Alexa

2018 Emlak vergisi Artışı Ne Kadar? (Sorgulayın)

2018 Emlak vergisi ödeme. Emlak verginizi ödediniz mi? İnternet Vergi Dairesi kapsamında online olarak borç sorgulama ve ödeme işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Hemen şimdi borcun var mı öğren?

2018 Emlak vergisi Artışı Ne Kadar? (Sorgulayın)

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) İnternet Vergi Dairesi kapsamında online olarak borç sorgulama ve ödeme işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Emlak vergilerini T.C kimlik no bilgileri ile kolayca öğrenebilirler.ve ödeyebilirsiniz...

2018 Emlak vergisi ne zaman ödenecek? Emlak vergisi artışı oranları ne kadar? Emlak vergisi ödeme ve sorgulama nasıl yapılır? Emlak vergileri nereye Ödenir?2018 Emlak vergisi borcunuz olup olmadığını şimdi öğrenin.

EMLAK VERGİSİ NE DEMEK?

Arazi, arsa ve binalar için servete dayalı olarak tahsil edilen bir vergidir Emlak vergisi.

EMLAK VERGİSİ NASIL HESAPLANIR?

Vergi Usul Kanunu’nun mükerrer 49’uncu maddesinin (b) fıkrası uyarınca “takdir komisyonlarının arsalara ve araziye ait asgari ölçüde birim değer tespitine ilişkin dört yılda bir yapacakları takdirler, tarh ve tahakkuk işleminin yapılacağı sürenin başlangıcından en az altı ay önce karara bağlanarak arsalara ait olanlar takdirin ilgili bulunduğu il ve ilçe merkezlerindeki ticaret odalarına, ziraat odalarına ve ilgili mahalle ve köy muhtarlıkları ile belediyelere, araziye ait olanlar il merkezindeki ticaret ve ziraat odalarına ve belediyelere imza karşılığında verilmektedir.”

Emlak Vergisi 2018 Artış Oranları Ne Kadar?

Türü  Büyükşehir Olan İller   Büyükşehir Olmayan İller

Mesken         Binde 2                            Binde 1

İşyeri              Binde 4                             Binde 2

Arsa               Binde 6                            Binde 3

Arazi             Binde 2                            Binde 1

2018 Emlak Vergisi Nasıl Sorgulanır?

Emlak vergisi borçları olup olmadığını sorgulamak isteyen vatandaşlar belediyelerden, internet üzerinden e-Devlet vasıtası aracılığı ile Gelir İdaresi Başkanlığı'nın (GİB) sunduğu İnternet Vergi Dairesi hizmeti işlemlerinden öğrenebililirler.

2018 Emlak Vergisi Ne Zaman Ödenecek?

Emlak Vergileri her sene iki eşit taksit şeklinde ödenir.. 2017 yılında emlak vergisinin birinci taksiti mart ayında, 2. taksiti ödemeleri ise Eylül ayında ödenmişti. 2018 yılı ile ilgili ödeme takvimi henüz belli olmadı.

2018 Emlak Vergisi Ödemeleri Nereden Yapılır?

Emlak Vergisi taksitleri taşınmazın bağlı bulunduğu belediyeye direk olarak yapılacağı gibi ilgili belediyelerin hesabının bulunduğu banka şubelerine yapılabilir.

Emlak vergisi sorgula

Emlak vergisi öde

YORUM EKLE