Alexa
banner322

Darbeciler Günaydın!

Bugün 28 şubat davasında karar açıklandı. 21 darbeciye ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi,i yi halden müebbete çevrildi. İistinaf ve temyiz süresincinde sanıkların yurtdışına çıkmamaları kaydıyla tutuklanmamalarına/ serbest yaşamalarına karar verildi. Kararın cezalandırmaya ilişkin kısmının; darısı tüm darbecilerin,hatta darbeyi sevenlerin hatta ve hatta hangi maksatla olursa olsun darbeyi aklından geçirenlerin de başına…

İş bu kararın en temel anlamda iki veçhesi bulunmaktadır.

Hepimiz Sevinelim Hemde Çok...

Birincisi:Yıllar Sonra da olsa darbecilerin ceza almasıdır. Hatta kendilerinin darbe olarak kabul etmedikleri, meşhur laf demokrasiye balans ayarı cezalandırılmıştır. Bu yönden milletimizin gözü aydın olsun.

Böylece 1000 yıl süreceğini iddia ettikleri süreç Müebbet hapisle sosonuçlanmıştır.Hukuk kazanmıştır. Bu yönden Adalet tecelli etmiştir. Demokrasiye ve halkın ve çoğunluğun tercihine saygı duyanlar ve bu tercihin yine aynı usulle değişmesi gerektiğine inanananlar; hepimiz sevinelim hemde çok.

Bu kararı çok hemde çok bekledik.Hatta asırlardır bekledik. Malum darbe geleneği Osmanlının son yıllarından itibaren modadır. Bu sebeple bu karar yüzyılı aşkın zaman beklenmektedir.

Demokrasiye balans ayarı dedikleri eylemleri darbecilere balans ayarı ile sonlanmıştır

Yaşı elli civarında olanlar 28 Şubat 97'yi iliklerine kadar hissettiler. Benim Hatırladığım en son Uzman Çavuşlar köylere gidip artık kıyıda köşede kalmış gözden kaçmış olaki eşinin başı kapalı öğretmen var mıdır diye dolanıyorlar idi. Eşinin başı Kapalıysa hemen memuriyetten atıyorlardı. Bunları yaşadık. Her Ramazan'da proje haber olarak oruç tutan öğrenciler okul kantininde oruç tutmayanlara ne hikmetse döner bıçağıyla saldırırlar dı sözde malum gazeteler ve tvler haber bombardımanı ile toplumun beynine işlerlerdi. Hemen ertesi günü de laiklik elden giderdi irtica gelirdi.

Sahi irtica gelmekten vaz mı geçti? Ne oldu laiklik nerelerde artık gitmekten vaz mı geçti? Uzun yıllar boyunca toplumumuz bu uydurulmuş, kurgulanmış projelendirilmiş haberlerle ve oluşturulmuş korkular içinde geçti. Korkmayanlar bu proje haberlerin zaten gerçek olmadığını ve topluma korku vermek ve meydanı boş bulup dilediğince at oynatmak amacında olanlar idi.

Ey Türk toplumu, 28 şubat yılları içinde hukukun ayaklar altına alındığı yıllardır, keyifiliktir. Elbirliği ile uydurulmuş tarikat konu mankeni Fadime Şahin, Müslüm Gündüz, Ali Kalkancı tv.ler gazeteciler, patronlar ile bazı siyasilerin laf canbazlığı ile güle oynaya ve birazda tankların karıştığı çorba gibi ve bal gibi bir darbedir.

Darbe zihniyeti bir bütündür Adnan Menderes’in elleri bağlı asılmış resmini bu toplumun her bireyinin ezberine sokmak için intihar etmesine dahi müsaade etmeyenler ve onların soyundan gelenler devam eden yıllarda hevesle birçok darbe yapmışlardır. Darbe teşebbüslerini saymıyoruz.

Artık bu kadar hevesle darbe yapamayacaklardır. Bu karar bunu göstermiştir.

Sahi bu aczimendiler neredeler her akşam toplumun beynine kazınan bu aykırı görüntüler nereye saklandılar.

Kim Yaptı Bunları

Ey gidi yaşanan günler ne kadar alışmıştık hep “tarihi milli güvenlik kurulları” olurdu saatlerce televizyonların yayın yapmak için beklemelerine çok alışmıştık.İkna odaları nerede.Okullardan yerlerde sürüklenerek atılan başörtülü kızlarımız. Bunlar yaşanmadı mı, daha neler yaşandı. Kim yaptı bunları? Yapanlar işte bunlar evet işte bunlar. Bunu kim söylüyor bugünkü mahkeme kararı söylüyor. Bu acıları kim yaşattı işte cevabı. Bu 21 kişi...

Sahi 21 kişi ile darbe olmaz. Zaten kim inanır ki? Kimse inanmaz; zaten inanmıyoruz. Henüz dava açılmamış sürüyle 28 şubatçı darbeciler var. Cumhuriyet Savcılarımız 20 yılı geçti acele edin Kenan Evren gibi mahkeme esnasında ölmesinler. Dava açın. Neden mi?

Bu kadar Allah’sızlar...

Herkes bilir ki; Geciken Adalet Adalet değildir. 28 Şubat'ta yalnızca darbe yapılmadı hükümete milyonlara türlü türlü usullerle işkence ettiler. İşkence edilenler hukuken hiçbir şey yapamadı yaptırmadılar. Bu kadar acımasız ve zalimler.

Allah’tan hiç korkmadılar Hatta Mesut Yılmaz'la elbirliği edip 15 yaşına çocuklarımıza kadar Kur'an kursuna gitmeyi bile yasakladılar. Hadi canım olur mu demeyin. Oldu bile; bu kadar Allah’sızlar.

Omuz atan terbiyesizler bunlar

Askere aldıkları bu milletin evlatlarını annesini, eşini,nişanlısını başörtülü oldukları için tel örgünün dışında tutanlar bunlar değil mi? Peygamber ocağı ordumuzun evine başörtülüleri almayan bunlar değil mi? Milletin meşru seçim sistemi ile seçtiği Erbakan hükümetini adamdan saymayan omuz atan terbiyesizler bunlar değil mi. Evet bunlar.

Güç milletin gücüdür...

Aynı kafa yarın fırsatını bulduklarında bu milletin evlatlarına çok daha ağır zulümleri yapmayacak mı. Şüphesiz yapacaklar. Unutmayın, ancak en büyük güç milletin gücüdür elinde silah veya yetkiye güvenip kendisini vazifeli sayarak milleti hizaya getirmeye çalışanları önce tarih sonra milletin vicdanı cezalandırmata iken bu defa mahkeme de cezalandırdı.

Ancek adaleti geciktirmeyin 21 kişi ile darbe olmaz uyanın o gazete başlıklarını atanlar darbeci değil mi bilmem kaç tane bankayı batıran içini hortumlayanlar darbeye karşı mıydılar? Darbe olmazsa bunu yapabilirler miydi? Boşalan bankaların bedelini bütün millet ödedi.

Acele edin istinafta ve temyizde bekletmeyin bu kişileri çünkü bakın Hem hasta hem yaşlıymış bu 21 kişi. İstinafıda temyizide çok çabuklaştırıverin. Bunlar kim; Mahkeme kararına göre 28 şubat darbesini yapanlar.

Ey Rabbim! bu 21 kişi zulmederken yaşlı genç geleceği varmış yokmuş zerre kadar acımadılar. Oh olsun! Bu 21 kişiye.Gelsin sıradaki 21 kişinin darbeci kankaları (…..)

İkincisi: Gelelim kararın akılalmaz olumsuz yanlarına;

Yeni bir hukuk kuralımız doğmuştur.

Malum mahkemelerimiz Türk milleti adına karar verirler yargılama yaparlar yani Türk milletine darbe yaptıklarına karar veren mahkeme iyi halden ağırlaştırılmış müebbet cezayı müebbete çevirdi. Aklım almıyor.Adam darbe yapmış ama iyiniyetli. İzahı yok.

Yine Türk milleti adına yaşlı ve hasta oldukları için tutuklanmadılar. Olacak şey değil aklım almıyor. Neymiş yurddışına çıkış yasağı koyulmuş. Ama adamlar zaten yaşlı ve hasta zaten yurddışına çıkamazlar ki.

Şu anda aynı yaşlarda olan darbe suçunun haricinde suç işlemiş ve tutuklu bir sürü insan var. Ceza kanunlarımızda yaşlı ve hasta olmak tutuklanmamak sebebi değildir. Diğer suçlarda tutuksuz yargılanıp on yıla yakın ceza alanlar hükümle birlikte hemen tutuklanır. Ama bu hükümle birlikte suç işlediği halde yaşlı ve hasta olmak tutuklanmama sebebi sayılmıştır. Yeni bir hukuk kuralımız doğmuştur.

28 Şubat efendim neymiş postmodern darbeymiş.Utanmadan adını kibarlaştırmaktadırlar.Adını boşverin darbelerin en iğrencidir. Yıllara sari topluma ve insanlara keyfi eziyet sürecidir. Yaşı müsait olanlar hatırlasınlar. Bütün gazetelerde koca koca ve meşhur başlıkları hatırlayalım. O başlıkları kim yazdı yazanlar nerede. Yazanlar darbeci değilmidir.

Kesintisiz eğitim diye sempatik bir isim uydurup toplumu dizayn etmeye çalışanlar neden yargılanmıyor?

Bu hukuki garabettir

28 şubatçılar millete bunca zulüm ederken bugün geriye baktığımızda 28 Şubat’tan adeta hiç zarar görmeyip aksine palazlanan Fetö okulları ve yapılanması olduğunu da hepimiz görmekteyiz.

Türk milleti adına hüküm veren Yüce mahkeme 21 kişinin darbe yaptığına hükmetmiştir. Süreç devam etmektedir: Ancak derhal tutuklanmalılar. Herhangi bir suç işlemiş yani hırsızlık suçu işlemiş bir kişi tutuksuz yargılanırken 10 yıla yakın ceza almışsa mahkeme hükümle birlikte hemen tutuklar. Uygulanan kanun aynı ama müebbet ceza alan kişi;neymiş efendim yaşlı ve hasta imiş, geçin onu derhal tutuklayın. Bu hukuki garabettir. Hemen bu garabetin düzeltilmesi gerektir. Neden mi darbe yaptılar.Hem hasta ve yaşlı olsalar mahkemeye gelemezlerdi.Demekki ceca çekecek kadar hasta ve yaşlı olmadıkları anlaşılmaktadır.

Evet bundan sonra yapılması gereken 28 Şubat’ın 21 kişi ile yapılamayacağı gerçeğinden hareketle tüm ayakları soruşturulup cezalandırılmalıdır. Ben kendim ve toplum adına suç duyurusunda bulunuyorum yetkili olan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca bu konuda derhal soruşturma başlatılmalıdır.

Bugün tarihi bir gündür ders kitaplarına hemen yazılmalıdır.

Sonuç: Şu anda ve gelecekte meşru sisteminin dışına çıkıp elindeki silahı güvenip artı dayısı olan Amerika’ya sırtını dayayıp toplum mühendisliğine soyunanlar mutlaka Türk milleti adına hüküm veren mahkemelerimiz önüne çıkacaklardır. En azından aklına getireceklerdir. En azından aklından geçmek zorundadırlar. Aklının bir köşesinde tutacaktır. İşte bu yönüyle bugün tarihi bir gündür ders kitaplarına hemen yazılmalıdır. Hatta kocaman bir konu olarak İşlenmelidir. Darbe suçtur darbe yapanlar ceza alırlar. Hatta şu not da eklenebilir darbe yapanlar Cumhurbaşkanımız gibi sırtını milletine dayamış bir lidere çatarsalar sokakta milletten dayak bile yerler.

Bu not da ders kitaplarına yazılmalıdır ki; asla birdaha darbe olmasın.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Omer Şeker
Omer Şeker - 5 ay Önce

12 eylül ve 28 şubat ta yapılanları bu millet affetmeyecektir. Memleketimize ihanet edenler cezalandırılmalıdır.

Mehmet BATTAL
Mehmet BATTAL - 5 ay Önce

Bu daha başlangıç, inşAllah peşi gelecektir.

Ömer Kurnaz
Ömer Kurnaz - 5 ay Önce

Evet çok sevindik. O zamanlar daha çocuk sayılırdık ama bu darbenin yükünü hep sırtımızda taşıdık. Şükürler olsun ki bu yükü çocuklarımız taşımayacak.

Ahmet âşıkoglu
Ahmet âşıkoglu - 4 ay Önce

Daha doğrusu yeşil parke giymek suç hakimler savcılar asker polis cuma namazına bile gitmesi mümkün değil gözden uzak yerlere gidiyorlardı hukuk geç de olsa tecelli etti