Dünya Kupası kadroları kesinleşti
FIFA, 2014 Dünya Kupası'nda mücadele edecek 32 takımın nihai kadrosunu onadı

ANKARA (AA) - FIFA, 12 Haziran'da Brezilya'da başlayacak 2014 Dünya Kupası'nda yer alan 32 takımın 23'er kişilik nihai kadrolarını onayladı.

FIFA'nın internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, turnuvada yer alacak 32 milli takımın teknik direktörünün tercih ettiği 23'er kişiden oluşan toplam 736 kişilik nihai kadrolar onaylandı.

Gruplarına göre takım kadroları şöyle:

 

- A Grubu

 

Brezilya

Kaleciler: Julio Cesar (Toronto), Jefferson (Botafogo), Victor (Atletico Mineiro)

Savunma: David Luiz (Chelsea), Dante (Bayern Münih), Thiago Silva (Paris Saint Germain), Henrique (Napoli), Maicon (Roma), Dani Alves (Barcelona), Marcelo (Real Madrid), Maxwell (Paris Saint Germain)

Orta saha: Luiz Gustavo (Wolfsburg), Paulinho (Tottenham), Fernandinho (Manchester City), Ramires (Chelsea), Oscar (Chelsea), Willian (Chelsea), Hernanes (Inter)

Forvet: Hulk (Zenit), Bernard (Shakhtar Donetsk), Neymar (Barcelona), Jo (Atletico Mineiro), Fred (Fluminense)

 

Hırvatistan

Kaleciler: Stipe Pletikosa (Rostov), Danijel Subasic (Monaco), Oliver Zelenika (Lokomotiv Moscow)

Savunma: Darijo Srna (Shakhtar Donetsk), Dejan Lovren (Southampton), Vedran Corluka (Lokomotiv Moskova), Gordon Schildenfeld (Panathinaikos), Danijel Pranjic (Panathinaikos), Domagoj Vida (Dinamo Kiev), Sime Vrsaljko (Genoa)

Orta saha: Luka Modric (Real Madrid), Ivan Rakitic (Sevilla), Ognjen Vukojevic (Dinamo Kiev), Ivan Perisic (Wolfsburg), Mateo Kovacic (Inter), Marcelo Brozovic (Dinamo Zagreb), Ivan Mocinic (Rijeka), Sammir (Getafe), 

Forvet: Mario Mandzukic (Bayern Münih), Ivica Olic (Wolfsburg), Eduardo da Silva (Shakhtar Donetsk), Nikica Jelavic (Hull), Ante Rebic (Fiorentina)

 

Meksika

Kaleciler: Jesus Corona (Cruz Azul), Guillermo Ochoa (Ajaccio), Alfredo Talavera (Toluca)

Savunma: Paul Aguilar (America), Andres Guardado (Bayer Leverkusen), Miguel Layun (America), Rafa Marquez (Leon), Hector Moreno (Espanyol), Diego Reyes (Porto), Maza Rodriguez (America), Carlos Salcido (Tigres), Miguel Ponce (Deportivo Toluca)

Orta saha: Hector Herrera (Porto), Marco Fabian (Cruz Azul), Isaac Brizuela (Toluca), Javier Aquino (Villarreal), Gallito Vazquez (Leon),  Carlos Pena (Leon)

Forvet: Raul Jimenez (America), Alan Pulido (Tigres), Giovani Dos Santos (Villarreal), Oribe Peralta (Santos), Javier Hernandez (Manchester United)

 

Kamerun

Kaleciler: Charles Itandje (Torku Konyaspor), Sammy Ndjock (Medical Park Antalyaspor), Loic Feudjou (Coton Sport)

Defans: Benoit Assou-Ekotto (Tottenham), Henri Bedimo (Lyon), Aurelien Chedjou (Galatasaray), Cedric Djeugou (Coton Sport), Nicolas Nkoulou (Marsilya), Dany Nounkeu (Galatasaray), Allan Nyom (Granada)

Orta saha: Enoh Eyong (Medical Park Antalyaspor), Jean Makoun (Rennes), Joel Matip (Schalke 04), Stephane Mbia (Queens Park Rangers), Benjamin Moukandjo (Nancy), Landry Nguemo (Bordeaux), Edgar Salli (Lens), Alexandre Song (Barcelona)

Forvet: Vincent Aboubakar (Lorient), Jean-Eric Maxim Choupo-Moting (Mainz), Samuel Eto'o (Chelsea), Fabrice Olinga (Malaga), Pierre Webo (Fenerbahçe)

 

- B Grubu

 

İspanya

Kaleciler: Iker Casillas (Real Madrid), Pepe Reina (Liverpool), David De Gea (Manchester United)

Savunma: Sergio Ramos (Real Madrid), Gerard Pique (Barcelona), Raul Albiol (Napoli), Javi Martinez (Bayern Münih), Juanfran (Atletico Madrid), Jordi Alba (Barcelona), Cesar Azpilicueta (Chelsea)

Orta saha: Xavi (Barcelona), Xabi Alonso (Real Madrid), Andres Iniesta (Barcelona), Koke (Atletico Madrid), Sergio Busquets (Barcelona), Santi Cazorla (Arsenal), Cesc Fabregas (Barcelona), Juan Mata (Manchester United), David Silva (Manchester City)

Forvet: Pedro (Barcelona), Diego Costa (Atletico Madrid), David Villa (Atletico Madrid), Fernando Torres (Chelsea)

 

Hollanda

Kaleciler: Jasper Cillessen (Ajax), Tim Krul (Newcastle United), Michel Vorm (Swansea City)

Defans: Bruno Martins Indi, Daryl Janmaat, Terence Kongolo, Stefan de Vrij (Feyenoord), Joel Veltman (Ajax), Ron Vlaar (Aston Villa), Paul Verhaegh (Augsburg)

Orta saha: Wesley Sneijder (Galatasaray), Nigel de Jong (Milan), Daley Blind (Ajax), Jordy Clasie (Feyenoord), Leroy Fer (Norwich City), Jonathan de Guzman (Swansea City), Georginio Wijnaldum (PSV Eindhoven)

Forvet: Robin van Persie (Manchester United), Arjen Robben (Bayern Münih), Jeremain Lens (Dinamo Kiev), Dirk Kuyt (Fenerbahçe), Klaas Jan Huntelaar (Schalke 04), Memphis Depay (PSV Eindhoven)

 

Şili

Kaleciler: Claudio Bravo (Real Sociedad), Johnny Herrera (Universidad de Chile), Cristopher Toselli (Universidad Catolica)

Savunma: Gary Medel (Cardiff City), Jose Rojas (Universidad de Chile), Eugenio Mena (Santos), Gonzalo Jara (Nottingham Forest)

Orta saha: Arturo Vidal (Juventus), Mauricio Isla (Juventus), Marcelo Diaz (Basel), Francisco Silva (Osasuna), Felipe Gutierrez (Twente), Jose Pedro Fuenzalida (Colo Colo), Carlos Carmona (Atalanta), Jean Beausejour (Wigan Athletic), Charles Aranguiz (Internacional), Miiko Albornoz (Malmö)

Forvet: Alexis Sanchez (Barcelona), Eduardo Vargas (Valencia), Jorge Valdivia (Palmeiras), Mauricio Pinilla (Cagliari), Esteban Paredes (Colo Colo), Fabian Orellana (Celta Vigo)

 

Avustralya

Kaleciler: Eugene Galekovic (Adelaide United), Mitchell Langerak (Borussia Dortmund), Mat Ryan (Brugge)

Savunma: Jason Davidson (Heracles Almelo), Ivan Franjic (Brisbane Roar), Ryan McGowan (Shandong Luneng Taishan), Matthew Spiranovic (Western Sydney Wanderers), Alex Wilkinson (Jeonbuk Hyundai) , Bailey Wright (Preston North End)

Orta saha: Oliver Bozanic (Luzern), Mark Bresciano (Al Gharafa), James Holland (Austria Vienna), Mile Jedinak (Crystal Palace), Massimo Luongo (Swindon Town), Matt McKay (Brisbane Roar), Mark Milligan (Melbourne Victory), Tommy Oar (Utrecht), James Troisi (Melbourne Victory), Dario Vidosic (Sion)

Forvet: Tim Cahill (New York Red Bulls), Ben Halloran (Fortuna Dusseldorf), Mathew Leckie (Frankfurt 1899), Adam Taggart (Newcastle Jets)

 

- C Grubu

 

Kolombiya

Kaleciler: David Ospina (Nice), Faryd Mondragon (Deportivo Cali), Camilo Vargas (Santa Fe)

Savunma: Camilo Zuniga (Napoli), Pablo Armero (Napoli), Cristian Zapata (Milan), Mario Yepes (Atalanta), Carlos Valdes (Philadelphia Union), Santiago Arias (PSV Eindhoven), Eder Alvarez-Balanta (River Plate)

Orta saha: James Rodriguez (Monaco), Abel Aguilar (Toulouse), Carlos Sanchez (Elche), Fredy Guarin (Inter), Juan Fernando Quintero (Porto), Aldo Ramirez (Morelia), Alexander Mejia (Atletico Nacional), Victor Ibarbo (Cagliari), Juan Guillermo Cuadrado (Fiorentina)

Forvet: Jackson Martinez (Porto), Teofilo Gutierrez (River Plate), Carlos Bacca (Sevilla), Adrian Ramos (Borussia Dortmund)

 

Yunanistan

Kaleciler: Orestis Karnezis (Granada), Panagiotis Glykos (PAOK), Stefanos Kapino (Panathinaikos)

Savunma: Kostas Manolas, Giannis Maniatis, Jose Holebas (Olympiakos), Sokratis Papastathopoulos (Borussia Dortmund), Giorgios Tzavellas (PAOK), Loukas Vyntra (Levante), Vasilis Torosidis (Roma), Vangelis Moras (Verona)

Orta saha: Alexandros Tziolis (Kayserispor), Andreas Samaris (Olympiakos), Kostas Katsouranis (PAOK), Giorgos Karagounis (Fulham), Panagiotis Tachtsidis (Torino), Ioannis Fetfatzidis (Genoa), Lazaros Christodoulopoulos, Panagiotis Kone (Bologna)

Forvet: Dimitris Salpingidis (PAOK), Giorgios Samaras (Celtic), Kostas Mitroglou (Fulham), Theofanis Gekas (Torku Konyaspor)

 

Fildişi Sahili

Kaleciler: Boubacar Barry (Lokeren), Sylvain Gbohouo (Sewe Sport), Sayouba Mande (Stabaek)

Savunma: Kolo Toure (Liverpool), Arthur Boka (Stuttgart), Didier Zokora (Trabzonspor), Ousman Vieira (Çaykur Rizespor), Jean Daniel Akpa Akpro (Toulouse), Serge Aurier (Toulouse), Constant Djakpa (Eintracht Frankfurt), Süleyman Bamba (Trabzonspor)

Orta saha: Geoffroy Die Serey (Basel),  Cheik Tiote (Newcastle), Mathis Bolly (Fortuna Duesseldorf), Didier Ya Konan (Hannover), Ismael Diomande (Saint Etienne), Max-Alain Gradel (Saint Etienne), Yaya Toure (Manchester City)

Forvet: Wilfried Bony (Swansea), Didier Drogba (Galatasaray), Gervinho (Roma), Giovanni Sio (Basel), Salomon Kalou (Lille)

 

Japonya

Kaleciler: Eiji Kawashima (Standard Liege), Shusaku Nishikawa (Urawa Reds), Shuichi Gonda (FC Tokyo)

Savunma: Masato Morishige (Tokyo), Yasuyuki Konno (Gamba Osaka), Yuto Nagatomo (Inter), Maya Yoshida (Southampton), Masahiko Inoha (Jubilo Iwata), Atsuto Uchida (Schalke 04), Hiroki Sakai (Hannover 96), Gotoku Sakai (Stuttgart)

Orta saha: Yasuhito Endo (Gamba Osaka), Keisuke Honda (Milan), Shinji Kagawa (Manchester United), Makoto Hasebe (Nuremberg), Hiroshi Kiyotake (Nuremberg), Hotaru Yamaguchi (Cerezo Osaka), Toshihiro Aoyama (Sanfrecce Hiroshima), Manabu Saito (Yokohama F. Marinos)

Forvet: Shinji Okazaki (Mainz), Yoichiro Kakitani (Cerezo Osaka), Yuya Osako (1860 Münih), Yoshito Okubo (Kawasaki Frontale)

 

- D Grubu

 

Uruguay

Kaleciler: Fernando Muslera (Galatasaray), Martin Silva (Vasco Da Gama), Rodrigo Munoz (Libertad)

Savunma: Diego Lugano (West Bromwich Albion), Diego Godin, Jose Maria Gimenez (Atletico Madrid), Martin Caceres (Juventus), Maximiliano Pereira (Benfica), Jorge Fucile (Porto), Sebastian Coates (Nacional)

Orta saha: Egidio Arevalo Rios (Morelia), Walter Gargano (Parma), Diego Perez (Bologna), Alvaro Gonzalez (Lazio), Alvaro Pereira (Sao Paulo), Cristian Rodriguez (Atletico Madrid), Gaston Ramirez (Southampton), Nicolas Lodeiro (Botafogo)

Forvet: Luis Suarez (Liverpool), Edinson Cavani (Paris Saint-Germain), Diego Forlan (Cerezo Osaka), Cristian Stuani (Espanyol), Abel Hernandez (Palermo)

 

Kosta Rika

Kaleciler: Keylor Navas (Levante), Patrick Pemberton (Alajuelense), Daniel Cambronero (Herediano)

Savunma: Johnny Acosta (Alajuelense), Giancarlo Gonzalez, Waylon Francis (Columbus Crew), Michael Umana, Heiner Mora (Saprissa), Oscar Duarte (Club Brugge), Junior Diaz (Mainz 05), Christian Gamboa (Rosenborg), Roy Miller (New York Red Bulls)

Orta saha: Celso Borges (AIK), Christian Bolanos (Kopenhag), Esteban Granados, Jose Miguel Cubero (Herediano), Michael Barrantes (Aalesunds), Yeltsin Tejeda (Saprissa), Diego Calvo (Valerenga)

Forvet: Bryan Ruiz (PSV Eindhoven), Joel Campbell (Olympiakos), Randall Brenes (Cartagines), Marco Urena (Kuban Krasnodar)

 

İngiltere

Kaleciler: Joe Hart (Manchester City), Ben Foster (West Bromwich Albion), Fraser Forster (Celtic)

Savunma: Leighton Baines (Everton), Gary Cahill (Chelsea), Phil Jagielka (Everton), Glen Johnson (Liverpool), Phil Jones (Manchester United), Luke Shaw (Southampton), Chris Smalling (Manchester United)

Orta saha: Steven Gerrard (Liverpool), Jordan Henderson (Liverpool), Adam Lallana (Southampton), Frank Lampard (Chelsea), James Milner (Manchester City), Alex Oxlade-Chamberlain (Arsenal), Raheem Sterling (Liverpool), Jack Wilshere (Arsenal), Ross Barkley (Everton)

Forvet: Rickie Lambert (Southampton), Wayne Rooney (Manchester United), Daniel Sturridge (Liverpool), Daniel Welbeck (Manchester United)

 

İtalya

Kaleciler: Gianluigi Buffon (Juventus), Mattia Perin (Genoa), Salvatore Sirigu (Paris Saint Germain)

Savunma: Ignazio Abate (Milan), Andrea Barzagli (Juventus), Leonardo Bonucci (Juventus), Giorgio Chiellini (Juventus), Matteo Darmian (Torino), Mattia De Sciglio (Milan), Gabriel Paletta (Parma)

Orta saha: Alberto Aquilani (Fiorentina), Antonio Candreva (Lazio), Daniele De Rossi (Roma), Claudio Marchisio (Juventus), Thiago Motta (Paris Saint Germain), Marco Parolo (Parma), Andrea Pirlo (Juventus), Marco Verratti (Paris Saint Germain)

Forvet: Mario Balotelli (Milan), Antonio Cassano (Parma), Alessio Cerci (Torino), Ciro Immobile (Torino), Lorenzo Insigne (Napoli)

 

- E Grubu

 

İsviçre

Kaleciler: Diego Benaglio (Wolfsburg), Yann Sommer (Basel), Roman Buerki (Grasshoppers)

Savunma: Stephan Lichtsteiner (Juventus), Reto Ziegler (Sassuolo),  Michael Lang (Grasshoppers), Steve von Bergen (Young Boys), Philippe Senderos (Valencia), Johan Djourou (Hamburg), Ricardo Rodriguez (Wolfsburg), Fabian Schaer (Basel)

Orta saha: Gokhan Inler (Napoli), Valentin Stocker (Basel), Tranquillo Barnetta (Schalke 04), Granit Xhaka (Borussia Moenchengladbach), Valon Behrami (Napoli), Blerim Dzemaili (Napoli), Gelson Fernandes (Freiburg), Xherdan Shaqiri (Bayern Münih)

Forvet: Haris Seferovic (Real Sociedad), Josip Drmic (Bayer Leverkusen), Admir Mehmedi (Freiburg), Mario Gavranovic (Zürih)

 

Ekvador

Kaleciler: Maximo Banguera (Barcelona-Ekvador ligi), Adrian Bone (El Nacional), Alexander Dominguez (Liga de Quito)

Savunma: Gabriel Achilier (Emelec), Walter Ayovi (Pachuca), Oscar Bagui (Emelec), Frickson Erazo (Flamengo), Jorge Guagua (Emelec), Juan Carlos Paredes (Barcelona-Ekvador ligi)

Orta saha: Segundo Castillo (El Hilal), Carlos Gruezo (Stuttgart), Renato Ibarra (Vitesse Arnhem), Fidel Martinez (Tijuana), Edison Mendez (Santa Fe), Christian Noboa (Dinamo Moskova), Luis Saritama (Liga de Quito), Antonio Valencia (Manchester United)

Forvet: Jaime Ayovi (Tijuana), Felipe Caicedo (El Cezire), Jefferson Montero (Morelia), Joao Rojas (Cruz Azul), Enner Valencia (Pachuca), Michael Arroyo (Atlante)

 

Fransa

Kaleciler: Hugo Lloris (Tottenham), Stephane Ruffier (Saint Etienne), Mickael Landreau (Bastia)

Savunma: Mathieu Debuchy (Newcastle United), Lucas Digne (Paris Saint Germain), Patrice Evra (Manchester United), Laurent Koscielny (Arsenal), Eliaquim Mangala (Porto), Bacary Sagna (Arsenal), Mamadou Sakho (Liverpool), Raphael Varane (Real Madrid)

Orta saha: Yohan Cabaye (Paris Saint Germain), Clement Grenier (Lyon), Blaise Matuidi (Paris Saint Germain), Rio Mavuba (Lille), Paul Pogba (Juventus), Moussa Sissoko (Newcastle United), Mathieu Valbuena (Marsilya)

Forvet: Karim Benzema (Real Madrid), Olivier Giroud (Arsenal), Antoine Griezmann (Real Sociedad), Loic Remy (Newcastle United), Franck Ribery (Bayern Münih)

 

Honduras

Kaleciler: Noel Valladares, Donis Escober (Olimpia), Luis Lopez (Real Espana)

Savunma: Victor Bernardez (San Jose Earthquakes), Osman Chavez (Qingdao Janoon), Juan Pablo Montes (Motagua), Brayan Beckeles (Olimpia), Juan Carlos Garcia (Wigan), Maynor Figueroa (Hull)

Orta saha: Emilio Izaguirre (Celtic), Edder Delgado (Real Espana), Luis Garrido (Olimpia), Roger Espinoza (Wigan), Jorge Claros (Motagua), Wilson Palacios (Stoke), Oscar Garcia (Houston Dynamo), Andy Najar (Anderlecht), Mario Martinez (Real Espana), Marvin Chavez (Colorado Rapids), Jerry Palacios (Alajuelense)

Forvet: Carlo Costly (Real Espana), Rony Martinez (Real Sociedad), Jerry Bengtson (New England Revolution)

 

- F Grubu

 

Arjantin

Kaleciler: Sergio Romero (Monaco), Mariano Andujar (Catania), Agustin Orion (Boca Juniors)

Savunma: Ezequiel Garay (Benfica), Federico Fernandez (Napoli), Pablo Zabaleta (Manchester City), Marcos Rojo (Sporting Lisbon), Jose-Maria Basanta (Monterrey), Hugo Campagnaro (Inter), Martin Demichelis (Manchester City)

Orta saha: Fernando Gago (Boca Juniors), Lucas Biglia (Lazio), Javier Mascherano (Barcelona), Angel Di Maria (Real Madrid), Maxi Rodriguez (Newell's Old Boys), Ricardo Alvarez (Inter), Augusto Fernandez (Celta Vigo), Enzo Perez (Benfica)

Forvet: Sergio Aguero (Manchester City), Lionel Messi (Barcelona), Gonzalo Higuain (Napoli), Ezequiel Lavezzi (Paris Saint Germain), Rodrigo Palacio (Inter)

 

Bosna Hersek

Kaleciler: Asmir Begovic (Stoke City), Jasmin Fejzic (Aalen), Asmir Avdukic (Borac Banja Luka)

Savunma: Emir Spahic (Bayer Leverkusen), Toni Sunjic (Zorya Luhansk), Sead Kolasinac (Schalke 04), Ognjen Vranjes (Elazığspor), Ermin Bicakcic (Eintracht Braunschweig), Muhamed Besic (Ferencvaros), Mensur Mujdza (Freiburg)

Orta saha: Miralem Pjanic (Roma), Izet Hajrovic (Galatasaray), Haris Medunjanin (Gaziantepspor), Senad Lulic (Lazio), Anel Hadzic (Sturm Graz), Tino-Sven Susic (Hajduk Split), Sejad Salihovic (Hoffenheim), Zvjezdan Misimovic (Guizhou Renhe), Senijad Ibricic (Kayseri Erciyespor), Avdija Vrsajevic (Hajduk Split)

Forvet: Vedad Ibisevic (Stuttgart), Edin Dzeko (Manchester City), Edin Visca (İstanbul Büyükşehir Belediyesi)

 

İran

Kaleciler: Daniel Davari (Eintracht Braunschweig), Rahman Ahmadi (Sepahan Isfahan), Alireza Haqiqi (Sporting da Covilha)

Savunma: Hossein Mahini (Persepolis), Jalal Hosseini (Persepolis), Amir Hossein Sadeqi (Esteghlal), Mehrdad Pouladi (Persepolis), Ahmad Alenemeh (Naft Tehran), Pejman Montazeri (Umm Salal), Steven Beitashour (Vancouver Whitecaps)

Orta saha: Hashem Beykzadeh (Esteghlal), Reza Haghighi (Persepolis),  Andranik Teymourian (Esteghlal), Ghasem Hadadifar (Zob Ahan Isfahan), Javad Nekounam (Kuwait), Ehsan Haji safi (Sepahan Isfahan), Bakhtiar Rahmani (Foolad)

Forvet: Khosrow Heidari (Esteghlal), Karim Ansarifard (Tractor Sazi), Reza Ghoochannejhad (Charlton Athletic), Alireza Jahanbakhsh (NEC), Masoud Shojaei (Las Palmas), Ashkan Dejagah (Fulham)

 

Nijerya

Kaleciler: Vincent Enyeama (Lille), Chigozie Agbim (Gombe United), Austin Ejide (Hapoel Be'er Sheva)

Savunma: Elderson Echiejile (Monaco), Efe Ambrose (Celtic), Godfrey Oboabona (Rizespor), Azubuike Egwuekwe (Warri Wolves), Kenneth Omeruo (Middlesbrough), Juwon Oshaniwa (Ashdod), Joseph Yobo (Norwich City), Kunle Odunlami (Sunshine Stars)

Orta saha: John Mikel Obi (Chelsea), Ogenyi Onazi (Lazio), Gabriel Reuben (Beveren), Michael Uchebo (Cercle Brugge), Ramon Azeez (Almeria)

Forvet: Ahmed Musa (CSKA Moskova), Shola Ameobi (Newcastle United), Victor Moses (Chelsea), Emmanuel Emenike (Fenerbahçe), Peter Odemwingie, (Stoke City), Uche Nwofor (Heerenveen), Babatunde Michael (Volyn)

 

- G Grubu

 

Almanya

Kaleciler: Manuel Neuer (Bayern Münih), Roman Weidenfeller (Borussia Dortmund), Ron-Robert Zieler (Hannover 96)

Savunma: Jerome Boateng  (Bayern Münih), Philipp Lahm (Bayern Münih), Erik Durm (Borussia Dortmund), Mats Hummels (Borussia Dortmund), Kevin Grosskreutz (Borussia Dortmund), Benedikt Höwedes (Schalke 04),  Per Mertesacker (Arsenal).

Orta saha: Julian Draxler (Schalke 04), Mattias Ginter (SC Freiburg), Mario Götze (Bayern Münih), Sami Khedira (Real Madrid), Christoph Kramer (Borussia Mönchengladbach) Toni Kroos (Bayern Münih), Thomas Müller (Bayern Münih), Mesut Özil (Arsenal) , Marco Reus (Borussia Dortmund), Andre Schürrle (Chelsea), Lukas Podolski (Arsenal), Bastian Schweinsteiger (Bayern Münih) 

Forvet: Miroslav Klose (Lazio)

 

Portekiz

Kaleciler: Rui Patricio (Sporting Lizbon), Beto (Sevilla), Eduardo (Braga)

Savunma: Andre Almeida (Benfica), Bruno Alves (Fenerbahçe), Fabio Coentrao (Real Madrid), Joao Pereira (Valencia), Neto (Zenit), Pepe (Real Madrid), Ricardo Costa (Valencia)

Orta saha: Joao Moutinho (Monaco), Miguel Veloso (Dinamo Kiev), Raul Meireles (Fenerbahçe), Ruben Amorim (Benfica), William Carvalho (Sporting Lizbon)

Forvet: Cristiano Ronaldo (Real Madrid), Eder (Braga), Helder Postiga (Lazio), Hugo Almeida (Beşiktaş), Nani (Manchester United), Rafa (Braga), Varela (Porto), Vieirinha (Wolfsburg)

 

Gana

Kaleciler: Fatau Dauda (Orlando Pirates), Adam Kwarasey (Stromsgodset), Stephen Adams (Aduana Stars)

Savunma: Samuel Inkoom (Platanias), Daniel Opare (Standard Liege), Harrison Afful (Esperance), John Boye (Rennes), Jonathan Mensah (Evian), Rashid Sumalia (Mamelodi Sundowns)

Orta saha: Michael Essien (Milan), Sulley Muntari (Milan), Rabiu Mohammed (Kuban Krasnodar), Kwadwo Asamoah (Juventus), Emmanuel Agyemang-Badu (Udinese), Afriyie Acquah (Parma), Christian Atsu (Vitesse), Albert Adomah (Middlesbrough), Andre Ayew (Marsilya), Mubarak Wakaso (Rubin Kazan)

Forvet: Asamoah Gyan (El Ayn), Kevin-Prince Boateng (Schalke 04), Abdul Majeed Waris (Valenciennes), Jordan Ayew (Sochaux)

 

ABD

Kaleciler: Brad Guzan (Aston Villa), Tim Howard (Everton), Nick Rimando (Real Salt Lake)

Savunma: DaMarcus Beasley (Puebla), Matt Besler (Sporting Kansas City), John Brooks (Hertha Berlin), Geoff Cameron (Stoke City), Timmy Chandler (Nürnberg), Omar Gonzalez (LA Galaxy), Fabian Johnson (Borussia Mönchengladbach), DeAndre Yedlin (Seattle Sounders)

Orta saha: Kyle Beckerman (Real Salt Lake), Alejandro Bedoya (Nantes), Michael Bradley (Toronto), Brad Davis (Houston Dynamo), Mix Diskerud (Rosenborg), Julian Green (Bayern Münih), Jermaine Jones (Beşiktaş), Graham Zusi (Sporting Kansas City)

Forvet: Jozy Altidore (Sunderland), Clint Dempsey (Seattle Sounders), Aron Johannsson (AZ Alkmaar), Chris Wondolowski (San Jose Earthquakes)

 

- H Grubu

 

Belçika

Kaleciler: Thibaut Courtois (Chelsea), Simon Mignolet (Liverpool), Sammy Bossut (Zulte-Waregem)

Savunma: Toby Alderweireld (Atletico Madrid), Anthony Vanden Borre (Anderlecht), Daniel Van Buyten (Bayern Münih), Vincent Kompany (Manchester City), Jan Vertonghen (Tottenham), Thomas Vermaelen (Arsenal), Nicolas Lombaerts (Zenit), Laurent Ciman (Standard Liege)

Orta saha: Axel Witsel (Zenit), Marouane Fellaini (Manchester United), Steven Defour (Porto), Moussa Dembele, Nacer Chadli (Tottenham), Kevin De Bruyne (Wolfsburg)

Forvet: Romelu Lukaku (Chelsea), Divock Origi (Lille), Eden Hazard (Chelsea), Kevin Mirallas (Everton), Dries Mertens (Napoli), Adnan Januzaj (Manchester United)

 

Cezayir

Kaleciler: Mohamed Lamine Zemmamouche (USM Alger), Rais Mbolhi (CSKA Sofya), Cedric Si Mohamed (CS Constantine)

Savunma: Carl Medjani (Valenciennes), Aissa Mandi (Reims), Madjid Bougherra (Lekhwiya), Faouzi Ghoulam (Napoli), Rafik Halliche (Academica), Essaid Belkalem (Watford), Liassine Cadamuro (Mallorca), Djamel Mesbah (Livorno), Mehdi Mostefa (Ajaccio)

Orta saha: Sofiane Feghouli (Valencia), Saphir Taider (Inter), Medhi Lacen (Getafe), Abdelmoumen Djabou (Club Africain), Yacine Brahimi (Granada), Nabil Bentaleb (Tottenham), Hassan Yebda (Udinese), Riyad Mahrez (Leicester)

Forvet: Islam Slimani (Sporting Lisbon), Hilal Soudani (Dinamo Zagreb), Nabil Ghilas (Porto)

 

Rusya

Kaleciler: Igor Akinfeev (CSKA Moskova), Yury Lodygin (Zenit), Sergei Ryzhikov (Rubin Kazan)

Savunma: Vasily Berezutsky, Sergei Ignashevich, Georgy Shchennikov (CSKA Moskova), Vladimir Granat, Alexei Kozlov (Dinamo Moskova), Andrei Yeshchenko (Anzhi), Dmitry Kombarov (Spartak Moskova), Andrei Semenov (Terek Grozny)

Orta saha: Igor Denisov, Yury Zhirkov (Dinamo Moskova), Alan Dzagoev (CSKA Moskova), Roman Shirokov (Krasnodar), Denis Glushakov (Spartak Moskova), Viktor Faizulin, Oleg Shatov (Zenit)

Forvet: Alexander Kerzhakov (Zenit), Alexei Ionov, Alexander Kokorin (Dinamo Moskova), Maxim Kanunnikov (Amkar), Alexander Samedov (Lokomotiv Moskova)

 

Güney Kore

Kaleciler: Jung Sung-ryong (Suwon Bluewings), Kim Seung-gyu (Ulsan Hyundai), Lee Bum-young (Busan IPark)

Savunma: Kim Jin-soo (Albirex Niigata), Yun Suk-young (Queens Park Rangers), Kim Young-gwon (Guangzhou Evergrande), Hwang Seok-ho (Sanfrecce Hiroshima), Hong Jeong-ho (Augsburg), Kwak Tae-hwi (El-Hilal), Lee Yong (Ulsan Hyundai), Kim Chang-soo (Kashiwa Reysol)

Orta saha: Ki Sung-yueng (Sunderland), Ha Dae-sung (Beijing Guoan), Han Kook-young (Kashiwa Reysol), Park Jong-woo (Guangzhou R&F), Son Heung-min (Bayer Leverkusen), Kim Bo-kyung (Cardiff City), Lee Chung-yong (Bolton Wanderers), Ji Dong-won (Augusburg)

Forvet: Koo Ja-cheol (Mainz 05), Lee Keun-ho (Sangju Sangmu), Park Chu-young (Watford), Kim Shin-wook (Ulsan Hyundai)



Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner211