Alexa

Foz Holding Şirketler Grubu

Foz Holding Şirketler Grubu yönetim Kurulu Başkanı Samer Foz; grup bünyesindeki şirketlerin sürekli gelişim içinde olduğunu beyan etti.

Foz Holding Şirketler Grubu

Bölgedeki işlerine odaklanarak bölgesel ve uluslararası çapta faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu şirketler grubu, çalışma alanında lider konumda olup; ticaret, sanayi ve nakliyat alanında çalışmaktadır. Bu alanlarda yapmış olduğu faaliyetler ve çalışmalar sonucunda bugünkü konumuna ulaşmıştır. Çalışmalarına devam ederek gelişmeye devam etmiş ve piyasalardaki portföyünü çeşitlendirerek farklı yatırımlarda bulunmuştur. Bu yatırımlarını özellikle Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri ve Lübnan’da yapmıştır.


ÇALIŞMA ÜLKELERİNDEKİ GELİŞİMİ


Foz Holding Şirketler Grubu yönetim Kurulu Başkanı Samer Foz; grup bünyesindeki şirketlerin sürekli gelişim içinde olduğunu beyan etmiştir. Birçok ülkede yatırım teşebbüslerinin olduğunu ifade etmiştir. Başta Dubai olmak üzere Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) üzerine odaklanmıştır. Bunun sonucunda Türkiye’nin birçok ilinde muhtelif yatırımlarımız bulunmaktadır. Dubai’de de Gıda maddeleri ithalat ve ihracat konularında uzmanlaşmış birçok şirket bulunmaktadır. Lübnan’da da bulunan şirketler grubunun gayrimenkul ve reklam sektörlerinde yatırımları bulunmaktadır. Türkiye’deki şirketler grubunun yapmış olduğu yatırımlar arasında Mecidiye Markası adı altında Erzurum ilinde doğal kaynak suyu yapmak, İskenderun’da silo fabrikasını işletmektedir. Ayrıca turizm sektöründe de birçok yatırımları bulunmaktadır. Bu kapsamda Bodrum ilçesinde 5 yıldızlı tatil koyu inşaatı yapımında girişimlere başlamıştır. İstanbul ilinde 4 yıldızlı site inşaatları da bu girişimlerinin arasındadır. Ayrıca Türkiye’de altın maden ocağı yatırımları bulunmaktadır. Bu şirketler ile birçok ülkeye gıda maddelerinin ithalat ve ihracat faliyetlerini yürütmektedir.

Grup Şirketleri ayrıca Lübnan’da da gayrimenkul ve reklam sektöründe yatırımlarına başlamıştır. 


Samer Foz’un açıklamalarına göre grup bünyesinde bulunan şirketlerin birçok alanda yapmış olduğu faaliyetler ile ekonomiyi desteklemektedir. Şirketler grubu 1988 yılında özel şirket olarak kurulmuş olup, yatırım alanında aktif olarak faaliyet göstermiştir. Bugün ise ticaret, nakliyat ve yatırım olmak üzere birçok sektörde faaliyetlerini sürdürmektedir. Toplumun ana ihtiyaç maddeleri konusunda da dev stratejik projeleri bulunmaktadır. Foz Holding Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Samer Foz, özel stratejiyle uluslararası ticaret arenasıyla kapsamlı ilişki ağının kurulmasını hedeflemektedir. Bu kapsamın içinde 4 kıta'da bulunan 30’dan fazla ülkedeki tedarikçiler bulunmaktadır. Hedeflerimizi gerçekleştirmek için bünyemizde çalışan çokdeneyimli kadro ile modern entegre yapıları bulunmaktadır. Bu durıum; Gruba ayrı bir çalışma inancı getirmiş olup Türkiye, BAE ve Lübnan’daki yatırlarına ait işleri geliştirmeye başlamıştır. Bu yatırımlara, gayrimenkul gelişim projeleri ile yapı malzemelerinin ithalat ve ticaretinden başlayarak gıda maddeleri sektörü ve çevre yaptırımları dahildir. Bunların ardından sanayi ve fabrika yapıları alanında faaliyete geçilecektir ve bunlara ayrıca kara yolu ve özel taşıma araçları destek vermektedir. Foz Holding Şirketler Grubu bugünkü konumu ile tüm uluslararası piyasalarda rekabet edebilecek düzeydedir. Samer Foz dürüstlükle yola çıkarak destek ve ihtiyaçların karşılanarak ülke ekonomilerinde yerine getirilmesini hedeflemektedir.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2017, 21:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet tunca
ahmet tunca - 2 yıl Önce

Sn. Samer foz başarılı bir iş adamı. Yatırımlarının devamını diliyoruz.