Alexa

Belediyeler sebze-meyve satışına başlıyor

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Delegeler Kurulu'nda yaptığı açıklamada; Belediyelerin sebze-meyve satışına haftaya başlayacağını belirtti.

Belediyeler sebze-meyve satışına başlıyor

"Belediyeler sebze-meyve satışına haftaya başlayacak, diyen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Sivri biber, patlıcan Türkiye bunu mu konuşacak, birileri stokluyor" dedi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Delegeler Kurulu'nda açıklamalarda bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Seracılıkla ilgili yeni bir paket açıklayacaklarını belirterek "Dönüşümü çok hızlı şekilde göreceğiz. Seraların yenilenmesi ve kredileriyle ilgili Ziraat Bankası detaylıca açıklayacak" ifadelerini kullandı.

HAFTAYA BAŞLAYACAK. SİVRİ BİBER PATLICAN...

Mayıs ayında 87,2 milyar dolarda gerçekleşen dış ticaret açığı da düştüğünü belirten Albayrak; "2018'de sizlerin katkısıyla ihracat rakamında en yükseğini gördük. Dengelenme döneminde güçlü bir borçlanma stratejisini ortaya koymaya devam ediyoruz. Dengelenme döneminde güçlü bir borçlanma stratejisini ortaya koymaya devam ediyoruz. Belediyeler sebze-meyve satışına haftaya başlayacak. Sivri biber, patlıcan Türkiye bunu mu konuşacak, birileri stokluyor. Fırsatçılıkla hareket eden birilerinin milletimizin sofrasına el uzatmasına izin vermeyeceğiz. "

MODERN SERACILIK...

Seracılık özellikle kış aylarında eko sisteme, ticarete, vatandaşın mutfağına böyle bir noktada bulunmaması için paket açıklayacağız. Dönüşümü çok hızlı şekilde göreceğiz. Seraların yenilenmesi ve kredileriyle ilgili Ziraat Bankası detaylıca açıklayacak. Bazıları bürokratik detayları soruyor. Onları da çözeceğiz. Jeotermal açısından organize bölgeler oluşturacağız. Altyapıyı tamamlayacağız. Bu bölgelerdeki seralar için kredilerle geri dönüş alacak. Jeotermal kaynaklarımızı bu noktada daha etkin kullanmış olacağız. Gerek yatırım kredilerinde, gerek kredilimitlerinde, gerek işletme kredilerinde daha üst noktaya gideceğiz. Ziraat Bankası yarın Antalya'da modern seracılıkla ilgili paketi açıklayacak. 

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 22:43
YORUM EKLE