Alexa

 Maarif Hareketi Önderliğinde, Öğrenciler Deneyim Kazandı

Samsun Mesleki Eğitim Merkezi, Maarif Hareketi kapsamında erkek berberliği alanında eğitim alan öğrenciler arasında “saç kesim ve şekillendirme” yarışması düzenledi.

 Maarif Hareketi Önderliğinde, Öğrenciler Deneyim Kazandı

Erkek berberliği alanında eğitim alan öğrenciler arasında “saç kesim ve şekillendirme” yarışması yapıldı. Samsun Mesleki Eğitim Merkezi, Maarif Hareketi kapsamında düzenlenen yarışmada öğrenciler meslekle ilgili deneyim kazanma fırsatı buldu

Mesleki Eğitim Merkezi’nde, rehberlik servisinin öncülüğünde gerçekleşen yarışmada açılış konuşmasını Erkek Berberliği bölümü öğretmeni Malik Güleçyüz yaptı.

Berberler Odası, Atakum Esnaf Kredi Kooperatif Başkanı Zabit Plan ve alanında uzman işletmecilerden İsmail Özkan ve Erkan Koç'un jüri üyeliğini yaptığı yarışmada dereceye giren yarışmacılar ödüllendirildi.

Öğrencilerin özgüvenlerini geliştirmek daha iyi bir eğitim konusunda onları desteklemek amacıyla gerçekleştirilen yarışmada renkli görüntüler sahneye yansıdı.Yarışma başlamadan önce konuşan Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Şahin; “Sektörle elele gerçekleştirdiğimiz her çalışma öğrencilerimizi yarınları için motive ediyor” dedi.

Berberler Odası Başkanı Zabit Plan ise mesleğin önemi ile ilgili öğrencileri bilgilendirirken, sektörün içinden gelen ve alanında yaptığı başarılı çalışmalarla adından söz ettiren İsmail Özkan ise öğrencilerle tecrübelerini paylaştı.

Yarışma sonrası dereceye girenler çeşitli hediyelerle ödüllendirilirildi. Öğrenciler meslekle ilgili deneyim kazanma fırsatı buldu.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2019, 19:09
YORUM EKLE