Alexa
banner314

İsmail Koncuk; Öğretmen Atama Sözünü Hatırlattı

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, 10 bin öğretmen verilen atama sözünü tutmak bu kadar mı zor?" diye sordu.

İsmail Koncuk; Öğretmen Atama Sözünü Hatırlattı

Genel Başkan Koncuk, Milli Eğitim Bakanlığı ve Maliye Bakanlığı’na 10 bin atama sözünü hatırlatarak; "Yahu günlerdir bu gençlerin feryadını hiç bir yetkili duymaz mı? Koca bir ayıp!" dedi.

Öğretmen açığının ücretli öğretmenlerle giderilmeye çalıştığına vurgu yapan Koncuk;, “2 yıllık, alanı ile hiç bir ilgisi olmayan, pedagojik formasyonu bulunmayan, öğretmenlik mesleği ile hiç tanışmamış insanlarla bu iş olur mu?” diye sorarak “Verilen 10 bin öğretmen atama sözünü tutmak bu kadar mı zor? Yahu günlerdir bu gençlerin feryadını hiç bir yetkili duymaz mı? Koca bir ayıp! Sayın Cumhurbaşkanı referandum öncesindeki Ağustos'ta 10 bin atama olacağını ifade etmişti. Maliye ve MEB bu sözün yerine gelmesini sağlamalıdır." dedi.

Eğitim-öğretim başladığını yine onbinlerce öğretmenin görevlendirildiğini ifade eden İsmail Koncuk; Yetkililer çıkmış, öğretmen ihtiyacımız yok diye kamuoyunu aldatıyor. 2 yıllık, alanı ile hiç bir ilgisi olmayan, pedagojik formasyonu bulunmayan, öğretmenlik mesleği ile hiç tanışmamış insanlarla bu iş olur mu? Öğretmenlik mesleği dışındaki insanlarla eğitim-öğretim faaliyetini yürütürsen tabi ki öğretmen ihtiyacın olmaz ama buna da eğitim denmez. Bu gençlerin haklı feryadını artık birileri duysun, bu sözü verdiyseniz tutun ve devleti verdiği sözü tutmaz bir konuma düşürmeyin; yazıktır şeklinde açıklamada bulundu

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2017, 18:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 1 yıl Önce

Lütfen duyulsun bu feryadimiz.Verilen sözler tutulsun.Verilen ek 10000 atama sözünün acilen yerine getirilmesini bekliyoruz.

Ahmet
Ahmet - 1 yıl Önce

Feryadimizi dile getirin sayin Koncuk mahvolduk uzun zamandir umarim verilen ek 10000 atama sözü tutulur destek bekliyoruz cok magdur olduk...

müge
müge - 1 yıl Önce

Koca bir ayip hakkimi asla helal etmiyorum

banner307

banner313