Alexa
banner314

Dünyayı Değiştiren; Şirketler Listesi Açıklandı

Dünyayı Değiştiren  Şirketler 2017 listesi açıklandı. Listede Türkiyeli girişimci Hamdi Ulukaya’nın ABD’de kurduğu Chobani adlı gıda firması 44’üncü sırada yer aldı.  

Dünyayı Değiştiren; Şirketler  Listesi Açıklandı
banner327

Fortune Dergisi, Dünyayı Değiştiren  Şirketler 2017 listesini açıkladı.Türkiyeli girişimci Hamdi Ulukaya’nın ABD’de kurduğu Chobani adlı gıda firması da listede 44’üncü sırada yer aldı.  


ABD merkezli Fortune Dergisi, her yıl yayınladığı Dünyayı Değiştiren Şirketler listesinde bu yıl Hamdi Ulukaya’nın sahibi olduğu Chobani markası da yer aldı. 50 şirketin yer aldığı listede Chobani 44'üncü sıradu bulundu.


Chobani’nin listede yer almasına gerekçe olarak şirketin ve Ulukaya’nın tüm tehditlere göğüs gererek mültecileri istihdam etmesi, Türkiye’de yürütülen girişimci destek programı ve şirket hisselerinin çalışanlarla paylaşılması gösterildi.


Dünyanın en önemli sorunlarına getirdikleri çözümlerle ölçülebilir bir etki oluşturan şirketlerin sıralandığı listede, Chobani’nin yanı sıra Apple, IBM, Ikea, Airbnb ve Vodafone gibi dev markalar bulunuyor. Liste, bunu yaparken bir yandan da kar eden, ‘iyilik yaparak iyilik bulan’ ilk 50 şirkete yer veriyor.


 

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2017, 11:44
YORUM EKLE

banner307

banner325