Alexa

Samsun Özel Sınav Koleji'nden Teknoloji Bağımlılığı Semineri

Teknoloji bağımlılığı Samsun'da masaya yatırıldı. Samsun Özel Sınav Koleji tarafından düzenlenen seminre öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

Samsun Özel Sınav Koleji'nden Teknoloji Bağımlılığı Semineri

Samsun Özel Sınav Koleji tarafından düzenlenen Teknoloji Bağımlılığı seminerinde, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Bilgisayar Öğretmenliği son sınıf öğrencisi Fırat Örüç konuştu. 

Son yıllarda  önemli sorun haline gelen teknoloji bağımlılığı Samsun'da masaya yatırıldı.

Teknolojinin son yıllarda gençlerimizin üzerinde olumsuz etkilerden dolayı Samsun Özel Sınav Koleji Teknoloji Semineri düzenledi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Bilgisayar Öğretmenliği son sınıf öğrencisi Fırat Örüç tarafından düzenlenen seminer; lise, ortaöğretim, ilköğretim olmak üzere 3 seans halinde  verildi. 

Sosyal medya ve zararları hakkında bilgi verilirken, öğrenciler yoğun ilgi gösterildi.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Bilgisayar Öğretmenliği son sınıf öğrencisi Fırat Örüç, teknolojinin kesnilike aşırısının zararlığı olduğu vurgusunu yaparken teknolojisiz de yapılmayacağını ifade etti.

Günümüzde sıklıkla kullanılan sosyal medyanın öğrencilerde bağımlılık derecesine geldiğini, gençlerin sosyal medyayı daha az kullanmaları gerektiğini söyledi.

Örüç, ''Sosyal medyaya bağımlı değil, bağlı olmalıyız. Sosyal medya kullanıcılarının Sanal bir kimliği oluşmaktadır. Eğer sosyal medya bağımlısı olursak gerçek kimliğimizi kaybederek sanal kimliğimizi gerçekliğimiz ile karıştırmaya başlarız. Bu durum önlenemeyen sonuçlara yol açabilir. '' diye konuştu. Bu arada Samsun Özel Sınav Koleji bu gibi etkinlikleri çoğaltarak ebevyenlerin de bilgilendirilmesi için çalışma başlattı.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 11:06
YORUM EKLE