Alexa

Bahçeşehir Koleji YKS'de Zirvede

Ulusal Sınavlara Tam Hazırlık Sistemi ile sınavlara eksiksiz hazırlanan Bahçeşehir Koleji öğrencileri her yıl olduğu gibi bu yıl da üniversite sınavına başarılarıyla damga vurdu.

Bahçeşehir Koleji YKS'de Zirvede

2018 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre Bahçeşehir Koleji öğrencileri %97,8 oranında üniversiteye yerleşme başarısı gösterdi.

Türkiye genelinde Anadolu Liseleri, Fen Liseleri ve Fen ve Teknoloji liseleri ile, lise eğitiminde; STEM odaklı eğitim anlayışı, proje bazlı, yabancı dil eğitimi ağırlıklı, öğrenim metotlarıyla Türkiye’yi geleceğe taşıyacak nesiller yetiştiren Bahçeşehir Koleji; Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) elde ettiği başarılarla adından söz ettirmeye devam ediyor. Açıklanan YKS sonuçlarına göre Bahçeşehir Koleji, öğrencilerinin %97,8 oranında üniversiteye yerleşme başarısı göstermesinin gururunu yaşıyor.

2018 YKS sonuçlarına göre Bahçeşehir Koleji öğrencileri %27,73 oranında mühendislik fakültelerine, %18,96 oranında tıp fakültelerine, %15,92 oranında hukuk fakültelerine ve %35,19 oranında diğer bölümlere yerleşti.

Bahçeşehir Koleji öğrencileri, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na kendileri için geliştirilen özel Ulusal Sınavlara Hazırlık Sistemi ile hazırlanıyor. Bu sistem doğrultusunda yaz döneminde hazırlıklarına başlayan öğrenciler, hazırlıklarını yıl boyunca Bahçeşehir UğurEğitim Kurumlarının yarım asırlık birikimi ile Türkiye’nin en tecrübeli sisteminden faydalanarak sürdürüyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2018, 20:52
YORUM EKLE