Alexa

İhvan'dan Sisi'ye Uyarı!

Müslüman Kardeşler Teşkilatı liderlerinden Biltaci, Sisi'nin Mısır'ı ikinci bir Suriye'ye çevirmesine izin vermeyeceklerini belirterek, öldürülen insan sayısı arttıkça sokağa çıkanların sayısının daha da artacağını söyledi.

İhvan'dan Sisi'ye Uyarı!

 Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) liderlerinden Muhammed el-Biltaci, General Abdülfettah Sisi'nin Mısır'ı ikinci bir Suriye'ye çevirmesine izin vermeyeceklerini belirterek, öldürülen insan sayısı arttıkça sokağa çıkanların sayısının daha da artacağını ifade etti.

Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) liderlerinden Muhammed el-Biltaci, İngiliz The Guardian gazetesinde yayımlanan yazısında Mısır'daki gelişmeleri değerlendirdi.

Ordunun göstericilere müdahalesi sonrasında yaşananlar hakkında bilgi veren Biltaci, geçen birkaç günün, darbecilerin Mısır halkının özgürlük ve haysiyet mücadelesini söndürmek için her şeyi yapmaya hazır olduğunu gösterdiğini belirtti. Demokrasi ve meşruiyet mücadelesinin devam edeceğine işaret eden Biltaci, "öldürülen insan sayısı arttıkça sokağa çıkanların sayısının daha da artacağını" vurguladı.

İhvan lideri, darbecilerin ve onların kontrolündeki medyanın göstermeye çalıştığının aksine, Müslüman Kardeşler'in barışçıl gösterilerden yana olduklarını ve kendilerine uygulanan şiddete rağmen asla şiddete başvurmadıklarını belirterek, "İnanıyoruz ki barış yanlısı oluşumuz, ordu ve polis tarafından kullanılan bütün ölüm makinelerinden daha güçlü bir silahtır" ifadesini kullandı.

Mısır'da, en şiddetli terör eylemlerinin darbe işbirlikçileri tarafından halka karşı yapıldığının altını çizen Biltaci, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Ürdün'ü, ABD ve İsrail'le işbirliği yaparak Mısır rüyasını katletmek ve Arap Baharı'nı baltalamakla suçladı.

Ordu, yargı ve polis dahil devlet kurumlarının birer baskı aracına döndüğünü savunan Biltaci, müdahalelere bilerek ve isteyerek iştirak edenlerin er ya da geç adalete hesap vereceğini dile getirerek, asker ve polislere üniformalarını çıkarıp evlerine dönme çağrısı yaptı.

Biltaci, General Abdülfettah Sisi'nin Mısır'ı ikinci bir Suriye'ye çevirmesine izin vermeyeceklerini kaydederek, bugüne kadar yapılan fedakarlıkların Mısır'ı insan onurunun kutsandığı ve insan haklarının saygı gördüğü gerçek bir sivil demokrasiye kavuşturmak için olduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2013, 20:18
YORUM EKLE