Baraj korkusuyla yaşamak ülkücülerin kaderi değildir


GARABEY

GARABEY

30 Nisan 2016, 22:37

 Milyonlarca insanın ilgisini çeken, beğenisini kazanan ve iktidarda görmek istediği MHP’de bir süredir oluşan çatlak artık herkes tarafından bilinmektedir. Bu çatlağı şu veya bu şekilde izole etmek, doldurmak, kapatmak artık mümkün görülmemektedir.

Milliyetçi Hareket Partisinde bir değişim süreci başlamış ve sona doğru gelmektedir.

MHP'de Yenilik ve değişim

Yenilikle ilgili birçok fikir beyan edilmektedir. 

Genel anlamda herkes tarafından müşterek kabul edilmiş bir fikir yoktur. 

Kimileri tarafından yenilik, yeni fikirlerin ve kavramların ortaya koyulması, geliştirilmesi ve uygulanmasıdır. Kimileri tarafından da fikirlerden ve kavramlardan başarılı bir şekilde faydanılması olarak görmektedir. 

Milliyetçi Hareket Partisi’nde farklı fikir ve kavramlarla ortaya çıkanlar yer bulamamıştır. 

MHP’de şu anda böyle bir istek ve temayül zaten görülmemektedir. 

Her ne kadar sosyal medya’da ve özellikle bazı iktidar yanlısı basında MHP’nin bölünebileceği yönünde yargara kopartılıyorsa da MHP’nin bölünmesi bu şartlarda mümkün gözükmemektedir. Kaldı ki muhaliflerin ortaya koyduğu farklı fikir ve temayül emarelerine raslanmamaktadır. 'Muhalif' olarak addedilenlerin yaklaşımı ülkücü hareketin iktidar olması yönünden olmuştur. Aksi bir itikamet söz konusu olmamıştır.

Zaten fikirleri ve kavramları sık sık değiştirerek yapılan yeniliklerin kişiyi/kimseyi/kurumu başarıya götürme ihtimalide yoktur

Ülkücü irade, ülkücü hareketin bölünmesine müsaade etmeyeceği gibi MHP’nin başarılı olmasında bir türlü muktedir olamayan yöneticileri de başlarında yönetici olarak görmek istememektedir.

Milliyetçi hareket partisi kimsenin tekelinde değildir. ‘Ben gitmem, ben yaptırmam, benim elimden kimse alamaz’ mantığıyla hareket doğru sonuçlar ortaya çıkarmaz.

Ülkücü hareketi yönetmeye talip olanlar, ülkücü iradenin dışında bir gücün veya farklı bir düşüncenin etkisiyle hareket edemez. ‘Ben yaptım oldu’ veya ‘ben kimi istersem o gelecek’ mantığıyla sergilenen davranış biçimi ülkücü harekete zarar vermektedir. 

MHP’nin üst yönetimi şaşkınlık içindedir. 

Tam olarak ne yapacağını bilememektedir. 


Ok yaydan çıkmıştır. ‘Kurultay yaptırmayız’ diyenler kendilerini kurtarmak adına en büyük kötülüğü ülkücü harekete yapmaktadır. 

MHP’nin tabanından tavanına kadar ülkücüler değişim istemektedir. 

Ülkücülerin boynu bükük şekilde bunca zaman dolandığı yeter artık!

Ülkücüler iktidar olmak istiyor.

Baraj korkusuyla yaşamak ülkücülerin kaderi değildir.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
kenan - 1 yıl önce
yüreğimizden geçenlere tercuman oldunuz teşekkür ederiz.
Avatar
kamuran sert - 1 yıl önce
evet ülkücüler iktidar olmak istiyor. ülkücüler iktidar olmak isterken ideolojilerini yitirmemelidir. ülkücülük ahlak ve normlarını bir tarafa bırakarak seçimlerde başarılı olmak uğruna ketleleşerek asli olan kimliğini kaybetmemelidir.