Alexa

Sayfalar / Öne Çıkan Sayfalar

Sayfalar / Popüler Sayfalar

Ak Parti 24 Haziran Milletvekili Adayları Listesi

Ak Parti 24 Haziran Milletvekili Adayları Listesi

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      İLİ   : ADANA   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 15  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  JÜLİDE SARIEROĞLU YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       2  TAMER DAĞLI YÜKSEK EKONOMİST / İKTİSATÇI 
       3  MEHMET ŞÜKRÜ ERDİNÇ YÜKSEK AVUKAT 
       4  AHMET ZENBİLCİ YÜKSEK YÖNETİCİ - KAMU 
       5  ABDULLAH DOĞRU YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       6  SEVİL CAN YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       7  MUHAMMED AKSOY YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       8  SAMİR ALTUNKAYNAK YÜKSEK AVUKAT 
       9  RAMAZAN ÇIRAK YÜKSEK AVUKAT 
       10  EROL KAHRAMAN YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       11  REŞAN ARLIER YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       12  NECİP FAZIL CENGİL YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
       13  MEHMET GAZİOĞLU ORTA SERBEST/ÖZEL 
       14  MUHAMMED ZEKİ AÇ YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR 
       15  ZEKERİYE YILDIZOĞLU YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
      
 
 Av. Ahmet SORGUN Genel Başkan Yardımcısı Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
 İLİ   : ADIYAMAN   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 5  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  AHMET AYDIN YÜKSEK AVUKAT 
       2  İBRAHİM HALİL FIRAT YÜKSEK AVUKAT 
       3  MUHAMMED FATİH TOPRAK YÜKSEK AVUKAT 
       4  YAKUP TAŞ ORTA ÇİFTÇİ 
       5  ABDULAZİZ ASLAN YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
      
Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : AFYONKARAHİSAR  SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 6  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  VEYSEL EROĞLU YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
       2  ALİ ÖZKAYA YÜKSEK HUKUKÇU 
       3  İBRAHİM YURDUNUSEVEN YÜKSEK AVUKAT 
       4  RASİME KIPIRTI FEDAKAR YÜKSEK MUHASEBECİ 
       5  MEHMET ZEYBEK YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       6  İBRAHİM ÜNLÜER ORTA MUHASEBECİ 
      

Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : AĞRI   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 4  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  EKREM ÇELEBİ YÜKSEK EMEKLİ 
       2  ABBAS AYDIN YÜKSEK AVUKAT 
       3  DİLAN ÖZMEN ÖZGÜN YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       4  ERHAN TENEKECİ YÜKSEK YÖNETİCİ/MÜDÜR/ŞEF 
      
 
Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : AKSARAY   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 4  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  İLKNUR İNCEÖZ YÜKSEK AVUKAT 
       2  CENGİZ AYDOĞDU YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       3  MUSTAFA SERDENGEÇTİ YÜKSEK DOKTOR 
       4  MUHAMMED AKTAŞ YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
      
 
Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : AMASYA   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  MUSTAFA  LEVENT KARAHOCAGİL YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       2  HASAN ÇİLEZ YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       3  ABDULKERİM BUĞRA ŞİMŞEK YÜKSEK AVUKAT 
      
Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : ANKARA   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 1   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 13  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  YILDIRIM TUĞRUL TÜRKEŞ YÜKSEK EKONOMİST / İKTİSATÇI 
       2  FATİH ŞAHİN YÜKSEK AVUKAT 
       3  YALÇIN AKDOĞAN YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       4  ALİ İHSAN ARSLAN YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       5  MURAT YILDIRIM YÜKSEK ÖĞRETMEN 
       6  FATMA ÖNCÜ YÜKSEK AVUKAT 
       7  FAHRİ USTA ORTA ÇİFTÇİ 
       8  GÖKÇER DOĞAN YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR 
       9  FEVZİ AYDIN YÜKSEK EKONOMİST / İKTİSATÇI 
       10  BÜŞRA SOYLU İLK SOSYOLOG / PİSİKOLOG 
       11  MUAMMER CEMALOĞLU YÜKSEK AVUKAT 
       12  ELİF RABİA TOPTANCI YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
       13  ADİL CAN YILDIRIM ORTA SERBEST/ÖZEL 

Av. Ahmet SORGUN Genel Başkan Yardımcısı Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : ANKARA   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 2   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 11  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  MUSTAFA DESTİCİ YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       2  LÜTFİYE SELVA ÇAM YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       3  EMRULLAH İŞLER İLK ÖĞRETİM ÜYESİ 
       4  ORHAN YEGİN YÜKSEK EKONOMİST / İKTİSATÇI 
       5  ARİFE POLAT DÜZGÜN YÜKSEK DOKTOR 
       6  ZEYNEP YILDIZ YÜKSEK AVUKAT 
       7  AHMET FETHAN BAYKOÇ YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       8  ENES ŞİŞMAN YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       9  MÜZEHHER BELMA ERDOĞAN YÜKSEK ECZACI 
       10  İBRAHİM ENES DURUAY ORTA ÖĞRENCİ 
       11  ONUR ALP BAŞAYAR YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       
Av. Ahmet SORGUN Genel Başkan Yardımcısı Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : ANKARA   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 3   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 12  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  MEHMET NACİ BOSTANCI YÜKSEK ÖĞRETİM ÜYESİ 
       2  ASUMAN ERDOĞAN İLK ÖĞRETMEN 
       3  NEVZAT CEYLAN YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR 
       4  BARIŞ AYDIN YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       5  HACI TURAN YÜKSEK ÖĞRETMEN / EĞİTMEN 
       6  MERYEM GÖKA YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       7  TUNA KOÇ YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       8  KURTCAN ÇELEBİ YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       9  SERHAT BAYAR YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       10  DİLARA TABAK YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       11  MEHMET GÜNDOĞDU YÜKSEK MALİ MÜŞAVİR 
       12  MÜCAHİT EFE ORTA ÖĞRENCİ 
      
Av. Ahmet SORGUN Genel Başkan Yardımcısı Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : ANTALYA   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 16  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       2  MUSTAFA KÖSE YÜKSEK AVUKAT 
       3  SENA NUR ÇELİK YÜKSEK AVUKAT 
       4  İBRAHİM AYDIN YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
       5  ATAY USLU YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       6  KEMAL ÇELİK YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       7  GÜLÇİN ÖZBOZ YÜKSEK YÖNETİCİ/MÜDÜR/ŞEF 
       8  SEYİT EMRE GÖYÜK YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       9  ERCAN MEKTEPLİOĞLU YÜKSEK YÖNETİCİ - KAMU 
       10  MUSTAFA ERKAN YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       11  HASAN HÜSEYİN CENGİZ ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR 
       12  ESMA BALABAN KARACAN YÜKSEK AVUKAT 
       13  HASAN DEMİR YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       14  ÖMER AKBAŞ YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR 
       15  CANBEY ÇETİN YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
       16  HASAN KEREM ÜNSAL ORTA ÖĞRENCİ 
      
 
Av. Ahmet SORGUN Genel Başkan Yardımcısı Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : ARDAHAN   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 2  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  ORHAN ATALAY YÜKSEK ÖĞRETİM GÖREVLİSİ 
       2  HALİL İBRAHİM DURSUNOĞLU YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
      
 
Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : ARTVİN   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 2  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  ERTUNÇ ERKAN BALTA YÜKSEK AVUKAT 
       2  MUZAFFER ÇORBACI YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
      
Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : AYDIN   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 8  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  MUSTAFA SAVAŞ YÜKSEK MUHASEBECİ 
       2  BEKİR KUVVET ERİM YÜKSEK ÖĞRETMEN 
       3  METİN YAVUZ ORTA YÖNETİCİ/MÜDÜR/ŞEF 
       4  RIZA POSACI YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
       5  ERSİN ESENLİK YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
       6  AHMET TARIK SARI İLK SERBEST/ÖZEL 
       7  SEDA KANAT YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       8  YASEMİ SARIÇİÇEK ORTA ÖĞRENCİ 
      
 
Av. Ahmet SORGUN Genel Başkan Yardımcısı Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : BALIKESİR   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 9  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  ADİL ÇELİK YÜKSEK AVUKAT 
       2  BELGİN UYGUR YÜKSEK AVUKAT 
       3  YAVUZ SUBAŞI YÜKSEK MALİ MÜŞAVİR 
       4  MUSTAFA CANBEY YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       5  PAKİZE MUTLU AYDEMİR YÜKSEK AVUKAT 
       6  ÖMER ALAN YÜKSEK YÖNETİCİ - KAMU 
       7  OSMAN BILDIR YÜKSEK AVUKAT 
       8  ZEYNEP DENİZ ORTA ÖĞRENCİ 
       9  ENCAN AYDOĞDU YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
      
Av. Ahmet SORGUN Genel Başkan Yardımcısı Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : BARTIN   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 2  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  YILMAZ TUNÇ YÜKSEK AVUKAT 
       2  YAŞAR ARSLAN YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
      
 
Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : BATMAN   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 5  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  ZİVER ÖZDEMİR YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
       2  MURAT GÜNEŞTEKİN YÜKSEK YÖNETİCİ/MÜDÜR/ŞEF 
       3  MEHMET ŞAT YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
       4  MURAT ÇİÇEK YÜKSEK AVUKAT 
       5  AYLA IŞIK ORTA SERBEST/ÖZEL 
 
Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : BAYBURT   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 1  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  FETANİ BATTAL YÜKSEK ÖĞRETMEN 
      
Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : BİLECİK   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 2  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  SELİM YAĞCI YÜKSEK HAKİM / SAVCI 
       2  HALİL ELDEMİR YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
 
Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : BİNGÖL   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  CEVDET YILMAZ YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       2  FEYZİ BERDİBEK ORTA SERBEST/ÖZEL 
       3  ZEKİ KORKUTATA YÜKSEK MÜSTEŞAR 

 
Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : BİTLİS   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  CEMAL TAŞAR YÜKSEK YÖNETİCİ - KAMU 
       2  VAHİT KİLER YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR 
       3  FEVZİ TAŞDEMİR YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 

Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : BOLU   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  ARZU AYDIN YÜKSEK AVUKAT 
       2  FEHMİ KÜPÇÜ YÜKSEK AVUKAT 
       3  METİN VURAL YÜKSEK YÖNETİCİ - KAMU 

Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : BURDUR   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  BAYRAM ÖZÇELİK YÜKSEK DİŞ HEKİMİ 
       2  YASİN UĞUR YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       3  EMİNE AKTAŞ YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 

 
Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : BURSA   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 1   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 10  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  HAKAN ÇAVUŞOĞLU YÜKSEK AVUKAT 
       2  MUSTAFA ESGİN YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       3  REFİK ÖZEN YÜKSEK MÜHENDİS 
       4  EMİNE YAVUZ GÖZGEÇ YÜKSEK AVUKAT 
       5  AHMET KILIÇ YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       6  GÜLTEN KAPICIOĞLU YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
       7  SADETTİN CANGÜL YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
       8  ARİF ÇELENK YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       9  MUHAMMED ERDOĞAN YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       10  ARİF BEKİR DANGAÇ ORTA ÖĞRENCİ 

Av. Ahmet SORGUN Genel Başkan Yardımcısı Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : BURSA   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 2   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 10  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  EFKAN ALA YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       2  OSMAN MESTEN YÜKSEK AVUKAT 
       3  VİLDAN YILMAZ GÜREL YÜKSEK AVUKAT 
       4  ZAFER IŞIK YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR 
       5  MUHAMMET MÜFİT AYDIN YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       6  ATİLLA ÖDÜNÇ YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
       7  AHMET YELİS YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       8  SELDA MERİÇ YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       9  BURCU YARAN YÜKSEK ÖĞRENCİ 
       10  İSMAİL ÖZKAN YÜKSEK ÖĞRENCİ 

Av. Ahmet SORGUN Genel Başkan Yardımcısı Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : ÇANAKKALE  SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 4  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  BÜLENT TURAN YÜKSEK AVUKAT 
       2  JÜLİDE İSKENDEROĞLU YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       3  FURKAN SEZER YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       4  FIRAT AKGÜN YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 

Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : ÇANKIRI   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 2  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  MUHAMMET EMİN AKBAŞOĞLU YÜKSEK AVUKAT 
       2  SALİM ÇİVİTCİOĞLU YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
      
Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : ÇORUM   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 4  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  AHMET SAMİ CEYLAN YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
       2  OĞUZHAN KAYA YÜKSEK AVUKAT 
       3  EROL KAVUNCU YÜKSEK MÜDÜR 
       4  SERAP YILDIRIM YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
      
 

Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : DENİZLİ   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 8  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  CAHİT ÖZKAN YÜKSEK AVUKAT 
       2  ŞAHİN TİN YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       3  AHMET YILDIZ YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       4  NİLGÜN ÖK YÜKSEK EKONOMİST / İKTİSATÇI 
       5  HASAN OYMAK YÜKSEK AVUKAT 
       6  MUSTAFA SEMERCİ YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       7  DİLEK ÇEVİK ORTA SERBEST/ÖZEL 
       8  ADEM KAYAR ORTA ÖĞRENCİ 
 
Av. Ahmet SORGUN Genel Başkan Yardımcısı Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : DİYARBAKIR  SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 12  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  MEHMET MEHDİ EKER YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       2  EBUBEKİR BAL ORTA SERBEST/ÖZEL 
       3  OYA ERONAT YÜKSEK EMEKLİ 
       4  MEHMET EMİN YILMAZ YÜKSEK ÖĞRETİM GÖREVLİSİ 
       5  ERDAL ATİK ORTA SERBEST/ÖZEL 
       6  ÇİĞDEM AKYIL AKAYLAR YÜKSEK AVUKAT 
       7  REMZİ ÇAYIR YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       8  FEHMİ KARDEŞOĞLU ORTA SERBEST/ÖZEL 
      
 
MUHAMMED AHMET MAHSUM YÜKSEK SERBEST/ÖZEL  MELİKOĞLU      
       10  EMRE YAZICIOĞLU YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
       11  NEZİHE KENT YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       12  MUSTAFA GÜLEKEN YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
      
Av. Ahmet SORGUN Genel Başkan Yardımcısı Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : DÜZCE   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  FAHRİ ÇAKIR YÜKSEK ÖĞRETMEN 
       2  AYŞE KEŞİR YÜKSEK SİYASETÇİ 
       3  NUMAN ÇABUK YÜKSEK DOKTOR 

Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : EDİRNE   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 4  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  FATMA AKSAL YÜKSEK EKONOMİST / İKTİSATÇI 
       2  İLYAS AKMEŞE YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       3  ERDEM GÜYÜMGÜLER İLK SERBEST/ÖZEL 
       4  BURAK CAMBAZ YÜKSEK EĞİTMEN 
 
Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : ELAZIĞ   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 5  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  METİN BULUT YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       2  SERMİN BALIK YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       3  ZÜLFÜ TOLGA AĞAR YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       4  ZÜLFÜ DEMİRBAĞ YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
       5  ŞAHİN ŞERİFOĞULLARI YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
 
Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : ERZİNCAN   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 2  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  SÜLEYMAN KARAMAN YÜKSEK MÜHENDİS 
       2  BURHAN ÇAKIR YÜKSEK MALİ MÜŞAVİR 
      
Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : ERZURUM   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 6  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  RECEP AKDAĞ YÜKSEK DOKTOR 
       2  ZEHRA TAŞKESENLİOĞLU YÜKSEK EKONOMİST / İKTİSATÇI 
       3  SELAMİ ALTINOK YÜKSEK VALİ 
       4  İBRAHİM AYDEMİR YÜKSEK MALİ MÜŞAVİR 
       5  ZAFER TARİKDAROĞLU YÜKSEK EĞİTMEN 
       6  FAZİLET DAĞCI ÇIĞLIK YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 

Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : ESKİŞEHİR   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 7  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  NABİ AVCI YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       2  HARUN KARACAN YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       3  EMİNE NUR GÜNAY YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       4  MUSTAFA DÜNDAR ÜNLÜ YÜKSEK MALİ MÜŞAVİR 
       5  AHMET NAMIK AKDOĞAN YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       6  NURETTİN KABA YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
       7  SERHAT TUNÇ YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR 
      
 
Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
       
 İLİ   : GAZİANTEP   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0    ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 14   
        SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM  MESLEĞİ  NO DURUMU        1  ABDULHAMİT GÜL YÜKSEK  AVUKAT 
       2  AHMET UZER YÜKSEK  İSTATİSTİKÇİ 
       3  MEHMET ERDOĞAN YÜKSEK  SERBEST/ÖZEL 
       4  ABDULLAH NEJAT KOÇER YÜKSEK  SERBEST/ÖZEL 
       5  DERYA BAKBAK YÜKSEK  ÖĞRETİM ÜYESİ 
       6  ALİ ŞAHİN YÜKSEK  SERBEST/ÖZEL 
       7  MÜSLÜM YÜKSEL YÜKSEK  AVUKAT 
       8  MEHMET SAİT KİRAZOĞLU YÜKSEK  SERBEST/ÖZEL 
       9  YAŞAR ATILGAN YÜKSEK  AVUKAT 
       10  SERPİL KAVRAK YÜKSEK  AVUKAT 
       11  İHSAN KAYA YÜKSEK  SERBEST/ÖZEL 
       12  HATİCE MERVE TATAR İLK  SERBEST/ÖZEL 
       13  MUHAMMED MELAZ AKTOĞ ORTA  SERBEST/ÖZEL 
       14  MAHMUT BURAK KIZILELMA YÜKSEK  MEMUR 
 
Av. Ahmet SORGUN Genel Başkan Yardımcısı Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : GİRESUN   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 4  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  CEMAL ÖZTÜRK YÜKSEK YÖNETİCİ - KAMU 
       2  KADİR AYDIN YÜKSEK AVUKAT 
       3  SABRİ ÖZTÜRK YÜKSEK AVUKAT 
       4  SERDAR DEMİRKAN YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
 
Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : GÜMÜŞHANE  SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 2  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  HACI OSMAN AKGÜL YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
       2  CİHAN PEKTAŞ YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
     
 
Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : HAKKARİ   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  HUSRET DİNÇ ORTA EMEKLİ 
       2  ABDULMECİT TARHAN YÜKSEK HUKUKÇU 
       3  NURETTİN FIRAT YÜKSEK YÖNETİCİ - KAMU 
      
 

Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : HATAY   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 11  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  HACI BAYRAM TÜRKOĞLU YÜKSEK ECZACI 
       2  HÜSEYİN YAYMAN YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       3  ABDULKADİR ÖZEL YÜKSEK AVUKAT 
       4  HÜSEYİN ŞANVERDİ YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR 
       5  SABAHAT ÖZGÜRSOY ÇELİK YÜKSEK AVUKAT 
       6  ABDÜLKERİM GÜVEN YÜKSEK AVUKAT 
       7  KUDRET ARTAN ORTA SERBEST/ÖZEL 
       8  MEHMET FETTAH ÇİFTÇİ ORTA SERBEST/ÖZEL 
       9  CEMİLE TUNA YÜKSEK AVUKAT 
       10  ECRİN NAZLI İNAN ORTA ÖĞRENCİ 
       11  OSMAN UZAN ORTA SERBEST/ÖZEL 
 
Av. Ahmet SORGUN Genel Başkan Yardımcısı Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : IĞDIR   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 2  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  AHMET TUTULMAZ YÜKSEK AVUKAT 
       2  HASAN GÜNEŞ YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR 
      
Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : ISPARTA   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 4  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  SÜREYYA SADİ BİLGİÇ YÜKSEK EKONOMİST / İKTİSATÇI 
       2  RECEP ÖZEL YÜKSEK AVUKAT 
       3  MEHMET UĞUR GÖKGÖZ ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR 
       4  AYŞE NUR AKBAY YÜKSEK AVUKAT 
      
 
Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : İSTANBUL   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 1   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 35  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  BERAT ALBAYRAK YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       2  NURETTİN CANİKLİ YÜKSEK MALİ MÜŞAVİR 
       3  MUSTAFA ATAŞ YÜKSEK YÖNETİCİ 
       4  EROL KAYA YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       5  VEDAT DEMİRÖZ YÜKSEK MÜŞAVİR 
       6  RAVZA KAVAKCI KAN YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       7  OSMAN BOYRAZ YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       8  İSMET UÇMA YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       9  MİHRİMAH BELMA SATIR YÜKSEK AVUKAT 
       10  AHMET BERAT ÇONKAR YÜKSEK YÖNETİCİ - KAMU 
       11  HULUSİ ŞENTÜRK YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       12  MÜŞERREF PERVİN TUBA DURGUT YÜKSEK SERBEST/ÖZEL       
       13  EYÜP ÖZSOY YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
       14  SERKAN BAYRAM YÜKSEK AVUKAT 
       15  FATİH SÜLEYMAN DENİZOLGUN YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       16  ŞEYMA DÖĞÜCÜ YÜKSEK AVUKAT 
       17  AZMİ EKİNCİ YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
       18  HURŞİT YILDIRIM YÜKSEK AVUKAT 
       19  ALİ SEVİNÇ YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       20  TUĞBA ERCAN YÜKSEK ÖĞRETMEN 
       21  SABRİ BALAMAN YÜKSEK GAZETECİ / YAZAR 
       22  ESMA ERSİN YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       23  MUSTAFA MİCAN ORTA SERBEST/ÖZEL 
       24  AHMET ÖZDİNÇ YÜKSEK DOKTOR 
       25  İBRAHİM İLCİ YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
       26  SEMANUR KOÇAL YÜKSEK ÖĞRENCİ 
       27  RAMAZAN ÖZKÜRKÇÜ YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
       28  FİDAN ERDOĞAN AVŞAR YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       29  FEYZULLAH TUNA YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       30  FUAT KİNSİZ YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       31  AHMET AYHAN KAYAOĞLU YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       32  SİNEM DEMİR YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       33  MUHAMMET ALİ KUMRU YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       34  LEVENT COŞKUN ERKEKOĞLU YÜKSEK EKONOMİST / İKTİSATÇI 
       35  OKTAY TAN YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
 
Av. Ahmet SORGUN Genel Başkan Yardımcısı Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : İSTANBUL   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 2   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 28  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  SÜLEYMAN SOYLU YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       2  FATMA BETÜL SAYAN KAYA YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       3  VOLKAN BOZKIR İLK SERBEST/ÖZEL 
       4  ABDULLAH GÜLER YÜKSEK AVUKAT 
       5  HASAN TURAN YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       6  SERAP YAŞAR YÜKSEK AVUKAT 
       7  AZİZ BABUŞCU YÜKSEK MÜŞAVİR 
       8  ŞİRİN ÜNAL İLK SERBEST/ÖZEL 
       9  CANAN KALSIN YÜKSEK SİYASETÇİ 
       10  AHMET HAMDİ ÇAMLI ORTA SERBEST/ÖZEL 
       11  MARKAR ESEYAN YÜKSEK GAZETECİ / YAZAR 
       12  MUSTAFA DEMİR YÜKSEK DİŞ HEKİMİ 
       13  İFFET POLAT YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR 
       14  İBRAHİM YASİN KIRICI YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       15  SALİH ÇAKIR YÜKSEK MALİ MÜŞAVİR 
       16  AYŞE BÖHÜRLER YÜKSEK GAZETECİ / YAZAR 
       17  SUNA TARHAN YÜKSEK EĞİTMEN 
       18  AHMET HAMDİ GÖRK YÜKSEK MALİ MÜŞAVİR 
       19  HACI MEHMET BAYKURT YÜKSEK AVUKAT 
       20  MUSTAFA ARABUL YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       21  BEYZA SINDIRAÇ YÜKSEK AVUKAT 
       22  SERKAN HASER YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       23  AHMET YILDIZ YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       24  EMİNE ÇAKIR YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       25  HAMZA KULAKSIZ YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       26  SEVDE SENA DAĞLI ORTA ÖĞRENCİ 
       27  ENES KAŞKAŞ YÜKSEK ÖĞRENCİ 
       28  HALİL POYRAZ YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
 
Av. Ahmet SORGUN Genel Başkan Yardımcısı Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : İSTANBUL   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 3   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 35  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  NUMAN KURTULMUŞ YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       2  MEHMET MUŞ YÜKSEK MALİ MÜŞAVİR 
       3  AKİF ÇAĞATAY KILIÇ YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       4  MEHMET DOĞAN KUBAT YÜKSEK AVUKAT 
       5  TÜLAY KAYNARCA YÜKSEK GAZETECİ / YAZAR 
       6  HALİS DALKILIÇ YÜKSEK İSTATİSTİKÇİ 
       7  EMİNE SARE AYDIN YILMAZ YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       8  NEVZAT ŞATIROĞLU YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
       9  ZAFER SIRAKAYA YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       10  RÜMEYSA KADAK YÜKSEK ÖĞRENCİ 
       11  AHMET MÜCAHİT ARINÇ YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       12  MUSTAFA YENEROĞLU YÜKSEK AVUKAT 
       13  ERKAN KANDEMİR YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
       14  ŞAMİL AYRIM YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
       15  ALEV DEDEGİL YÜKSEK YÖNETİCİ - KAMU 
       16  YILDIZ SEFERİNOĞLU YÜKSEK AVUKAT 
       17  ZÜLFİYE FÜSUN KÜMET İLK DOKTOR 
       18  MÜRTEZA ZENGİN YÜKSEK AVUKAT 
       19  AYHAN OĞAN ORTA SERBEST/ÖZEL 
       20  HAŞİM TAŞKIRAN YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       21  RUKEN KİLERCİ ORTA YÖNETİCİ - KAMU 
       22  RASİM ERDOĞMUŞ YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       23  HATİCE BOZDAĞ YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       24  MEHMET UMUR ORTA SERBEST/ÖZEL 
       25  OYA EREN YÜKSEK DİŞ HEKİMİ 
       26  BÜLENT DURGUN YÜKSEK SAĞLIK GÖREVLİSİ 
       27  ZEHRA ERCAN YÜKSEK ÖĞRETMEN 
       28  ALİ ÇEZİK YÜKSEK AVUKAT 
       29  HASENE ÇAPAR YÜKSEK MUHASEBECİ 
       30  SEDAT SAYIMOĞLU YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       31  CAHİT KESKİN YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       32  SİNAN KARŞIYAKA YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       33  HAYRİYE KUZU ORTA SERBEST/ÖZEL 
       34  MEHMET EMİN AŞIKKUTLU ORTA ÖĞRENCİ 
       35  MÜNİR EREN ORTA ÖĞRENCİ 

Av. Ahmet SORGUN Genel Başkan Yardımcısı Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : İZMİR   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 1   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 14  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  BİNALİ YILDIRIM YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       2  MAHMUT ATİLLA KAYA YÜKSEK AVUKAT 
       3  CEYDA BÖLÜNMEZ ÇANKIRI YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       4  CEMAL BEKLE YÜKSEK PİSİKOLOG 
       5  BİLAL DOĞAN YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       6  EMRE CEMİL AYVALI YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       7  TEMEL YILDIRIM YÜKSEK GAZETECİ / YAZAR 
       8  AHMET GÜRHAN İLK B 
       9  GÖZDE KESKİN YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR 
       10  FATİH REHA YAVUZER KAM YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       11  KORAY BATTAL YÜKSEK AVUKAT 
       12  MUHABBET GÜNERİ ORTA SERBEST/ÖZEL 
       13  AHMET UĞUR BARAN ORTA SERBEST/ÖZEL 
       14  HALİL CÜNEYT AÇIL YÜKSEK ÖĞRENCİ 

Av. Ahmet SORGUN Genel Başkan Yardımcısı Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : İZMİR   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 2   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 14  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  HAMZA DAĞ YÜKSEK AVUKAT 
       2  FEHMİ ALPAY ÖZALAN ORTA SERBEST/ÖZEL 
       3  NECİP NASIR YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
       4  YAŞAR KIRKPINAR YÜKSEK EKONOMİST / İKTİSATÇI 
       5  MELEK EROĞLU YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       6  NECİP FAZIL KURT YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       7  ADİL YÜKSEL YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
       8  ERDEM ÖKSÜZ YÜKSEK B 
       9  GERÇEK TEKİN YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       10  MUSA ÇEVİK ORTA SERBEST/ÖZEL 
       11  SALİHA BOZKURT YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       12  AHMET NUMAN ARICI YÜKSEK AVUKAT 
       13  FATMA NUR GÜNDÜZPOLAT İLK ÖĞRETMEN 
       14  ENDER DOĞAN YÜKSEK AVUKAT 

 
Av. Ahmet SORGUN Genel Başkan Yardımcısı Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : KAHRAMANMARAŞ  SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 8  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  MAHİR ÜNAL YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       2  AHMET ÖZDEMİR YÜKSEK AVUKAT 
       3  CELALETTİN GÜVENÇ YÜKSEK SİYASETÇİ 
       4  İMRAN KILIÇ YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       5  MEHMET CİHAT SEZAL YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       6  HABİBE ÖÇAL YÜKSEK ÖĞRETMEN 
       7  TÜRK İSLAM KARAKOÇ YÜKSEK AVUKAT 
       8  MEHMET İLKER ÇİTİL YÜKSEK DOKTOR 

Av. Ahmet SORGUN Genel Başkan Yardımcısı Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : KARABÜK   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  CUMHUR ÜNAL YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       2  NİYAZİ GÜNEŞ YÜKSEK MEMUR 
       3  TUĞBA YEĞİN YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
      
Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : KARAMAN   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  RECEP ŞEKER YÜKSEK TIP DOKTORU 
       2  SELMAN OĞUZHAN ESER YÜKSEK AVUKAT 
       3  HÜSEYİN MUTLU YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
      
 
Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : KARS   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  AHMET ARSLAN YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
       2  YUNUS KILIÇ YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       3  ABDULFETAH ÇETİNKAYA YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 

 
Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : KASTAMONU  SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  HAKKI KÖYLÜ YÜKSEK AVUKAT 
       2  METİN ÇELİK YÜKSEK AVUKAT 
       3  MURAT DEMİR YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 

 
Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
        
 İLİ   : KAYSERİ     SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0     ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 10    
         SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ    NO DURUMU          1  MEHMET ÖZHASEKİ YÜKSEK AVUKAT   
         2  MUSTAFA ELİTAŞ YÜKSEK MUHASEBECİ   
         3  TANER YILDIZ YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR   
         4  İSMAİL EMRAH KARAYEL YÜKSEK AVUKAT   
         5  İSMAİL TAMER YÜKSEK DOKTOR   
         6  HÜLYA NERGİS YÜKSEK AVUKAT   
         7  SAMİ DEDEOĞLU YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR   
         8  ALİ SARAÇOĞLU İLK SERBEST/ÖZEL   
         9  TUĞBA YÖRÜK ÖZTÜRK YÜKSEK SERBEST/ÖZEL   
         10  ALİ EKŞİ YÜKSEK SEKTÖR          
 
Av. Ahmet SORGUN Genel Başkan Yardımcısı Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : KIRIKKALE   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  RAMAZAN CAN YÜKSEK AVUKAT 
       2  BAYRAM SALİM BOZDEMİR YÜKSEK MEMUR 
       3  MUSTAFA ARSLAN YÜKSEK AVUKAT 

Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : KIRKLARELİ  SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  SELAHATTİN MİNSOLMAZ YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
       2  VOLKAN GÖÇ YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR 
       3  KADRİYE TOKAT YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
      
Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : KIRŞEHİR   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 2  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  MUSTAFA KENDİRLİ YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       2  NECMETTİN ERKAN YÜKSEK YÖNETİCİ - KAMU 

Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : KİLİS   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 2  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  MUSTAFA HİLMİ DÜLGER YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       2  AHMET SALİH DAL ORTA SERBEST/ÖZEL 

Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : KOCAELİ   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 13  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  FİKRİ IŞIK YÜKSEK ÖĞRETMEN 
       2  İLYAS ŞEKER YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       3  RADİYE SEZER KATIRCIOĞLU YÜKSEK YÖNETİCİ - KAMU 
       4  MEHMET AKİF YILMAZ YÜKSEK EĞİTMEN 
       5  SAMİ ÇAKIR YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       6  CEMİL YAMAN YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR 
       7  EMİNE ZEYBEK YÜKSEK AVUKAT 
       8  HAKAN HÖBEK YÜKSEK DOKTOR 
       9  UFUK EKİNCİ YÜKSEK AVUKAT 
       10  OSMAN TÜFEKÇİ YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       11  ELİFNUR BAYRAM ORTA SERBEST/ÖZEL 
       12  ENVER ZENGİN YÜKSEK AVUKAT 
       13  HAYRETTİN DENİZ YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
      
 
Av. Ahmet SORGUN Genel Başkan Yardımcısı Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : KONYA   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 15  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  AHMET SORGUN YÜKSEK AVUKAT 
       2  TAHİR AKYÜREK YÜKSEK AVUKAT 
       3  ORHAN ERDEM YÜKSEK MALİ MÜŞAVİR 
       4  LEYLA ŞAHİN USTA İLK DOKTOR 
       5  ZİYA ALTUNYALDIZ YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       6  HACI AHMET ÖZDEMİR YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       7  GÜLAY SAMANCI YÜKSEK AVUKAT 
       8  ABDULLAH AĞRALI YÜKSEK DOKTOR 
       9  SELMAN ÖZBOYACI YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
       10  HALİL ETYEMEZ YÜKSEK EĞİTMEN 
       11  ALİ SÜRÜCÜ YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR 
       12  MEHMET AKİF YILMAZ YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       13  ZERRİN ÖZEL YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR 
       14  OSMAN SEÇGİN YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       15  MUHAMMED ZEREN ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR 

Av. Ahmet SORGUN Genel Başkan Yardımcısı Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : KÜTAHYA   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 5  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  AHMET TAN YÜKSEK MUHASEBECİ 
       2  İSHAK GAZEL YÜKSEK AVUKAT 
       3  CEYDA ÇETİN ERENLER YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
       4  MUSTAFA ÖZBEY YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
       5  MEHMET KAYMAZ YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 

Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : MALATYA   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 6  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  BÜLENT TÜFENKCİ YÜKSEK AVUKAT 
       2  ÖZNUR ÇALIK YÜKSEK ECZACI 
       3  AHMET ÇAKIR YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR 
       4  HAKAN KAHTALI YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR 
       5  SELAHATTİN BARIŞ PALANDÖKEN YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       6  VAHİT ATALAN YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 


Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : MANİSA   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 10  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  MURAT BAYBATUR YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       2  UĞUR AYDEMİR YÜKSEK MALİ MÜŞAVİR 
       3  İSMAİL BİLEN YÜKSEK AVUKAT 
       4  SEMRA KAPLAN KIVIRCIK YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR 
       5  MEHMET ALİ ÖZKAN YÜKSEK AVUKAT 
       6  GÜZİDE İÇEN KASAP YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
       7  OZAN ERDEM YÜKSEK SİYASETÇİ 
       8  MEHMET SENCER TÜRKMEN YÜKSEK ECZACI 
       9  SAMED ZENGİNOĞLU ORTA ÖĞRENCİ 
       10  SERKAN EREN ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR 
 
Av. Ahmet SORGUN Genel Başkan Yardımcısı Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : MARDİN   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 6  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  ŞEHMUZ DİNÇER YÜKSEK MİMAR 
       2  CENGİZ DEMİRKAYA YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       3  VEYSİ ŞAHİN YÜKSEK MÜHENDİS 
       4  AHMET MUNİP YILDIZOĞLU YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
       5  İBRAHİM KÖSEN ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR 
       6  AHMET KAYA YÜKSEK AVUKAT 
 
Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : MERSİN   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 13  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  LÜTFİ ELVAN YÜKSEK EKONOMİST / İKTİSATÇI 
       2  ALİ CUMHUR TAŞKIN YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
       3  ZEYNEP GÜL YILMAZ YÜKSEK AVUKAT 
       4  HACI ÖZKAN YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       5  BİLAL ÖZKAN YÜKSEK YÖNETİCİ - KAMU 
       6  ALİ KESER YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       7  ZEYNEP ŞEMSİ AYSALAR YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR 
       8  ORHAN KEMAL YÜKSEL YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       9  GÜLLÜ CAN YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
       10  MEHMET SAİT KAYAN YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       11  M. NACİ DURMAZ YÜKSEK EĞİTMEN 
       12  RABİA NUR ŞENLİK ORTA ÖĞRENCİ 
       13  MUHAMMED EMİN ERDEN ORTA SERBEST/ÖZEL 

Av. Ahmet SORGUN Genel Başkan Yardımcısı Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
     
İLİ   : MUĞLA  SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0  ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 7  
     SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM 
MESLEĞİ 
NO DURUMU    1  MEHMET YAVUZ DEMİR YÜKSEK ÖĞRETMEN / EĞİTMEN 
     2  YELDA EROL GÖKCAN YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
     3  MUHİTTİN KAYABAŞ YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR 
     4  HÜSEYİN ZAFER ALKAYA YÜKSEK DOKTOR 
     5  EYLEM TAN YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR 
     6  KADİR DAĞLI YÜKSEK AVUKAT 
     7  ARİF SERT ORTA ÖĞRENCİ 
     
Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : MUŞ   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 4  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  MEHMET EMİN ŞİMŞEK YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       2  ABDULSELAM ER YÜKSEK ÖĞRETMEN / EĞİTMEN 
       3  ABDULMECİT CANTEPE ORTA SERBEST/ÖZEL 
       4  FİGEN ERGÜL ORTA SERBEST/ÖZEL 

Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : NEVŞEHİR   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  MUSTAFA AÇIKGÖZ YÜKSEK ECZACI 
       2  YÜCEL MENEKŞE YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR 
       3  EMRE ÇALIŞKAN YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 

Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : NİĞDE   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  YAVUZ ERGUN YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
       2  SELİM GÜLTEKİN YÜKSEK ECZACI 
       3  SEDAT ÇAĞLAR YÜKSEK MALİ MÜŞAVİR 

 Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : ORDU   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 6  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  ŞENEL YEDİYILDIZ YÜKSEK DOKTOR 
       2  ERGÜN TAŞCI YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       3  METİN GÜNDOĞDU YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       4  HAMİDE AYDEMİR DEMİR YÜKSEK MUHASEBECİ 
       5  SAİT İNAN YÜKSEK EKONOMİST / İKTİSATÇI 
       6  YAVUZ SELİM KIRAN YÜKSEK MÜŞAVİR 

 
Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : OSMANİYE   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 4  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  MÜCAHİT DURMUŞOĞLU YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       2  İSMAİL KAYA YÜKSEK EKONOMİST / İKTİSATÇI 
       3  ASENA ALACA YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       4  YUSUF MİNGAN ORTA ÖĞRENCİ 
      
 

Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : RİZE   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  HAYATİ YAZICI YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       2  OSMAN AŞKIN BAK YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
       3  MUHAMMED AVCI YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
      

Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : SAKARYA   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 7  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  ALİ İHSAN YAVUZ YÜKSEK AVUKAT 
       2  RECEP UNCUOĞLU YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
       3  KENAN SOFUOĞLU YÜKSEK SPORCU 
       4  ÇİĞDEM ERDOĞAN ATABEK YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       5  ALİ İNCİ YÜKSEK EĞİTMEN 
       6  EKREM YÜCE YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
       7  LÜTFİ BAYRAKTAR YÜKSEK AVUKAT 
   
 
Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
        
 İLİ   : SAMSUN     SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0     ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 9    
         SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ    NO DURUMU          1  AHMET DEMİRCAN YÜKSEK DOKTOR   
         2  YUSUF ZİYA YILMAZ YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR   
         3  ÇİĞDEM KARAASLAN YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR   
         4  FUAT KÖKTAŞ ORTA SERBEST/ÖZEL   
         5  ORHAN KIRCALI YÜKSEK AVUKAT   
         6  BEKİR KELEŞ YÜKSEK SERBEST/ÖZEL   
         7  ELİF COŞKUN BİLGİN YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR   
         8  CANER GÖKTEPE YÜKSEK SEKTÖR  9  MUHAMMET YASİR OKUDAN YÜKSEK MUHASEBECİ   

Av. Ahmet SORGUN Genel Başkan Yardımcısı Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : SİİRT   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  OSMAN ÖREN YÜKSEK ÖĞRETMEN / EĞİTMEN 
       2  SADETTİN SABAZ YÜKSEK EĞİTMEN 
       3  LOKMAN ÖZCAN ORTA SERBEST/ÖZEL 
      
Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : SİNOP   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 2  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  NAZIM MAVİŞ YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       2  AYHAN ERGÜN YÜKSEK MALİ MÜŞAVİR 

Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : SİVAS   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 5  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  İSMET YILMAZ YÜKSEK HUKUKÇU 
       2  MEHMET HABİB SOLUK YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
       3  SEMİHA EKİNCİ YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR 
       4  RÜSTEM YÜCE YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       5  YAŞAR SAYAN YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
      
Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
       
 İLİ   : ŞANLIURFA   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0    ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 14   
        SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM  MESLEĞİ  NO DURUMU        1  AHMET EŞREF FAKIBABA YÜKSEK  SERBEST/ÖZEL 
       2  MEHMET KASIM GÜLPINAR YÜKSEK  SERBEST/ÖZEL 
       3  HALİL ÖZCAN YÜKSEK  ÖĞRETİM ÜYESİ 
       4  ZEMZEM GÜLENDER AÇANAL YÜKSEK  ECZACI 
       5  MEHMET ALİ CEVHERİ YÜKSEK  ÖĞRETİM GÖREVLİSİ 
       6  İBRAHİM HALİL YILDIZ YÜKSEK  AVUKAT 
       7  HALİL ÖZŞAVLI YÜKSEK  ÖĞRETİM ÜYESİ 
       8  AHMET AKAY YÜKSEK  EMEKLİ 
       9  MEHMET FATİH AKSOY İLK  SERBEST/ÖZEL 
       10  GÜLER KAMA İZOL YÜKSEK  EKONOMİST / İKTİSATÇI 
       11  İBRAHİM TORU YÜKSEK  GAZETECİ / YAZAR 
       12  SEDAT ERTÜRK YÜKSEK  EKONOMİST / İKTİSATÇI 
       13  İSMAİL TOSUN YÜKSEK  ÖĞRENCİ 
       14  İBRAHİM AYHAN ORTA  ÇİFTÇİ 
       
 Av. Ahmet SORGUN Genel Başkan Yardımcısı Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : ŞIRNAK   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 4  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  RİZGİN BİRLİK ORTA SERBEST/ÖZEL 
       2  HATİCE ATAN YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       3  MEHMET EMİN DİNDAR YÜKSEK TIP DOKTORU 
       4  MAHMUT ÖKTEN ORTA SERBEST/ÖZEL 


Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : TEKİRDAĞ   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 7  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  MUSTAFA ŞENTOP YÜKSEK HUKUKÇU 
       2  MUSTAFA YEL YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       3  ÇİĞDEM KONCAGÜL YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       4  MESTAN ÖZCAN YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       5  KERİM ATALAY YÜKSEK AVUKAT 
       6  ABDULLAH ÖĞE YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       7  CEM KARACA YÜKSEK AVUKAT 
      
Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : TOKAT   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 5  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  YUSUF BEYAZIT YÜKSEK AVUKAT 
       2  MUSTAFA ARSLAN YÜKSEK AVUKAT 
       3  ÖZLEM ZENGİN YÜKSEK AVUKAT 
       4  FATİH AKGÜN YÜKSEK AVUKAT 
       5  ADEM DİZER YÜKSEK ECZACI 
      
Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : TRABZON   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 6  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  MUHAMMET BALTA YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
       2  ADNAN GÜNNAR YÜKSEK DİŞ HEKİMİ 
       3  BAHAR AYVAZOĞLU YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       4  SALİH CORA YÜKSEK AVUKAT 
       5  VEHBİ KOÇ YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       6  SELÇUK ÇEBİ YÜKSEK SPORCU 
      
Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : TUNCELİ   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 2  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  HAKAN ÖZER ORTA SERBEST/ÖZEL 
       2  NAZİF YILDIRIM YÜKSEK YÖNETİCİ - KAMU 
 Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : UŞAK   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  MEHMET ALTAY YÜKSEK AVUKAT 
       2  İSMAİL GÜNEŞ YÜKSEK DOKTOR 
       3  MERT ŞİŞMAN YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
      
Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : VAN   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 8  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  OSMAN NURİ GÜLAÇAR YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       2  İRFAN KARTAL YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
       3  ABDULAHAT ARVAS ORTA YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR 
       4  EBUBEKİR KAÇMAZ YÜKSEK ÖĞRETMEN 
       5  GÜLŞEN ORHAN YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       6  YILMAZ KILIÇ ORTA MEMUR 
       7  BİLAL EMRE YÖRÜK YÜKSEK YÖNETİCİ/MÜDÜR/ŞEF 
       8  MALİK ÖZBEY YÜKSEK AVUKAT 


Av. Ahmet SORGUN Genel Başkan Yardımcısı Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : YALOVA   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 3  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  AHMET BÜYÜKGÜMÜŞ YÜKSEK SERBEST/ÖZEL 
       2  MELİHA AKYOL ORTA ÖĞRENCİ 
       3  HASAN ÖZÇELİK YÜKSEK YÖNETİCİ - KAMU 
      
Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
 
      
 İLİ   : YOZGAT   SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 4  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  BEKİR BOZDAĞ YÜKSEK AVUKAT 
       2  YUSUF BAŞER YÜKSEK AVUKAT 
       3  SİBEL YILDIRIM YÜKSEK MALİ MÜŞAVİR 
       4  İSKENDER MİNAR YÜKSEK AVUKAT 
      
Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 
ADALET VE KALKINMA PARTİSİ ADAY LİSTESİ 
   
 İLİ   : ZONGULDAK  SEÇİM ÇEVRESİ NO  : 0   ÇIKARACAĞI MİLLETVEKİLİ SAYISI : 5  
       SIRA  ADI VE SOYADI ÖĞRENİM MESLEĞİ  NO DURUMU      1  POLAT TÜRKMEN YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR 
       2  AHMET ÇOLAKOĞLU YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR 
       3  HAMDİ UÇAR YÜKSEK YÖNETİCİ - ÖZEL SEKTÖR 
       4  ZÜLEYHA ARIMAN YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
       5  BURHAN ONUK YÜKSEK MÜHENDİS / MİMAR 
      
Av. Ahmet SORGUN  Genel Başkan Yardımcısı  Seçim İşleri Başkanı  Konya Milletvekili 

Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 26 53
2. Başakşehir 26 53
3. Galatasaray 26 50
4. Sivasspor 26 49
5. Beşiktaş 26 44
6. Alanyaspor 26 43
7. Fenerbahçe 26 40
8. Göztepe 26 37
9. Gaziantep FK 26 32
10. Denizlispor 26 31
11. Antalyaspor 26 30
12. Gençlerbirliği 26 28
13. Kasımpaşa 26 26
14. Konyaspor 26 26
15. Malatyaspor 26 25
16. Çaykur Rizespor 26 25
17. Ankaragücü 26 23
18. Kayserispor 26 22
Takımlar O P
1. Hatayspor 28 53
2. Erzurum BB 28 47
3. Bursaspor 28 46
4. Adana Demirspor 28 45
5. Akhisar Bld.Spor 28 45
6. Fatih Karagümrük 28 43
7. Altay 28 43
8. Ümraniye 28 40
9. Giresunspor 27 38
10. Keçiörengücü 28 35
11. Balıkesirspor 28 35
12. Menemen Belediyespor 28 35
13. İstanbulspor 27 33
14. Altınordu 28 31
15. Boluspor 28 25
16. Osmanlıspor 28 24
17. Adanaspor 28 20
18. Eskişehirspor 28 17
Takımlar O P
1. Liverpool 29 82
2. Man City 28 57
3. Leicester City 29 53
4. Chelsea 29 48
5. M. United 29 45
6. Wolverhampton 29 43
7. Sheffield United 28 43
8. Tottenham 29 41
9. Arsenal 28 40
10. Burnley 29 39
11. Crystal Palace 29 39
12. Everton 29 37
13. Newcastle 29 35
14. Southampton 29 34
15. Brighton 29 29
16. West Ham 29 27
17. Watford 29 27
18. Bournemouth 29 27
19. Aston Villa 28 25
20. Norwich City 29 21
Takımlar O P
1. Barcelona 27 58
2. Real Madrid 27 56
3. Sevilla 27 47
4. Real Sociedad 27 46
5. Getafe 27 46
6. Atletico Madrid 27 45
7. Valencia 27 42
8. Villarreal 27 38
9. Granada 27 38
10. Athletic Bilbao 27 37
11. Osasuna 27 34
12. Real Betis 27 33
13. Levante 27 33
14. Deportivo Alaves 27 32
15. Real Valladolid 27 29
16. Eibar 27 27
17. Celta de Vigo 27 26
18. Mallorca 27 25
19. Leganés 27 23
20. Espanyol 27 20