İspanya'da Bakan koronavirüse yakalandı!

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, Eşitlik Bakanı Irene Montero'nun koronavirüsüne yakalandığını duyurdu. İspanya Sağlık Bakanlığı'na göre, İspanya'daki teyit edilmiş koronavirüs vakalarının sayısı en az 1.050'ye ulaştı. İspanya'da Koronovirüs'ten ölenlerin sayısı ise 28'e ulaştı.

Dünya 12.03.2020, 14:15
İspanya'da Bakan koronavirüse yakalandı!

Son dakika haberine göre, İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, Eşitlik Bakanı Irene Montero'nun koronavirüsüne yakalandığını duyurdu. İspanya'da, tüm bakanlara koronavirüs testi yapılacak.

İspanya'da bugün yapılacak kabine toplantısına, koronavirüse karşı alınacak tedbirler için onayı gereken bakanların katılacağı belirtildi. Ayrıca İspanya Başbakanı'nın toplantılara video konferans yoluyla katılacağı açıklandı.

Ülkenin dört bir yanından 9.000'den fazla destekçinin ve Vox liderinin katıldığı mitingde Ortega, onlarca insanı kucak ve öpücüklerle karşılanmıştı. Vox lideri Santiago Abascal, etkinliği düzenlediği için özür diledi ve Başbakan Pedro Sánchez'i birkaç Bakanlar'ın katıldığı Uluslararası Kadınlar Günü'nü kutlamak için Pazartesi günü ülke çapında düzenlenen yürüyüşleri iptal etmemesi nedeniyle eleştirdi. Hükümet şimdiye kadar Madrid'de 1000'den fazla kişinin ve diğer iki koronavirüs etkin noktasının katıldığı kapalı mekan etkinliklerini yasakladı.

Vox, tüm parlamento oturumlarının ve sınır kontrollerinin iptal edilmesi de dahil olmak üzere hükümetten daha sert bir yanıt beklemektedir. Cumhurbaşkanı Meritxell Batet, Vox'un İspanyol parlamentosunun üçüncü büyük partisi olmasına rağmen, kurumun açık ve haftalık gündemiyle devam edeceğini söyledi.

Ana muhalefetteki Popüler Parti sözcüsü Cayetana Álvarez de Toledo, tüm Vox milletvekillerini koronavirüs için test edilmeye çağırdı.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)
20°
az bulutlu