Türkiye'de Eğitim Çökmeye Devam Ediyor


Prof.Dr.Mustafa Özdemir

Prof.Dr.Mustafa Özdemir

28 Şubat 2016, 00:04

ŞİMDİKİ EĞİTİMİN TEMELERİ NELERDİR, GÖRELİM

14 yıldan beri uygulanan eğitime artık MİLLİ sıfatını eklemek, abestir, yalancılıktır. Milleti hala “Milli eğitim varmış” gibi aldatmaktır.

YENİ EĞİTİM İLKELERİ NELERDİR?

Yeni olan birici ilke; MÜFREDATINIZDAKİ HERŞEYİ –TÜRKİYE’DE TÜRK YOKTUR- TEMEL FİKRİNE OTURTACAKSINIZ.

Milliyet, millet, vatan, bayrak sevgisini sanatlaştıran şiir ve nesirleri müfredattan, mümkün mertebe çıkaracaksınız.

Mehmet Akif Ersoy gibi hem iyi bir Müslüman hem de iyi bir milliyetçi, ayrıca hiçbir sözüm ona “İslamcı” kişinin ulaşamayacağı düzeyde, dahi sanatçıyı gözden düşürme faaliyetleri

Atatürk, Ziya Gökalp, M. Emin Yurdakul, Arif Nihat Asya gibi gerçek kahraman ve şairleri yavaş yavaş dışlayıp “Türksüz bir Türkiye” hedefine doğru sürüklenme amacına hızla yürümektedirler

Arif Nihat Asya’nın bir şaheser olan “BAYRAK” şiiri müfredattan çıkarılmıştır. Kesinleştiremedim ama duyumlarıma göre Orhan Şaik Gökyay’ın “BU VATAN KİMİN” şiiri müfredattan çıkarılmıştır.

TÜRKİYE CUMHURİYETİNE KARŞI OLAN BİR SENDİKA BU İŞLERİ YAPIYOR.

Adı Eğitim-Bir Sen olan ve Sayın Nabi Avcı'yı, eğitimi belirleyici değil de belirlenen yukarıdaki ilkeleri eline tutuşturdukları beyannameleri okuma memuru olarak kullanmaktadırlar.

Bu sendika görünümlü kuruluş, ispiyonlama, muhalif fişleme ve kul hakkı yeme derneği olarak faaliyet göstermektedir. Aksini iddia eden herkes ile bir TV kanalında tartışmaya varım. Eğer Müslümansalar, münafık değillerse bir açıklama yapsınlar. “Biz idareci sınavlarını hakkı ile yaptık. İdareci atamalarını doğru yaptık. Memurların hakkını tam olarak savunduk”, desinler. Bunlar da hizmet ettikleri iktidar gibi hiç kimsenin karşısına çıkamazlar. Diğer sendika başkanları ile bir araya gelsin tartışsınlar. Görelim, BEY Mİ YAMAN , EL Mİ YAMAN. Öğretmenleri iktidar gücü ile korkutup üye sayısını artırıyor, hiçbir zaman kullanmayacakları yetkiyi alıyorlar.

İMAM-HATİP OKULU OBEZİTESİ YAŞIYORUZ

İmam-Hatip Okullarına elbette karşı değilim. Tevhid-i Tedrisat Kanununun 4. Maddesi ile bunlar Atatürk tarafından kurulmuş, başbakan Şemsettin Günaltay(CHP) tarafından açılmışlardır. Millete doğru ve Allah tarafından gönderilen, Peygamber tarafından uygulanan dinin öğrenilmesi amaçlanmıştır. Bunun için bu ülkeye 70-80 adet üstün kaliteli İmam-Hatip okulu lazımdır. Bunların dışındaki okullara da isteğe bağlı yeteri kadar din dersi ve eğitimi konmalıdır. Bundan fazlası (2000’den fazla olduğunu duyuyoruz), din eğitimcisi ve görevlisi değil bir partiye seçmen yetiştirir haldedir. Eğitim durumumuzu, OECD, UNESCO, UN(BİRLEŞMİŞ MİLLETLER) endeksleri tam bir rezalet olarak gösteriyor. PISA endeksi de ayrı bir skandaldır.

KISACA EĞİTİMİN NE MİLLİLİĞİ, NE DE BİLİMSELLİĞİ KALMIŞTIR,

EĞİTİMİMİZ ÇÖKMÜŞTÜR.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.