DİN VE DARBE İŞTAHIYLA MİLLETE ATEŞ EDENLER


ALİ OSMAN MUŞ

ALİ OSMAN MUŞ

18 Temmuz 2016, 22:17

Milletten para toplayarak eğitim kurumları açanlar bir taraftan kadrolarla ülkeyi ele geçirmeye çalıştılar, diğer taraftan da halka silahlarla ateş açtılar. Bu nasıl bir din zihniyetidir? Bunların dini var mıdır? Bunların ülkesi var mıdır? Bunların bayrağı var mıdır? Biz burada milletin bağırsaklarına yerleşen bu urların temizlenmesi için acizane fikirlerimizi serdedeceğiz. Önerimizi arzedeceğiz.

Eğitim kurumlarını ve diğerlerini kastediyoruz. Fetö  tarafından milletten din iştahıyla toplanan, çocukların okul harçlıklarından bile destek alınarak yurt içinde ve yurt dışında yapılan okullara yasa çıkarılarak el konulmalıdır. Adları değiştirilip “Millet Eğitim Kurumları” olmalıdır. Nasıl olsa zekât, bağış, infak, sadaka gibi paralarla inşa edilmişlerdir. Maliyetine öğrenci kabul edilecek şekilde düzenlenmeli böylece vatandaşın ucuz özel okullarda çocuklarını “milli bütçe” kaynaklarına yük olmadan okutmaları imkanı sağlanmalıdır.  Yurt dışındaki okulları da ülkenin emrine devredilmeli hepsi zaten o ülkelerin en üst sosyetesine hizmet eden para toplama gişesi olan bu kurumlar o ülkelerde de maliyetine hizmet veren Türkiye’ye hizmet eden kurumlara dönüştürülmelidir. Yoksa bağırsaklarımızdaki ur yeniden hayatiyet bulup başımıza belâ olma tehlikesi mevcuttur. Milletin emrine verilmeleri gerekmektedir. Bu terör hareketine alet edilen genç çocuklara da fırsat tanınıp terör örgütü değil ülke hizmetine girecek “ıslah” programları hazırlanmalıdır. Dengemizi kaybetmemeliyiz. Bize yakışan da budur.

FETÖ KURUMLARI MİLLETE MAL EDİLMELİDİR

Her türlü Fetö kurumu Türk Milletinin emrine verilmelidir.  Millet Liseleri, Millet Kuran Kursları, Millet Üniversiteleri adı ile yeniden yapılanmalı ve bir daha nesillerin hiç unutmamaları için de bir ortam hazırlanacak şekilde düzenlemeler yapılmalıdır.

Gerek yurt içi, gerekse yurt dışı tüm eğitim kurumlarına el konulmalı o ülkelerin resmi idareleriyle görüşmelere başlanmalıdır. Soruyorum; Türkiye’nin nüfusu 78 milyon. 78 milyondan kaç kişi bunlara yardım etmedi?  Satırların sahibi itiraf etmektedir. Her türlü karşılıklı ve karşılıksız yardım etmiştir. 2011 yılında gittiği Endonezya’da gerçeği görmüş ve Pasiad dedikleri dümen dubara merkezinde kendileriyle görüştükten sonra ağlayarak dışarı çıkmıştır. Bunlar orada okul adını verdikleri para toplama gişelerinde yıllık 4.500 dolar karşılığı para toplamaktaydılar. Endonezya’da resmi asgari ücretin 95-225 dolar arasında değiştiğini de bu arada belirtelim. 

Bunların içlerinde ülkeyi seven gençler temiz çocuklar da vardır. Hepsi teker teker ayıklanmalı ve her türlü tesisleri milletin emrine verilecek yasal düzenlemeler yapılmalıdır.

Acizane temennimiz TBMM bu konuda iktidarı muhalefetiyle toplanmalı ve yasa çıkararak her türlü Fetö kurumlarına el konacak yasal alt zemin hazırlanmalıdır. Milletin barsaklarına sızan urlar ayıklanmalı barsaklarımız temiz çalışmalıdır. Bunlar suya karışan bileşiğe bezerler ayıklanması zordur. O nedenle iş başından  sıkı tutulmalı mevcut tesisleri mllete hizmet eden kurumlara dönüştürülmelidir.
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.