Alexa

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli'den Et Üreticilerine Müjde

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli,  Yazıhan ilçesinde Bakanlığın hibe desteğiyle kurulan üretim merkezinin açılışını yaptı.Burada müjde veren Pakdemirli; !Yerlideki 28 lira olan karkas et fiyatımızı da bugünden itibaren 29 lira olarak uygulamaya alıyoruz. "dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli'den Et Üreticilerine Müjde

Bakanı Pakdemirli, "(Besiciden et alım fiyatları) Yerlideki 28 lira olan karkas et fiyatını bugünden itibaren 29 lira olarak uygulamaya aldıklarını söyleyerek Et üreticilerine müjde verdi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, karkas etin besiciden alım fiyatına dair, "Yerliyi de her zaman kayırıyoruz biliyorsunuz. Yerlideki 28 lira olan karkas et fiyatımızı bugünden itibaren 29 lira olarak uygulamaya alıyoruz." ifadelerini kullandı.

"KATKILARIMIZ SÜRDÜRMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

Malatya'nın Yazıhan ilçesinde Bakanlığın hibe desteğiyle kurulan üretim merkezinin açılışını yapan Pakdemirli, Tesisi gezerek  yetkililerden bilgiler aldı. Bakan Pakdemirli, amaçlarının Türkiye'nin kendi kendine yeterliliğini sağlamak olduğunu belirterek, bu noktada da yeterli desteği sağladıklarını ve teşviklere devam edeceklerini söyleyerek, "Bu anlamda Bakanlığımızın 2,5 milyon liraya yakın bu tesise katkısı var. Bu katkılarımızı sürdürmeye de devam edeceğiz." diye konuştu.

Et üreticilerinin uzun süredir sıkıntılarının olduğunu dile getiren Pakdemirli, şöyle konuştu:

"26 lira olan ithal menşeili karkas et fiyatları Et ve Süt Kurumu olarak bugünden itibaren 28 lira olarak uygulayacağımızı açıklamak istiyorum. Yerliyi de her zaman kayırıyoruz biliyorsunuz. Yerlideki 28 lira olan karkas et fiyatımızı da bugünden itibaren 29 lira olarak uygulamaya alıyoruz. Hayırlı, uğurlu olsun." 

Anadolu Ajansı

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2018, 12:43
YORUM EKLE