Güçlü Yarınlar İçin Ülkücü Medya
Medya her zaman önemli olmuştur. İdeolojiler, siyasi partiler, sendikalar veya topluluklara hitap eden her türlü organizasyonlar kendilerini ifade edebilmek, etkinlik ve toplantılarını halka duyurabilmek, fikirlerini ve yol haritalarını içinde bulundukları toplumla paylaşabilmek için kendi neşriyatlarına sahip olmak isterler. Medyada yer almak büyük bir zenginliktir.
Bu hususta etkili sözler söyleyen Marshall McLuhan yerinde bir tespitte bulunur: ‘Benliğimizi tümüyle medya teslim aldı. Kitle iletişim araçları kişisel hayatımız, siyasal ekonomik vs. hayatımızı öylesine yaygın biçimde etkilemektedir ki, ilişmedikleri, dokunmadıkları, değiştirmedikleri hiçbir yanımız kalmadı"’ derken medyanın ne kadar etkili bir silah olduğunu vurgulamaktadır.

Bu hususta  wandel phillips’in “Bizi idare edenler, hükümetler ve gazetelerdir” derkendi medyanın gücünü ortaya koymaktadır.

Konumuz, medya iletişim veya medyanın ne demek olduğunu anlatmak değildir. Medyanın hayatımızdaki yerini bilmeyen yoktur. Medyanın alanı, teknolojilerle ve çeşitli yazılımlarla desteklenmekte, her geçen gün genişlemekte ve etkisini artırmaktadır. Bu anlamda topluma hitap eden bütün iktisadi, sosyal, kültürel, ideolojik yapılar; kurum ve kuruluşlar, siyasi partiler, aksiyoner hareketlerin hepsi medyayla ilgili teknolojinin sunduğu nimetlerin her birini maddi imkanları ölçüsünde kullanmak zorundadır.

Ülkücü kuruluşlar bu konuda maalesef son derece geri plandadır. Ülkücü Hareketin Tabanında yeterli sayıda kalifiye insanlar bulunduğu halde, yeteri kadar bilgi ve becerikli dava adamları olduğu halde Ülkücü kuruluşlar medya konusunda sınıfta kalmıştır.

Ülkücülerin görevi seçim geldiğinde sadece sandıkta oy kullanmak değildir. Ülkücüler, seçimlerin dışında da düşüncelerini daha geniş havuzlara aktarmanın talaşı ve heyecanı içinde olmalıdır.

Her ülkücü, internet haberleriyle bir şekilde ilgilenmektedir. İnternet dünyasında yeteri miktarda ülkücü haber siteleri mevcuttur. Ancak Ülkücü haber siteleri de kendilerini yeteri kadar güçlendirememiş, kendisini geliştirememiş ve rekabet şansı yakalayamamıştır.

Kısıtlı maddi imkânlarla devam ettirilen Ülkücü haber siteleri kurumsallaşması için önündeki maddi imkansızlıkların aşılması zorunlu hale gelmiştir. Bunun  yapılabilmesi için gereken tek şey: Bütün ülkücüler kendi medayasına sahip çıkmalıdır.

Bir haberin çok sayıda kimseler tarafından okunması haber sitesine çok büyük avantajlar sağlamaktadır. Haber sitesinin dinamosu, tetikleyicisi okuyucular veya takipçileridir.
Her haber sitesi sosyal paylaşım siteleriyle iletişim içinde olmak zorundadır. Ankara’da Kızılay, İstanbul’da Sultanahmet, Beyoğlu gibi kalabalık caddeler gibidir sosyal paylaşım siteleri. Ürünlerin ilk tanıtımı kalabalık olan bu ağlarda yapılır.

 BİZ NE YAPALIM?
Aslında sizler olmadan haber siteleri olmaz. Sizler olmadan Ülkücü Medya olmaz. Sizler olmadan bir adım öteye gitmekte olmaz. Sizler olmadan bizler sadece kendimizi kandırır ve avuturuz. Fikirlerin sadece bir odada tartışılıp kalması ülkücüye hiçbir şey kazandırmaz. Odanın dışına çıkartamadığınız bir fikrin ne önemi olabilir ki? Nasıl bir iktidar planlayabilirsiniz? Hedeflerinize varmayı nasıl hayal edebilir ve düşünebilirsiniz?

İNTERNETE GİREN HER ÜLKÜCÜNÜN YAPABİLECEĞİ ÇOK ŞEY VARDIR
1-İnternete giren her ülkücü mutlaka ülkücü haber sitesinin sayfasını beğenmelidir. Beğeni sayfasının ne kadar kişi tarafından beğenildiğinin önemi büyüktür. Psikolojik üstünlük sağlar. Daha çok ciddiye alınmasını ve internet sitesinin daha fazla okunması veya HİT’inin artmasını sağlar.
2- Ülkücü medya siteleri ziyaret edilmelidir.
3- Ülkücü medya haberlerine haberlerine yorum yapılmalıdır. O haberlerle ilgili düşünceler yazmalmalıdır.

Ülkücüler bu duygu ve düşünceyle hareket ettiklerinde Ülkücü Medya kendini yenileyecek, Ülkücü medya teknolojik olarak ta kendisini daha fazla güçlendirecek kaynaklara ulaşacaktır.

İnternet haber sitelerinin değerini ölçen, onları sınıflandıran Google gibi araçlar böylesi güçlü bir talep karşısında dayanamayacak ülkücü fikirleri daha fazla ön plana çıkaracaktır.

BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ İNTERNET DÜNYASINDA DA GÖSTERMELİYİZ.

GARABEY

 


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner211