Alexa
banner314

Samsun Millii ğitim Müdürü Esen, Sınav Öncesi Uyardı!

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Pazar günü yapılacak YGS sınavı münasebetiyle sınava girece öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Samsun Millii ğitim Müdürü Esen, Sınav Öncesi Uyardı!
banner327

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen;  Pazar günü yapılacak YGS sınavı münasebetiyle sınava girece öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen yazılı basın açıklaması yaparak YGS sınavına girecek olan öğrencileri uyardı ve tavsiyelerde bulundu:

Asen'in açıklaması şöyle:

Sevgili Çocuklar;

Her sınav aslında bir basamaktır. Hayat denilen merdiveni çocuk ve gençlik yıllarımızda sınav basamakları ile geçeriz. Hayat merdiveninizin bir basamağı olan YGS sınavına Pazar günü katılacaksınız. YGS konusunda biz İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve siz öğrenciler olarak çok çalıştık. İl genelinde 6 deneme sınavı düzenledik, okul genelinde kazanım analizleri yapılarak bilgi eksikliklerini takviye kursları ile giderdik. Sizlerde bilgi düzeyinizi artırmak için yapılan bu çalışmalara büyük katılım gösterdiniz. Bu nedenle sınava bilgi yönünden hazırsınız. Bunu bilin ve buna inanın.

Geriye sadece bildiklerinizi doğru strateji ile sınava yansıtmak kalmıştır. Bu nedenle kendinize güvenin. Bu sınavı kazanacak bilgi düzeyinizin olduğuna inanın. Sınava odaklanın sınav sonrası konusunda düşüncelerinizin esiri olmayın. Sabah en geç 09:00 de sınav salonunda olun. Saat 09.45 den sonra kimsenin salona alınmayacağını unutmayın. Sınav anında ilk soruyu okuduğunuzda her şeyi unuttuğunuzu düşüneceksiniz emin olun sınava giren 2 milyondan fazla öğrencide bu durumu yaşıyor. Biz buna beynin bloke olması diyoruz. Sakin olun ve soruları okuyarak çözmeye devam edin, her şeyi hatırladığınızı göreceksiniz. Samsun İl Milli Eğitim Müdürü olarak siz çocuklarıma güveniyorum. Gidin ve başarın..

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Çoşkun Esen’in Samsun İl Müdürlüğüne atandığı öğrenildi.

Milli Eğitim Müdürlerinin atamasının tamamlandığı,buna göre 27 Ocak 2014’ten Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğüne atanan Aytekin Girgin, bugün Bakanlık emriyle Milli Eğitim bakanlığı Müşavirliğine atanırken yerine Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen İl Müdürü olduğu bilgisi edinildi.

15.Ocak.2012 tarihinden bu yana Kütahya Milli Eğitim müdürlüğü yapan Çoşkun Esen’in yerine ise birkaç isim üzerinde durulduğu,atanacak ismin henüzr belirlenemediği bilgisine ulaşıldı.

COŞKUN ESEN KİMDİR ?

Sinop’un Ayancık ilçesinde doğdu. İlk ve Orta Öğrenimini Ayancık’ta tamamladıktan sonr,  Lisans Eğitimini Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamladı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde başladığı Yüksek Lisansını “Eğitim Yönetimi ve Denetimi” alanında Dumlupınar Üniversitesinde tamamladı.

İlk öğretmenlik görevine 1995 yılında İstanbul Gaziosmanpaşa ilçesinde bir süre görev yaptıktan sonra, Sinop iline tayin edildi. Sinop ili Ayancık ilçesinde çeşitli okullarda öğretmenlik ve okul yöneticiliği yaptı. 2003-2012 yılları arasında Ayancık Milli Eğitim Müdürlüğünde, Şube Müdürlüğü görevinde bulundu. Ocak 2012 yılında Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü olarak görevde bulundu. 02/08/2014 tarihinde Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü atanması yapıldı. Evli bir çocuk babası olan Coşkun Esen 11 Mart itibariye Samsun İl Milli Eğitim Müdürü oldu.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2017, 22:34
YORUM EKLE

banner307

banner325