Alexa
banner314

ABD'den Türkiye'ye Yaptırım Tehtidi

ABD Başkanı Donald Trump’ın yardımcısı Mike Pence, Rahip Brunson serbest kalana kadar ABD Türkiye’ye yaptırım uygulamaya hazırlandığını söyledi. Türkiye'nin bu küstah tehdide ne cevap vereceği merak ediliyor.

ABD'den Türkiye'ye Yaptırım Tehtidi
banner327

Donald Trump’ın yardımcısı Pence, Türkiye'de tutuklu bulunan Rahip Brunson serbest kalana kadar ABD Türkiye’ye yaptırım uygulamaya hazırlandığını belirtti.

"ELLERİNDE GÜVENİLİR KANIT YOK"

Pence, FETÖ ve PKK adına suç işlediği ve casusluk yaptığı iddiasıyla yargılanan, ABD ve Türkiye arasında krize yol açan rahip Andrew Brunson hakkında açıklamalarda bulunarak,. Brunson’un suçlu olmadığını savundu. ABD Başkanı Donald Trump’ın yardımcısı Mike Pence,“20 yıldır Türkiye’de görev alıyor. 2016 yılında gerçekleşen darbe girişiminde onu da aldılar. Öte yandan ellerinde güvenilir bir kanıt yok” dedi.

Brunson’un yaklaşık bir senedir suçsuz yere hapis yattığını iddia eden Pence, “Başkan Trump ve ben Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Brunson’un serbest bırakılıp eve dönmesi için doğrudan iletişim kurduk. Görüşmelerimiz devam ediyor” şeklinde konuştu. 

Brunson’un ev hapsine alındığını ve onunla görüştüğünü söyleyen Pence, bunun yeterli olmadığı ve Brunson’un ABD’ye dönmek istediğini bildirdi. Brunson’un kesinlikle serbest kalıp ABD’ye dönmesi gerektiğini vurgulayan Pence, “Rahip Brunson serbest kalana kadar ABD Türkiye’ye yaptırım uygulamaya hazırlanıyor ” dedi.  

Kaynak: İHA

YORUM EKLE

banner307

banner325