Alexa
banner314

Headhunting Yöntemi Ne İşe Yarar?

Headhunting Yöntemi Ne İşe Yarar?

Üst düzey yönetici adaylarının işe alım sürecinin bir dizi mülakat, test ve analizlerle ilerletildiği uygulama olan headhunting, firmaların ihtiyaçlarına uygun yönetici adaylarının gizlilik çerçevesinde hızlı bir şekilde listelenmesini sağlamaktadır. İnsan kaynakları ve danışmanlık şirketlerinin kullandığı üst düzey seçme yerleştirme süreci olan headhunting, headhunter tarafından uygulanmaktadır ve lider profil analizi, müşterinin hedefleri, stratejileri, sektördeki konumu, vizyon ve misyonunun incelenmesi, mülakatlar, testler ve referans kontrolleri gibi önemli süreçler takip edilmektedir.

Firmanın ihtiyacı olan üst düzey yönetici adayı için çeşitli test ve analizlerin yapıldığı headhunting yöntemi, nitelikli adayların CV’lerinin firmalara ulaştırılmasıyla sonlanmaktadır. Firmaların talep ve ihtiyaçlarını baz alarak en güçlü adayları seçen headhunting sürecinde lider profili analiz edilmekte, müşterinin hedeflerine, stratejilerine, sektördeki konumuna, vizyon ve misyonuna uygun adaylar listelenmekte, uygun adaylarla iletişime geçilmekte, test ve mülakatların ardından adayların referans kontrolleri yapılır ve son olarak nitelikli adayların CV’leri müşteriye sunulmaktadır.

Headhunting yönteminin avantajı nedir?

İnsan kaynaklarında headhunting yöntemi, üst düzey yönetici arayan firmaların adaylar arasından seçim yapabilmesini kolaylaştırmaktadır. Böylece işe alım sürecinde şirket, kurum için en iyi faydayı sağlayacak adaylar üzerinde daha fazla yoğunlaşabilmekte ve zamandan tasarruf edebilmektedir. Headhunting, firmaların bordrolama hizmeti ile birlikte gerekirse personel bütçesi, ücret artış sistemi ve çizelgelerin hazırlanması, rapor olarak sunulması, personel devam sisteminin kurulması ve takibi konusunda da danışmanlık hizmetleri de vermektedir.

Kendi alanında en iyi olan profesyonelleri içeren aday veri tabanını düzenli olarak güncelleyen DSG, iş ortaklarının ihtiyaç duyduğu pozisyona özgü yetkinliklerin seçimi ve personelin yerleştirilmesi noktasında hızlı ve güvenilir headhunting çözümleri sunmaktadır.

2006 yılından bu yana farklı sektörler için işe alım projeleri gerçekleştiren DSG İnsan Kaynakları ve Danışmanlık şirketi, güçlü bir veri tabanına sahiptir. DSG, özellikle orta ve üst düzey yönetici seçimi, IT ve online sektöre yönelik zengin ve nitelikli aday veri tabanı ile işe alım projelerinde kaliteli, hızlı çözüm önerisi sunmaktadır.

Şirketinizde ihtiyaç duyulan pozisyona özel yönetici adayı ile tanışmak için, alanında tercih edilen öncü insan kaynakları ve danışmanlık şirketi Direct Search Group web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

YORUM EKLE

banner307

banner313