Alexa

Esad:'Terör Siyasetle Çözülmez'

Suriye lideri Beşar Esad terör sorununun siyasetle bitmeyeceğini savundu.

Esad:'Terör Siyasetle Çözülmez'
 Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, uzun bir aradan sonra dün akşam televizyona çıktı. Başkent Şam'daki bir iftar yemeğine katılan Esad, terörün siyasetle çözülemeyeceğini söyledi.
"Terör"ü çözmenin tek yolunun "demir yumruk"la müdahale olduğunu vurgulayan Esad, siyasi muhalefeti de ülkedeki iç savaşı çözmekte en ufak bir rol oynayamayacak bir "başarısızlık" olarak nitelendirdi.

Esad, "Terör karşısında demir yumrukla vurmak dışında bir yolla sonuç elde edemezsiniz. Aklıselim sahibi bir insanın terörün siyasetle çözülebileceğine inandığını düşünmüyorum. Terör karşısında önleyici olarak siyaset rol oynayabilir" derken terörün patlaması durumunda sadece sert müdahale seçeneğinin kaldığını belirtti.


"Böylesi bir savaşta biz Suriyeliler ya hep birlikte kazanırız ya da hep birlikte kaybederiz" diyen Esad gerilla savaşı eğitimi olmayan ordunun "imkansızı başardığını" belirtti.

"KRİZ SAVAŞ ALANINDA ÇÖZÜLECEK"
Esad şöyle devam etti: "Gerilla savaşından büyük bir tek savaş vardır o da halkın savaşıdır, ordunun vatandaşlarla yan yana olduğu savaştır. Allah'ın eli bir arada duranların üzerindedir. Medyada ve internette de bir savaş sürdüğü doğrudur ancak kriz sadece savaş alanında çözülecektir."

Suriye resmi haber ajansı SANA, Esad'ın konuşma yaptığı iftar yemeğine siyasi parti ve sendika temsilcilerinin yanı sıra Müslüman ve Hıristiyan din adamlarının katıldığını bildirdi.

ESMA ESAD İFTARLIK DAĞITTI
Suriye lideri iftar yemeğinde konuşurken, eşi Esma Esad ise Kadir Gecesi vesilesiyle ihtiyaç sahipleri için iftarlık dağıttı.

Suriye Devlet Başkanlığı'nın resmi Facebook hesabına yüklenen fotoğraflarda, Esma Esad'ın kimsesiz çocuklar ve evlerinden olmuş aileler için salata yapıp, iftar paketi hazırlayarak dağıttığı görüldü.Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2013, 17:09
YORUM EKLE