Alexa

Esad Scud Füzelerini Saklamaya Çalışıyor...

Suriye'ye yönelik olası askeri müdahaleye karşılık Esad yönetimi de boş durmuyor. Alınan bilgilere göre Scud füzeleri hedef olma ihtimallerine karşılık başka bir noktaya taşınıyor.

Esad Scud Füzelerini Saklamaya Çalışıyor...
 Esad'ın uluslararası güçlere karşı elindeki en önemli silahlardan biri olan SCUD füzeleri Kalamun Dağı eteklerindeki bir askeri üste tutuluyordu. ABD'nin Suriye'ye yönelik askeri harekatta bulunacağını açıklaması üzerine paniğe kapılan Beşar Esad, SCUD füzelerinin öncelikli hedef olacağını düşünüerek yerlerini değiştirme kararı aldı. 
Kalamun Dağı'ndaki ve 155'inci tugay karargahındaki SCUD füze rampaları farklı bir bölgeye taşınıyor. Üslerde yaşanan hareketlilik ve isyancılardan gelen Haberler de bu yönde. Ancak SCUD'ların nereye taşındığı bir sır gibi saklanıyor.
Suriye Ulusal Koalisyonu tarafından İstanbul'da gerçekleştirilen toplantıda SCUD füzelerinin tutulduğu üslerin askeri operasyonda hedef alınması gereken ilk hedefler olduğu ifade edilmişti. 
En yoğun müdahalenin yaşanacağı Şam'daki güvenlik karargahları da boşaltılıyor. Burada görevli askeri personel tahliye edildi.
Güncelleme Tarihi: 30 Ağustos 2013, 14:19
YORUM EKLE

banner325