Yandex Metrika

Kümelenme Projesi Başlangıç Toplantısı Gerçekleştirildi

“Kastamonu Ahşap Ürünleri İmalatı Rekabetçilik Analizi ve Kümelenme Yol Haritası Çalışması Projesi” (Kümelenme Projesi) başlangıç toplantısı 23 Haziran 2014 Pazartesi günü Kastamonu Üniversitesi 3 Mart Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

 Kümelenme Projesi Başlangıç Toplantısı Gerçekleştirildi
24 Haziran 2014 Salı 21:28

Kastamonu Ahşap Ürünleri İmalatı Rekabetçilik Analizi ve Kümelenme Yol Haritası Çalışması Projesi” (Kümelenme Projesi) başlangıç toplantısı 23 Haziran 2014 Pazartesi günü Kastamonu Üniversitesi 3 Mart Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA), Kastamonu Valiliği AB Valilik, Proje ve Koordinasyon Merkezi ve KOSGEB Kastamonu Hizmet Merkezi Müdürlüğü ile ortak olarak yürütülecek olan Kümelenme Projesi için çalışmalara başlamıştır.

Toplantının açılış konuşmasını yapan KUZKA Genel Sekreter Vekili Av. Hilmi ERGÜR, “Bugün burada Bölgemiz için önemli olan “KÜMELENME” olgusunu hayata geçirmek için KUZKA, Kastamonu Valiliği AB Valilik, Proje ve Koordinasyon Merkezi ve KOSGEB Kastamonu Hizmet Merkezi Müdürlüğü tarafından yürütülen projenin ilk toplantısını yapmaktayız. Bizim yaptığımız bu çalışmalar Bölgemiz için yarının refahı ve kalkınmışlığı olacaktır.” diyerek ortaya çıkabilecek birtakım sorunlara rağmen bu çalışmalara devam edilirse, Bölgemiz için en önemli projelerden birine imza atmış olunacağını sözlerine eklemiştir.

Toplantıda konuşan Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit AYDIN ise üniversitenin sektöre yönelik çalışmaları hakkında bilgiler vermiştir. Prof. Dr. AYDIN, sektörün gelişmesi için sanayi ve üniversite işbirliğine vurgu yaparak, sektörün üniversite imkânlarından faydalanmasını arzu ettiklerini ve işbirliğine yönelik çalışmaları her zaman destekleyeceklerini belirtmiştir.

Kastamonu Valisi Şehmus GÜNAYDIN konuşmasında, Kastamonu’nun ahşap sektöründe rekabet edebilmesi için ürün çeşitliliğinin artması gerektiğini belirterek, üreticilere büyük görevler düştüğünü ifade etmiştir. Ahşap sektörünün gelişmesi için verilen mali ve teknik desteklerin önemini de vurgulayan Vali GÜNAYDIN, Valilik, Ajans, Üniversite ve Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte ahşap sektörüne her türlü desteğin verileceğini kaydetmiştir. Vali GÜNAYDIN ayrıca önümüzdeki günlerde yapılacak Kastamonu Ahşap Fuarı’nın Kastamonu’nun tanıtımı, sektörün gelişmesi ve yeni pazarlara ulaşma imkânı bakımından önemine dikkat çekmiştir.

Açılış konuşmaları sonrasında, İnovasyon ve Kümelenme Uzmanı Barış Cihan BAŞER Kümelenme ile ilgili bir sunum gerçekleştirmiştir. Ardından Ekonomi Bakanlığı’ndan Dış Ticaret Uzmanı Emrah SOĞANCI, Ekonomi Bakanlığı’nın UR-GE destekleri konusunda katılımcılara bilgilendirme yapmıştır. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan Uğur Han AKALIN ise Bakanlığın kümelenme politikası ve destekleri ile ilgili bilgiler sunmuştur.

Sunumlar sonrasında sektörde faaliyet gösteren firmalar ile mülakat gerçekleştirilmiştir.

Kümelenme Projesi kapsamında KUZKA, Kastamonu Valiliği ve KOSGEB tarafından yürütülen çalışmalar, firmalara yapılacak ziyaretlerle devam edecektir.

Kamuoyu bilgisine saygıyla duyurulur.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.