Alexa
banner314

Azerbaycan'dan Hollanda'ya Tepkiler Sürüyor

Azerbaycan’da, Hollanda’nın Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'ya yönelik skandal tavrına tepkiler sürüyor.

Azerbaycan'dan Hollanda'ya Tepkiler Sürüyor
banner327

Avrupa’nın yine maskesinin düştüğünü belirten Yeni Azerbaycan Partisi (YAP) Milletvekili Melahat İbrahimkızı, “Demokrasi, insan hakları, düşünce ve ifade özgürlüğünden konuşan Avrupa’nın artık maskesinin düştüğünü görüyoruz. Nisan’da yapılacak referandumla ilgili Ak Parti ve diğer siyasi partilerin Avrupa’da Türklerle düzenleyeceği görüşmelerle ilgili Avrupa’nın özellikle bazı ülkelerin, Almanya, Avusturya ve Hollanda’nın tavırlarını gördük. Bu utanç verici bir olay. Uluslararası hukukun ve anlaşmaların çiğnenmesi demektir. Bu sadece Türkiye’ye karşı değil, uluslararası hukukun ve insan haklarının ihlaliydi. Gece Hollanda’da gerçekleşen olay hem şok etkisi yarattı, hem sözün bittiği yerdi, diğer taraftan ise utanç vericiydi” ifadelerini kullandı.

İnsan haklarından, demokrasiden ders vermeye çalışan, düşünce özgürlüğünden bahseden bir ülkenin böyle bir şiddete başvurmasının yanlış olduğunu vurgulayan İbrahimkızı, “Bu olay çok utanç verici. İnsanlar hala bu olaya inanamıyor, şok içerisinde. Bir ülkenin bakanına karşı, Avrupa’nın vatandaşlarına karşı, basın mensuplarına karşı yapılanlar şok etkisi yarattı. Sadece Hollanda, Almanya değil, bütün Avrupa ülkeleri bu suçun sorumlularıdır. Bir kadın bakanın rehin gibi saatlerce arabada tutulması uluslararası hukuka hangi açıdan bakarsanız bakın ne kadar büyük bir suç işlendiği görünüyor. Polislerin düşünce özgürlü

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2017, 23:12
YORUM EKLE

banner307

banner325