Alexa

Almanya'nın "İslam" Korkusu

Almanya Başbakanı Angela Merkel, “İslam Almanya’nın bir parçasıdır” derken, araştırma şirketine göre Alman halkınınalnı fikirde olmadığı ortaya çıktı.

Almanya'nın "İslam" Korkusu

Almanya Başbakanı Angela Merkel, “İslam Almanya’nın bir parçasıdır” derken, Almanlar'ın yüzde 70’i İslamiyet’in Almanya’ya ait olmadığını savunuyor.  

YouGow araştırma kuruluşunun Alman SAT1 televizyonu için yaptığı araştırmada, Alman halkının “İslam Almanya’nın bir parçasıdır” diyen Başbakan Angela Merkel ile aynı fikirde olmadığı ortaya çıktı.

yapılan araştırmada Almanlar'ın yüzde 70’i İslam’ın Almanya’ya ait olmadığını düşünüyor. Almanların sadece yüzde 19’luk bölümün Başbakan Merkel’le aynı fikirde olduğu belirlendi.

Ankete katılanların yüzde 51’i, “İslam denince ilk akla ne geliyor?” sorusuna “İslam’ın şiddet ve saldırganlığa müsamaha gösterdiği” yanıtını veriyor. Yüzde 31’lik bir bölümü ise bu fikre katılmadığını dile getiriyor.

“Devlet memurları başörtülü olabilir mi?” sorusuna yüzde 25 “Olabilir” derken, başörtüsünün İslam’ın bir sembolü olduğu için memurların başörtülü olmalarına karşı çıkanların oranı ise yüzde 65 oldu.

Araştırmaya katılanların yüzde 37’si Müslümanlar'ın Almanya’nın günlük hayatını olumsuz etkilediğini ifade ederken, yüzde 57’lik bölümü ise Müslümanlar'ın günlük hayati etkilemediği fikrinde olduğunu söyledi. “İslam Almanya'da etkili midir?” sorusuna yüzde 71’lik kesim “Evet” derken, yüzde 23'lük bir kesim “Hayır” cevabını verdi.

YORUM EKLE