Alexa
banner314

Samer FOZ ; Türkiye’de Sanayi Yatırımı Yapın

Dinamik ve üretken bir şekilde sürdürülen ve ekonomiyi de destekleyen sanayinin ve sanayi kollarının ülkemizdeki yeri ve önemi her geçen gün daha da artmaktadır.

Samer FOZ ; Türkiye’de Sanayi Yatırımı Yapın

Dinamik ve üretken bir şekilde sürdürülen ve ekonomiyi de destekleyen sanayinin ve sanayi kollarının ülkemizdeki yeri ve önemi her geçen gün daha da artmaktadır. Üreticilere verilen desteklerin bunu nasıl kolaylaştırdığını görmezden gelemeyiz diyen Faz Holding başkanı da benzer konulara değinmiştir. Bu konuda bazı başlıklarda toparlayacağımız açıklamalarıyla önemli ayrıntıları da işlemiştir.

Ekonomiye Katkıları Nelerdir?

İthalatı azaltmak amacıyla kendi ülkemizde yaptığımız sanayileşmenin pek çok insana umut olduğunu hatırlatmıştır. Zengin hammadde kaynaklarının da böylece değerinin arttığını belirtmiştir. Aynı zamanda ekonomide zarar edilse dahi bunun diğer bir sanayi kolu ile kapatılmakta olduğunu da belirtmiştir. Büyük bir dağılımın, ortaklığın ve birlikte hareket etmenin önemine vurgu yapmıştır. Bu da ekonomide sanayinin büyük bir değerinin olduğunu ortaya koymuştur.  Ayrıca istihdamı da destekliyor olması büyük avantaja dönüşüyor diyerek, bunun git gide artması yönünde temennilerde bulunmuştur.

Başlıca Sanayi Kolları Nelerdir?

Ülkemizde yer alan başlıca sanayi kollarından söz etmeyi unutmamıştır. Gıda sanayisi, inşaat sanayisi ve ağır sanayi gibi pek çok konuya değinmiştir. İhtiyaçlar doğrultusunda gelecekte daha fazla yer edinmesi beklenen ve geçmişten günümüze de farkını ortaya koyan daha pek çok sanayi dalının olduğunu da hatırlatmıştır. İşte bu açıklamada sanayi kollarının insan hayatını nasıl geliştirdiğinin de takip edilmesi gerekecektir. Gelecekte teknolojiyle birleşerek çok daha iyi bir biçimde sunulacak olan hizmetlerle ve kaliteli projelerle bu konuda müthiş yerlere geleceğimizden de bahsetmiştir.

Sanayi Konusunda Destekler Var mı?

Faz holding başkanı Samer FOZ bu konuya da değinmiştir. İşte önemli sorulardan birisi de sanayi konusundaki destekler ve yatırım planlarının ne şekilde ilerlediğidir. Devlet bu konuda üreticilere önemli ölçüde destek olmaktadır. Üstelik proje ve planlarında bunu sürekli dile getirmektedir şeklinde söylemleriyle belirtmiştir. Bunun devam etmesi sayesinde çok daha iyi yerlere gelineceğine dair beklentilerinden de söz etmiştir. Yatırımdan vazgeçilmemesi gerektiğini de belirterek, daha hızlı bir şekilde hedefe varılmasına vurgu yapmıştır. Her yıl planlanan bu desteklerde sanayiye de yer verilmesinin, üreticiler bakımından yüz güldürücü sonuçları getireceğine dair beklentileri de açıklamıştır.

YORUM EKLE

banner307

banner313