Alexa

Kerry ile Lavrov Roma'da görüştü...

Uluslararası Libya Konferansı’na katılmak üzere Roma’da bulunan ABD Dışişleri Bakanı Kerry, Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ile görüştü.

 Kerry ile Lavrov Roma'da görüştü...
Uluslararası Libya Konferansı’na katılmak üzere Roma’da bulunan Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Dışişleri Bakanı John Kerry ile Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüştü.

ABD'li kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Kerry ile Lavrov, 40 dakika süren görüşmede gündemin ilk sırasında yer alan Ukrayna konusunu ele aldı.Bakan Kerry’nin Rusların Ukraynalılarla diyalog içinde olmalarının önemine değindiği görüşmede, diyaloğun ne şekilde gerçekleştirilebileceği konusunu ele aldıkları da ifade edildi.

Görüşmede Kerry'nin, uluslararası gözlemcilerin Kırım ile Doğu Ukrayna'da ilk elden tespit ve gözlemlerde bulunmalarına imkan verilmesinin önemine vurgu yaptığı bildirildi.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ise görüşme sonrası yaptığı açıklamada, “Moskova ile Washington arasında Ukrayna’daki durum üzerinde herhangi bir anlaşma yoktur” dedi.Lavrov, Rusya'nın batılı partnerlerinin getirdiği Ukrayna için temas grubu önerisini net şekilde anlamak istediğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2014, 22:33
YORUM EKLE

banner325