Alexa

Ölenlerin sayısı bin 918'e yükseldi

İsrail'in 7 Temmuz'dan bu yana Gazze'ye düzenlediği saldırılarda ölen Filistinlilerin sayısının bin 918'e yükseldiği belirtildi.

Ölenlerin sayısı bin 918'e yükseldi
İsrail'in 7 Temmuz'dan bu yana Gazze'ye düzenlediği saldırılarda ölen Filistinlilerin sayısının bin 918'e yükseldiği belirtildi.

GAZZE (AA) - İsrail savaş uçaklarının Gazze'nin Deyr el-Belah bölgesine düzenlediği hava saldırısında 1 çocuğun öldüğü, 3 kişinin yaralandığı bildirildi.

Gazze'deki Filistin Hükümeti Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail savaş uçaklarının Deyr el-Belah bölgesindeki bir tarım arazisine düzenlediği saldırıda Ahmed el-Mısri (13) isimli bir çocuğun öldüğünü, 3 kişinin yaralandığını söyledi.

Kudra, İsrail'in 7 Temmuz'dan bu yana Gazze'ye düzenlediği saldırılarda ölen Filistinlilerin sayısının bin 918'e yükseldiğini ifade etti.

- Yahudi yerleşimciler Filistinlilere ait bir aracı ateşe verdi

Öte yandan, Batı Şeria'da bir grup Yahudi yerleşimcinin Filistinlilere ait bir aracı ateşe verdiği belirtildi.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, Batı Şeria'daki Salfit kentinde bulunan Yasuf beldesinde bir grup aşırı sağcı Yahudi yerleşimci, Filistinlilere ait bir aracı ateşe verdi.

Araçta meydana gelen yangın belde sakinleri tarafından söndürülürken, İbranice "Araplara ölüm" yazan Yahudi yerleşimcilerin olay yerinden kaçtığı ifade edildi.

- Gazze'den İsrail'e 4 roket atıldı

Gazze'den İsrail'in güneyindeki Eşkol bölgesine 4 roket atıldığı iddia edildi.

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, sabah saatlerinden bu yana Eşkol'a atılan roketlerin sayısının 6'ya yükseldiği, ölen ya da yaralananın olmadığı kaydedildi.

İsrail, yıllardır abluka altında tuttuğu Gazze'ye, 7 Temmuz'da havadan ve denizden saldırılar başlatmış, 17 Temmuz'da da karadan saldırıya geçmişti. Yaklaşık bir ay süren saldırılardan sonra, salı günü 08.00'de, İsrail ordusu kara birliklerini Gazze'den çektiğini açıklamış, 72 saatlik ateşkes cuma günü saat 08.00'de sona ermişti.
Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2014, 12:51
YORUM EKLE

banner307

banner313