Altın Portakal ödülleri belli oldu
 Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) işbirliğiyle düzenlenen 49. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Cam Piramit Kongre ve Fuar Merkezi'nde düzenlenen ödül töreni ile sona erdi. Altın Portakal'da "En İyi Film", "Güzelliğin On Par' Etmez" oldu. "En İyi Erkek Oyuncu Ödülü", "Güzelliğin On Par' Etmez" filmindeki rolüyle Abdulkadir Tuncer'e giderken, "En İyi Kadın Oyuncu Ödülü"nün sahibi "Elveda Katya" filmindeki performansı ile Anna Andrusenko oldu. "Zerre" filminin yönetmeni Erdem Tepegöz ise "En İyi Yönetmen" ödülünü aldı. 

ÖDÜLLERİN TAM LİSTESİ:

Ulusal Uzun Metraj:
En İyi Film: Güzelliğin On Par' Etmez (Hüseyin Tabak)
En İyi Film Jüri Özel Ödülü: Toprağın Çocukları (Ali Adnan Özgür)
En İyi İlk Film: Zerre (Erdem Tepegöz)
En İyi Yönetmen: Erdem Tepegöz (Zerre)
En İyi Senaryo: Güzelliğin On Par' Etmez... (Hüseyin Tabak)
En İyi Müzik: Tamer Çıray (Elveda Katya)
En İyi Kadın Oyuncu: Anna Andrusenko (Elveda Katya)
En İyi Erkek Oyuncu: Abdulkadir Tuncer (Güzelliğin On Par' Etmez...)
En İyi Görüntü Yönetmeni: Florent Herry (Pazarları Hiç Sevmem)
En İyi Sanat Yönetmeni: Tora Aghabayova (Zerre)
En İyi Kurgu Ödülü: Güzelliğin On Par' Etmez... (Christoph Loidl)
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Lale Yavaş (Güzelliğin On Par' Etmez...)
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Tansu Biçer (Küf)
Behlül Dal Jüri Özel Ödülü: Yüşa Durak (Güzelliğin On Par' Etmez...)
Dr. Avni Tolunay Jüri Özel Ödülü: Nimet İnkaya ve Gina Benezra (Küf)

Uluslararası Uzun Metraj:
Uluslararası En İyi Uzun Metraj Film Ödülü: Aglaya (Krisztina Deak)
Uluslararası En İyi Uzun Metraj Film Jüri Özel Ödülü: Gülümse (Rusudan Chkonia)
Uluslararası En İyi Uzun Metraj Film Performans Ödülü: Marian Dziedziel (Süpermarket)

SİYAD Ödülü:
En İyi Ulusal Uzun Metraj Film: Zerre (Erdem Tepegöz)
En İyi Uluslararası Uzun Metraj Film: Aglaya (Krisztina Deak)

Seyirci ödülü:
Ulusal Uzun Metraj En İyi Film - Antalya Kent Konseyi Jürisi tarafından seçilen Seyirci Ödülü: Elveda Katya

Gençlik Ödülü:
Uluslararası En İyi Uzun Metraj Film Akdeniz Üniversitesi Gençlik Jürisi Ödülü: Gülümse (Rusudan Chkonia)

Belgesel Film:
Ulusal En İyi Belgesel Film Ödülü: Siirt'in sırrı (İnan Temelkuran- Kristen Stevens)
Ulusal En İyi Belgesel Film Jüri Özel Ödülü: Yuva (Ebubekir Çetinkaya)
Ulusal En İyi İlk Belgesel Film Ödülü: Ben, Sen, O... (Zeynep Oral)

Kısa Film:
Ulusal En İyi Kısa Film Ödülü: Sessiz (Rezan Yeşilbaş)
Ulusal Enİyi Kısa Film Jüri Özel Ödülü: Buhar (Abdurrahman Öner)

Halkın Portakalı Ödülleri:
1. Film: Sessiz Çığlık


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner211