Alexa
banner314

Lübnan'dan Uyarı...

Lübnanlı Bakanı Mervan Şerbil, Suriye'de kaçırılan Lübnanlıların yakınlarına ülkedeki Türk kurumlarını hedef almamaları yönünde uyarıda bulundu.

Lübnan'dan Uyarı...
banner327
 Suriye'de kaçırılan 9 Lübnanlı'nın yakınlarıyla bir araya gelen Şerbil, görüşme sonrası AA muhabirine yaptığı açıklamada, ailelere "Ülkedeki Türk kurumlarını hedef almamaları ve Beyrut Uluslararası Havaalanı yolunu kapatmamaları" yönünde uyarıda bulunduğunu belirterek, "Görüşmemizde kanunların herşeyin üzerinde olduğunu, herkesin söz ve eylemlerinden hesaba çekileceğini vurguladık" dedi.
Suriye'de kaçırılan Lübnanlıların dosyasını takip eden komisyonun üyesi Ethem Zagib, kaçırılan Lübnanlıların ailelerinin ülkedeki Türk kurumlarına yönelik eylemlerini arttıracağını bildirmiş, komisyonun bir diğer üyesi Hayat Avvali de bundan sonra düzenlenecek eylemlerin barışçıl olmayacağı tehdidinde bulunmuştu.

İran'a ziyarete giden 11 Lübnanlı geçen yıl mayıs ayında ülkelerine dönerken Suriye'nin Azez kenti yakınlarında kaçırılmıştı. Kaçırılanlardan ikisi daha sonra Türkiye'nin arabuluculuğuyla serbest bırakılmıştı.
Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2013, 01:05
YORUM EKLE

banner307

banner325