Alexa

MHP ÖYM'LERİN KALDIRILMASINA KARŞI

Özel Yetkili Mahkemelerin kaldırılmasına karşı olduklarını söyleyen MHP'li Oktay Vural, "muhafazasından yanayız, kaldırılması hata olur" dedi...

MHP ÖYM'LERİN KALDIRILMASINA KARŞI

MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, Özel Yetkili Mahkemelerin kaldırılmasının hata olacağını söyledi. Hükümetten bu konuda daha net bir tavır takınmasını istedi. Vural, Madem kanun tasarınız var, özel yetkili mahkemelerle ilgili düzenleme konusunda kanun tasarısı getirin. Böyle gece yarısı operasyonuyla bir önerge vasıtasıyla getirmek yerine, Bakanlar Kurulunda çatlak yoksa hodri meydan, bunu kanun tasarı olarak getirin. Bu konuda TBMMye görüşünüzün açık ve net olduğu konusunda bir mesaj verin. dedi.

MUHAFAZASINDAN YANAYIZ

Mahkemelerin kaldırılmasının özellikle terör davalarını olumsuz etkileyeceğini dile getiren Vural, Özel yetkili mahkemelerin, Türkiyenin karşılaştığı bir takım tehlikeleri göz önüne alırsak, muhafazasından yanayız. Ancak adaletin de kısa sürede tecelli etmesi gerekiyor.

TERÖRLE MÜCADELE ZAAFA UĞRAR

MHP ise AK Partiye özel yetkili mahkemelerin kaldırılmasının terörle mücadeleyi zaafa uğratacağı için olumsuz yaklaştıklarını bildirdi. Terör, uyuşturucu kaçakçılığı gibi suçlar dikkate alındığında özel yetkili mahkemelerin devam etmesi gerektiğini belirten MHP, Ancak yürüyen bazı davalarda yargılamaların uzun sürmesi, karar mekanizmalarının ağır işlemesi, yetki ve görev sınırlarının aşılarak hukuk dışı uygulamalara son verilmesi amacıyla düzenleme yapılabilir düşüncesini dile getirdi. Partisinin bu konudaki görüşlerini aktaran MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Özel yetkili mahkemelerin, Türkiyenin karşılaştığı birtakım tehlikeleri göz önüne alırsak, muhafazasından yanayız. Bunların kaldırılması hata olur, Türkiyenin terörle mücadelesine büyük darbe vurur dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2012, 01:23
YORUM EKLE