Alexa

Türk Eğitim - Sen Genel Başkanı Geylan: Duvara tosladık!

Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, “MEB dışında başka mutfaklarda ideolojik saiklerle hazırlanan eğitim politikalarının eğitimimizi getirdiği nokta belli. Duvara tosladık!" dedi.

Türk Eğitim - Sen Genel Başkanı Geylan: Duvara tosladık!

İSENDİKA HABER - İdeolojik düşünceler ile hazırlanan eğitim politikalarının getirdiği noktayı sert bir dille eleştien Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan, 4+4+4 sisteminin bunun en iyi örneği olduğunu vurgulayarak, “Bu arazlı yöntemin en yakın göstergesidir. Eğitim, siyasi takıntıların tatmin alanı değildir.” dedi.

Eğitimin MEB’in öncülüğünde tüm paydaşların görüşüyle hazırlanacak projelerle yol alması gerektiğini ifade eden Geylan, “Artık, tekrar başa dönme lüksümüz kalmamıştır” dedi.

Genel Başkan Talip Geylan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Duvara Tosladık!

“MEB dışında başka mutfaklarda ideolojik saiklerle hazırlanan eğitim politikalarının eğitimimizi getirdiği nokta belli. Duvara tosladık! Mesela 4+4+4sistemi,hala yaşadığımız sorunlarıyla, bu arazlı yöntemin en yakın göstergesidir. Eğitim, siyasi takıntıların tatmin alanı değildir.

Eğitimimiz, MEB'in öncülüğünde tüm paydaşların ve eğitim çalışanlarının imecesiyle hazırlanacak projelerle yol almalıdır. Atanmış kurulların işlev ve yetkileri, kesinlikle, bu prensip dahilinde tayin edilmelidir. Artık, tekrar başa dönme lüksümüz kalmamıştır.”

KAPSAMHABER

YORUM EKLE