Alexa

ABD'den İran'a Tehtit...

ABD yönetimi, İran'a yönelik uluslararası yaptırımları deldikleri, İran'ın nükleer programına ve teröre destek sağladıkları gerekçesiyle Avrupa ve Ortadoğu'daki bazı şirket ve kişileri kara listeye aldı.

ABD'den İran'a Tehtit...
banner327

 ABD Hazine Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Atılan bu adımlar, P5 1 ile İran'ın, bu ülkenin nükleer programı üzerine uluslararası toplumun kaygılarını giderecek kapsamlı bir çözüm için çabaladığı sırada, ABD'nin var olan yaptırımları uygulamaya yönelik güçlü taahhüdünün yansıması" olduğu belirtildi.

Hazine Bakanlığı Terörizm ve Finansal İstihbarattan Sorumlu Müsteşarı David Cohen, bugün listeye alınan kişi ve kuruluşların İran'ın nükleer programını ve terörizmi aktif şekilde desteklemede kilit rol oynadıklarını ifade etti.

Açıklamada, kara listeye alınan şirket ve kişilerin Türkiye, İspanya, Almanya, Gürcistan, Afganistan, İran, Birleşik Arap Emirlikleri ve Lihtenştayn'da bulunduğu belirtildi. ABD'nin kara listesine Türkiye'den Ali Canko isimli bir kişi girerken, Birleşik Arap Emirlikleri'nde de bürosu olan Orchidea Gulf Trading de listede bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2014, 01:21
YORUM EKLE