Alexa
banner314

Obama'dan Barzani'ye Özel Temsilci

ABD Başkanı Barack Obama’nın özel temsilcisi General John Allen, Kuzey Irak’taki kukla Kürt yönetimin Başbakanı Neçirvan Barzani ile Erbil’de biraraya geldi.

Obama'dan Barzani'ye Özel Temsilci
banner327

 Teröre karşı Barzani’ye her türlü desteği vereceklerini belirten Allen, sığınmacılara insani yardım konularını da ele aldı.  

Kuzey Irak Kürt Bölgesi Başbakanı Neçirvan Barzani, General John Allen ve beraberindeki heyet ile IŞİD örgütüne karşı mücadelenin yanı sıra, örgüte karşı kurulan koalisyonun yapacakları ile sahadaki işbirliğini görüştü. Kuzey Irak Kürt Bölgesi Başbakanı Neçirvan Barzani, önceki akşam Erbil’de ABD Başkanı Barack Obama’nın özel temsilcisi General John Allen, ABD’nin Bağdat Büyükelçisi Stuart Jones, ABD’nin Irak’tan Sorumlu Dışişleri Bakanı Yardımcısı Brett Mcgurk ve Erbil Başkonsolosu Joseph Pennington’u kabul etti. Washington, ülkesinin radikal gruplara karşı Kuzey Irak Kürt Bölgesi’nin arkasında duracağını, askeri ve insani yardımların süreceğini bildirdi. Kuzey Irak Kürt Bölgesi hükümetinin resmi internet sitesinde yer alan habere göre, toplantıda IŞİD’e karşı mücadelenin yanı sıra, örgüte karşı kurulan koalisyonun yapacakları ile sahadaki iş birliğini masaya yatırıldı. Görüşmede Neçirvan Barzani, ABD’nin liderliğinde IŞİD’e karşı kurulan koalisyonu memnuniyetle karşıladığını ve Kuzey Irak Kürt Bölgesi’nin bu koalisyona her türlü desteği sunmaya hazır olduğunu söyledi. ABD heyeti ise, “Teröre karşı Kuzey Irak Kürt Bölgesi’nin arkasında duracaklarını ve her türlü desteği vereceklerini” ifade etti. Görüşmede, Başbakan Neçirvan Barzani ve ABD heyetinin, peşmerge güçlerinin ihtiyaçlarını ve Kuzey Irak Kürt Bölgesi’ndeki sığınmacılara insani yardım konularını da ele aldı. ABD heyeti Kuzey Irak Kürt Bölgesi’ne yapılan askeri ve insani yardımların süreceğini bildirdi.
Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2014, 14:11
YORUM EKLE

banner307

banner325