Alexa
banner314

De Maiziere: PKK Terör Örgütüdür

Almanya İçişleri Bakanı "PKK bir terör örgütüdür. Bu bizim açımızdan böyle kalmaya devam edecektir." dedi

De Maiziere: PKK Terör Örgütüdür
banner327
Almanya İçişleri Bakanı De Maiziere: "PKK bir terör örgütüdür. Bu bizim açımızdan böyle kalmaya devam edecektir. "dedi.

De Maiziere, Alman birinci televizyon kanalı ARD'de katıldığı programda, IŞİD'in Suriye ve Irak'ta Yezidiler ile Kürtleri hedef alan saldırılarının ardından, Almanya'da radikal dinci ve Kürt gruplar arasında yaşanan sokak olaylarını ve kamuoyundaki tartışmaları değerlendirdi.

 Maiziere şöyle devam etti: "Son günlerde yaşanan birçok gösteride gördük ki şiddet eylemlerinin bir bölümü PKK çevrelerince organize ediliyor. Sokaklarımızda şiddete başvurulmasını, tren istasyonlarının, büroların işgal edilmesini, camilerin kundaklamasını kabul etmeyeceğiz" 

 
Almanya'da bazı siyasetçilerin, IŞİD'e karşı savaşan PKK'nın terör örgütleri listesinden çıkarılması talebine karşı çıkan De Maiziere, son günlerde Almanya sokaklarında yaşanan şiddet olaylarında PKK'nın da rolünün bulunduğunu söyledi.

De Maiziere şöyle konuştu:

"PKK yasağı konusunda şunu söylemek istiyorum: Tabii ki Türkiye'nin Kürtlerle bir çözüm süreci başlatmasını memnuniyetle karşıladım. Bu, şu an için durmuş gözüküyor. PKK bir terör örgütüdür. Bu bizim açımızdan böyle kalmaya devam edecektir. Son günlerde yaşanan birçok gösteride gördük ki şiddet eylemlerinin bir bölümü PKK çevrelerince organize ediliyor. Bunu bilmek gerekiyor."

De Maiziere, Kobani'deki çatışmaların ardından bazı Kürt gruplar tarafından IŞİD'e karşı düzenlenen gösteriler konusunda da uyarıda bulunarak, barışçıl gösterilere saygı gösterdiklerini ancak şiddet ve işgal eylemlerine müsamaha göstermeyeceklerini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2014, 13:01
YORUM EKLE

banner307

banner325