Alexa
banner314

Putin’den Netanyahu’ya ‘hayır’ Cevabı

İsrail Başbakanı Netanyahu, ani bir ziyaretle gittiği Rusya’da, Putin’den Suriye’ye S-300 fuzelerinin satışını durdurmasını istedi.

Putin’den Netanyahu’ya ‘hayır’ Cevabı
banner327
 Netanyahu, ani bir ziyaretle gittiği Rusya’da, Putin’den Suriye’ye S-300 fuzelerinin satışını durdurmasını istedi. Putin, Rusya’nın uluslararası anlaşmalardan doğan yukumluluklerini hatırlatarak, Netanyahu’nun isteğini reddetti

Rusya’yı Suriye’ye S-300 füzeleri vermekten vazgeçirmek için ani bir ziyaret yapan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Soçi’de görüştüğü Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i ikna edemedi.

Rus kaynakları, Putin’in Netanyahu’ya Rusya’nın uluslararası anlaşmalardan doğan yükümlülükleri gereğince Suriye’ye füzeleri göndereceğini bildirdi.

Putin ve Netanyahu, yaptıkları açıklamalarda, Suriye krizinin barışçıl çözümü için temaslara devam etmek kararını aldıklarını belirtti. Putin, “Bölgesel güvenlik sorunları hakkında çok şey konuştuk. Özellikle Suriye’deki durum kaygı verici. Sayın başbakanla, hem kişisel hem de istihbarat örgütleri düzeyinde temasları sürdürmeye karar verdik.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2013, 14:52
YORUM EKLE

banner307

banner325