşmayın.
Misafir Avatar
Ömer 1 ay önce

İçeriden ölülerimiz çıksada ALLAH korusun kimsenin af çıkaracağı yok boşuna yormayın bu tür iletişim sandığınız yorumlarla

Misafir Avatar
yeliz gök 1 ay önce

Af istiyoruz 3 çocukla cçok mağdurum kocam cezaevinde babalarını istiyolar

Misafir Avatar
HATICE GOK 1 ay önce

iki cocuk annesiyim biklzlm var dort yaslnda bi olum var iki yaslnda olum babaslna abi diyor cunku gormemis babaslnl sayln basbakanlm aflnlza slnlyoruz umudumuz sissiniz afffffffff

Misafir Avatar
Özlem bakirkesen 1 ay önce

Eşim beş senedir suçsuz olduğu halde cezaevinde affı istiyoruz yetkililerin duymasını istiyorum

Misafir Avatar
m kemal civan 1 ay önce

yeter yeter ıcerisi doldu tastı mahkümlar birbirini yemeden ceza evlerini bosaltın

Misafir Avatar
hafıze kalender 2 ay önce

Allah ıcın afffffffffffffff verın sızden cok bırsey ıstemıyoruz sadece afffffffffff bu ınsanların feryatlarını duyun artık

Misafir Avatar
Zeynep 2 ay önce

Luttfen aff ciksin uc cocukle perişahnim boş icindeder iftira atilrde ve komplo yabdillar kocama cocuk larimi piskoluşu busulldu allha icin lutfen neolursan cok perişanim

Misafir Avatar
deniz 2 ay önce

Alah rızad sı ıçin babamı cikartin