Alexa

'Değerlerimle Yaşıyorum' projesine ortak oldular

Bafra 29 Ekim İlkokulu 1/C sınıfı öğrencileri; öğretmenleri Serap KEPENEK rehberliğinde bir e-Twinning projesi olan " Değerlerimle Yaşıyorum " projesine ortak oldular. 

'Değerlerimle Yaşıyorum' projesine ortak oldular

"İnsanı, insan yapan değerleridir " düşüncesinden yola çıkan; Bafra 29 Ekim İlkokulu, 1 / C Sınıfı; " Değerlerimizle Yaşıyorum " Projesi' ne ortak oldu.

Okulun 1/C sınıfı öğrencileri; öğretmenleri Serap KEPENEK rehberliğinde bir e-Twinning projesi olan " Değerlerimle Yaşıyorum " projesine ortak oldular. 

Proje Çalışma Planı' na göre; ay ay değerleri işlediler ve bu değerlerle ilgili etkinlikler yaptılar.

Şubat ayında sorumluluk değeriyle kendilerine karşı; okula, ailelerine ve çevreye karşı olan sorumluluklarını öğrendiler. 
Yaptıkları çalışmalarını fotoğraflayıp öğretmenlerine gönderdiler. Mart ayında vatan, millet sevgisi değeri işlendi. 12 Mart İstiklal Marşı' mızın Kabulü, 18 Mart Çanakkale Zaferi' mizin Yıldönümleri okulda kutlandı.

 Ayrıca; sınıf panoları oluşturuldu. Bafra Şehitliği ziyaret edildi. Nisan ayı değeri ise" Hoşgörülü Olmak " idi. Hoşgörünün en büyük temsilcisi Mevlana’yı ve onun yedi öğüdü öğrenildi.

Artık; öğrencler, birbirlerine karşı daha hoşgörülü olmaya karar verdiler. Bafra Hayvan Barınağını ziyaret ettiler. Hayvanlara karşı hoşgörülü olmayı öğrendiler. 

Mayıs ayı değeri  " Merhamet ve Yardımlaşma " da ise, Bafra 75. Yıl Huzur Evi’ni ziyaret ettiler ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' nda okulda sundukları gösterilerini Huzur Evi' ndeki yaşlılara da sunarak, onları eğlendirip hem gönüllerini hoş tuttular hem de Huzurevi sâkinlerinin hayır dualarını aldılar.

Ramazan ayı ise Mayıs' ta olduğu için; bu fırsatı değerlendirip, en güzel yardımlaşma ve merhameti Ramazan kolisi oluşturarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırdılar . 

Böylece; yardımlaşma ve merhameti, küçük yaşta yüreklerinde hissettiler.

Okul Müdürü Hacı ÖN ve Md. Yrd. Mehmet COŞKUN; " Değerlerimle Yaşıyorum " Projesinde emeği geçen tüm öğrenciler le öğretmenlere, aile ve veliler ile "Maarif Hareketi " ne destek veren Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü' ne teşekkür ettiler.

Haber : Oktay ZERRİN- Bafra
 

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2019, 16:30
YORUM EKLE