Alexa

Almanya'da Skandal!

Almanya'nın Bavyera eyaleti Regensburg şehrinde Diyanet İşleri Türk İslam Biriliğine (DİTİB) bağlı Camii arsasına 26 adet haç işareti dikildi.

Almanya'da Skandal!

Almanya'nın Bavyera eyaletine bağlı Regensburg şehrinde Merkez Camii'nin satın aldığı arsa üzerine kim olduğu belli olmayan kimseler tarafından haç dikildi.


Camii'nin yapılacağı boş arsaya 26 adet haç işareti dikenlerin kim oldukları henüz tespet edilemeyen Haç işaretlerinin üzerine Brüksel'deki terör patlamasında ölenlerin isimleri yazıldı. 


Alman polis olayı çok yönlü olarak araştırıyor. Regensburg şehrindeki bu cami arsasına yapılan saldırı vatandaşlar tarafından kınandı. Türk vatandaşları, Regensburg'a yeni cami yapılmasını istemeyenlerin çirkin bir hoşgörüsüzlük örneği sergilediğine dikkati çektiler. 

almanya cami yeri haç isareti


1986 yılından bu yana Regensburg'da faaliyet gösteren Merkez Camii'nin Alman komşuları ve yerel yöneticilerle iyi ilişkiler yürüttüğü, bugüne kadar herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığı ifade edildi. Müslümanların inançlarına yapılan bu aşağılık saldırının bir an önce tespit edilmesini isteyen Türkler, ne yapılmak istendiğine anlam veremediklerini söyledi.

Kaynak: İHA

YORUM EKLE