Alexa

Bank Asya'dan çok önemli açıklama

Asya Katılım Bankası, Gelir İdaresi Başkanlığı'nın vergi tahsil protokolünü herhangi bir gerekçe göstermeden fesh ettiğini belirterek, söz konusu bildirimle ilgili yasal hakların kullanılacağını belirtti.

Bank Asya'dan çok önemli açıklama

 Asya Katılım Bankası, Gelir İdaresi Başkanlığı'nın vergi tahsil protokolünü herhangi bir gerekçe göstermeden fesh ettiğini belirterek, söz konusu bildirimle ilgili yasal hakların kullanılacağını belirtti. Banka, vergi protokollerinin feshedilmesinin Banka faaliyetleri üzerinde önemli bir etkisi bulunmadığının altını çizdi.

Asya Katılım Bankası'ndan Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan bugün alınan bir yazıda; Banka ile Başkanlık arasında mevcut olan vergi tahsilatına ilişkin protokollerin 8 Eylül 2014 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere herhangi bir gerekçe gösterilmeksizin fesh edildiğinin bildirildiğini vurguladı. Söz konusu bildirimle ilgili yasal hakların kullanılacağını belirten Asya Katılım Bankası, "Bu hususun Bankamız faaliyetleri üzerinde önemli bir etkisi bulunmamaktadır" ifadelerini kullandı.

GİB'İN TARTIŞMALI KARARI

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB), katılım bankası Bank Asya'nın vergi tahsilatına ilişkin yetkisinin 8 Eylül itibarıyla sonlandırılmasına karar verildiği açıkladı. GİB'in açıklamasının açıklamasının ardından, Borsa İstanbul Bank Asya hisselerini geçici olarak işleme kapatma kararı aldı.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2014, 18:49
YORUM EKLE

banner307

banner313