14.07.2021, 13:21

15 Temmuz ve Unutamadıklarımız

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimine karşı milletin kahramanca bir mücadeleyle elde ettiği zaferin beşinci yılı dolayısıyla tüm Türkiye olarak çeşitli etkinliklerle o günü hatırlayacağız.

15 Temmuz, Demokrasi ve Milli Birlik Günü Türk Milletinin aklına ruhuna kazındı. 15 Temmuz, Türk Milletinin dik duruşunu, düşmanın vatanımızı işgal edemeyeceğini, emperyalizmin oyunlarına gelmeyeceğini bir kez daha göstermiştir.

15 Temmuz bu anlamda Gelecek nesillere bir kahramanlık destanı olarak armağan edilmiştir.

Milletimizin hiçbir tereddüde mahal vermeden partili partisiz bütün vatandaşların meydanlara inmesi, tankların üzerine çıkması, önüne atlaması, kurşunlara göğsünü siper etmesi ve ardından meydanlarda nöbet tutması gerçekten büyük bir kahramanlık örneğidir.

Artık hiçbir şüphe kalmamıştır ki, 15 Temmuz, Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve bağlı işbirlikçileri tarafından gerçekleştirilen bir darbe teşebbüsüdür. Bu teşebbüs, vatana ihanetin tam olarak karşılığı olmuştur.

15 Temmuz FETÖ kalkışması, asırlardır süren saldırı ve habis senaryoların en vahşi, en acımasız türü olarak bundan 5 yıl önce 15 Temmuz’da vuku bulmuştur. 15 Temmuz’da 249 şehidimiz, 2 bin 193 kahraman vatandaşımız Gazi olmuştur.

15 Temmuz 2016'da Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) / Paralel Devlet Yapılanması (PDY) tarafından düzenlenen hain darbe girişimi, Türk Milleti'nin direnişiyle bertaraf edilmesi ile birlikte Türk Milleti bütün dünyaya neler yapabileceğini ve kim olduğunu bir kez daha teyit etmiştir. Bütün dünyanın gözü önünde cereyan eden hain kalkışma ve Türk Milletinin karşı duruşu hayranlık uyandırmıştır.

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında ortaya çıkan Yenikapı ruhunun, Türk siyasetinin ana dinamiği ve enerjisi haline getiren AK Parti ve MHP ortaklığı olmuştur. Aslında Yenikapı ruhunun mimari MHP Lideri Devlet Bahçeli’dir.

Bu ittifakın sürükleyici ve belirleyici liderleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’dir. Türkiye, liderlerin ortaya koymuş olduğu siyasi tutum ve üretilen milli mutabakat ruhu ile 21. Yüzyıl’da yeni bir çağ, yeni bir kapı ve yeni bir siyaset anlayışı getirmiştir.

15 Temmuz kalkışmasının müsebbipleri tam olarak açığa çıkartılamamıştır. Vatan hainlerinin bir kısmı hala içimizde gezinmektedir. MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli, partisinin en son 13-07-2021 tarihli grup toplantısında yaptığı konuşmada, 15 Temmuz benzeri felaketlerin yaşanmayacağını söylemek aklı ve mantık işi olmadığına dikkat çekti. 15 Temmuz’un sis bulutunun henüz dağılmadığını, ihanet ve işgal planlarının merkez üssü hala aktif olduğunu ve Kripto damar henüz kurumadığını belirterek şöyle konuştu:

“Pensilvanya’daki terör inleri dağıtılmadıktan, teröristbaşı Gülen ve çetesi Türk adaleti önünde hesap vermedikten sonra milli yüreklerdeki alev sönmeyecek, Türk milleti rahat bir nefes alamayacaktır. İmralı canisi başına nasıl çuval geçirilip Türkiye getirilmişse, Fetullah Gülen de aynı şekilde derdest edilip ülkemize getirilmelidir. Başka çare yoktur, başka çözüm yoktur, başka seçenek yoktur, ihanetin bedeli başka türlü ödenmiş olmayacaktır.”

Eğri oturalım doğru konuşalım;

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Kutlama mesajları şimdiden başladı. Milletvekilleri, Belediyeler diğer sivil toplum kuruluşları mesaj yayımlıyor ve kutlamalara hazırlanıyor. Bu memlekette, 5 yıl önce yani 15 Temmuz öncesi “Kutlu doğum haftası” etkinlikleri kapsamında şehirlerin en büyük salonları kapatılarak bayram havası içerisinde esip gürlenmiyor muydu?

Daha önceleri, Bakanlar, Milletvekilleri ve onlara yalakalık yapanlar hafta boyunca organizasyonların içinde, tam göbeğinde yer almıyorlar mıydı?

Birçok belediye ‘paramız yok’ edebiyatı yaparken bu etkinliklere para yağdırma yarışına girmiyordu mu?

Nerede bu insanlar? Bir çoğu hala meydanlarda kahramanlık taslayarak gezinmiyor mu?

Bıktık artık Zamana ve yerine göre şekil değiştiren, bukalemun gibi renk değiştiren zihniyetlerden.

Bıktık artık, Bedeni başka yerde, gönlü bir başka yerde olanlardan.

Bıktık artık, kan emen sülüklerden.

Bıktık artık, Türk Milletinin geleceğini karanlıklara sokarak, kendini aydınlığa çıkaran siyaset pazarlarında çalım atanlardan.

Bıktık artık, koltukları için, yağlı lokmalar için aklını, insanlığını pazarlara kadar düşüren soytarılardan.

15 Temmuz, bizi kendimize getiren, millet olduğumuzu daha derinden hissettiren, Birlik ve beraberliğimizi perçinleştiren, Vatan hainlerine geçit olmayacağını gösteren, Bütün dünyaya, Emperyalizme, bu ülke insanının sömürülemeyeceğini ve toprakların işgal edilemeyeceğini öğreten önemli bir gündür.

Bu vesileyle; 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü kutluyorum. Tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. O zafer gecesinde sokaklara dökülen bombalara ve kurşunlara göğsünü siper eden gazilerimize ve tüm vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

Yorumlar (0)