Alexa

Azerbaycan’da Hainler Tutuklandı

Azerbaycan’da Ermenistan gizli servisleriyle işbirliği yapan asker ve sivillerden oluşan örgüt elemanları tutuklandı.

Azerbaycan’da Hainler Tutuklandı

Azerbaycan’da Ermenistan istihbaratının terör eylemi girişimi önlendi. Yapılan operasyonla Ermeni istihbaratıyla ortak çalıştığı belirlenen bazı Azerbaycanlı asker ve siviller tutuklandı. 

Azerbaycan Başsavcılığı, Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Azerbaycan Devlet Güvenlik Servisi’nin yaptığı ortak açıklamada, gizli servislerin Ermenistan Silahlı Kuvvetleri'nin istihbarat ve gizli servislerine askeri bilgiler sızdıran bir grup asker ve sivilin tutuklandığını bildirdi.  

Yapılan açıklamada, Ermenistan’ın istihbaratı ve özel organları tarafından geniş çaplı provokasyonların planlandığına ilişkin elde edilen bulguların araştırılması neticesinde asker ve sivillerin düşman istihbaratıyla gizli işbirliği yaptığı ve maddi çıkar sağlamak amacıyla farklı zamanlarda düşman tarafına askeri sır içeren bilgiler sızdırdıkları aktarıldı. “Vatana ihanet” suçu ile tutuklanan kişilerin çeşitli dönemlerde askeri sır niteliğindeki bilgileri Ermenistan istihbaratına verdikleri ifade edildi. Tutuklanan şahısların Ermenistan istihbaratıyla ortak çalıştığı ve Bakü'de sabotaj ve terör eylemleri planladıkları da bildirildi. Ayrıca, açıklamada toplanan kanıtlara binaen 3 Mayıs günü soruşturma açıldığı ve sözü geçen kurumların temsilcilerinden oluşan bir soruşturma grubunun oluşturulduğu belirtildi.
 

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2017, 17:26
YORUM EKLE