Alexa
banner314

BORÇLAR YAPILANDIRILIYOR

11 Eylül’de yürürlüğe giren Torba Yasa ile vatandaşların vergi borçlarının yapılandırılması kapsamında uygulanmaya başlandı.

BORÇLAR YAPILANDIRILIYOR
banner327

11 Eylül’de yürürlüğe giren Torba Yasa ile  vatandaşların vergi borçlarının yapılandırılması kapsamında uygulanmaya başlandı.

Samsun İlkadım Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, 11 Eylül 2014 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren ve  1 Ekim 2014 tarihi itibariyle uygulanmaya başlayan Torba Yasa kapsamında vergi borçlarının yapılandırılma işlemlerinin başladığını ve ödemelerin peşin veya 6 – 9 – 12 ve 18 aya bölünebilerek yapılacağını belirtti.

 Vatandaşların torba yasa kapsamsında vergi affından yararlanmaları için gerekli başvuruları yapmasını gerektiğini belirten İlkadım Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Ahmet Metin Aksakal, “Yürürlüğe giren Torba Yasa kapsamında vergi borçlarını yapılandırarak ödemek isteyen vatandaşlarımızın belediyemize başvurmaları gerekmektedir. Gerekli müracaatlar, Gazi ve İlkadım hizmet binalarımızdaki Mali Hizmetler Müdürlüğüne bağlı birimlerine, 31.12.2013 tarihine kadar olan geçmiş dönem kesinleşmiş borçlarının yapılandırılabilecek. Yasa kapsamında yapılandırılacak olan Emlak- Ç.T.V.-İlan reklam vergi borçlarını peşin veya 6-9-12 ve 18 aya bölünebilen taksitler imkanıyla  2 ayda bir ödeme kolaylığıyla gerçekleştirebilecekler.  Ayrıca Mali Hizmetler  Müdürlüğü, emlak ve Ç.T.V. servisinde 2014 yılında başlatılan çalışma ile tek meskeni olan emekli ve hiçbir geliri olmayan mükelleflerimizin Türkiye sınırları içinde ikinci bir gayrimenkulü veya verasetten gelen gayrimenkulleri var ise kurumumuza uğrayıp bilgilerini güncellemeleri gerekmektedir.  Çalışan mükelleflerimizin bu imkânlardan yararlanabilmesi için hafta içi mesai saatinden sonra saat 18.00  ve cumartesi günleri saat 09.00- 14.00’e kadar ilgili birimimiz aktif olarak faaliyet göstermektedir.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2014, 01:32
YORUM EKLE

banner307

banner325