Bülent Kahraman ÇOLAKOĞLU Kimdir?

Bülent Kahraman ÇOLAKOĞLU Kimdir?

Dr. Bülent Kahraman ÇOLAKOĞLU, 1978 yılında Of'ta doğdu. İlkokul (Atikali), ortaokul ve lise (Davutpaşa) öğrenimini İstanbul Fatih'te tamamlayan Çolakoğlu, 2000 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldu.

2003 yılında Niğde Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Türk Dili ve Edebiyatı Ana Bilim Dalı Türk Dili Bilim Dalında yüksek lisansını yapan Bülent Kahraman ÇOLAKOĞLU, 2012 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Türkçe ve Sosyal Bilimler Eğitimi Ana Bilim Dalı Türkçe Eğitimi Bilim Dalında hazırladığı Türkçe eğitimi, iletişim, dil bilimi ve bilişim teknolojileri disiplinleri arası bir çalışma olan "Haber Bültenlerindeki Söz Varlığı Üzerine Bir Araştırma" adlı doktora teziyle "Dr." unvanını almaya hak kazananan Dr. Bülent Kahraman ÇOLAKOĞLU, Birçok kitap ve makale yayımladı.

Çolakoğlu, Millî Eğitim Bakanlığının çeşitli birimlerinde sorumluluklar üstlenen ve Cumhurbaşkanlığınca başlatılan "Türkiye Okuyor" kampanyası kapsamında yürütülen "Ankara Okuyor" projesi İl Koordinatörlüğü ve "MEB Ticaret ve Turizm Öğretimi Okulları Okuyor" projesi Genel Koordinatörlüğü görevlerini ifa etti.

İl Millî Eğitim Müdürü, Genel Müdür ve Milletvekili Danışmanı olarak görev yapan, pek çok seminer programında öğretim görevlisi olarak yer alan Dr.Çolakoğlu, "TRT Avaz"da Kanal Koordinatör Danışmanı ve program yapımcısı olarak çalıştı. TRT Kurumsal Tanıtım, Protokol ve Müze Müdürlüğü görevini yürüttü. "Uluslararası TRT Belgesel Ödülleri Düzenleme ve Yürütme Kurulu Üyesi (Sorumlu Müdür) olarak görev yaptı.

TRT Eğitim ve Araştırma Dairesi Başkanlığında Araştırmacı unvanıyla çalışırken 11 Kasım 2022 tarihinde Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanı olarak atandı. Evli ve iki çocuk babasıdır.