Alexa

“Yapılması Planlanan Reformlar Türkiye ekonomisine Güç Katar"

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, “İhracata ve istihdama desteğin artarak sürecek olmasını sektörümüz açısından müjde olarak kabul ediyoruz” dedi.

“Yapılması Planlanan Reformlar Türkiye ekonomisine Güç Katar"

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, Yeni Ekonomi Programı (YEP) kapsamında ortaya konulan hedefler doğrultusunda "Yeni Ekonomi Programı Yapısal Dönüşüm Adımları 2019"u değerlendirdi.

Bakan Albayrak'ın koordinasyonunda ekonomi yönetiminin şekillendireceği Türkiye Ekonomisi'ne yönelik 'gelecek tasarımı'nın ilk adımlarını teşkil ettiğine işaret eden Başkan Gülle, “Kamu bankalarının sermayelerinin güçlendirilecek olması, vergi alanında mükellefi önceleyen bir anlayışa geçilecek olması ve ticaretin hukuki boyutlarına yönelik değişikliklerin de reformlar arasında yer alması çok önemli başlıklar olarak göze çarpıyor. Reformlar hayata geçirildikçe Türkiye ekonomisi gücüne güç katar” dedi.

Bakan Albayrak’ın altını çizdiği yapısal adımların, sağlıklı ve sürdürülebilir büyümenin dayanağının ihracat ve katma değerli ürün üretimini önceliklendirilmesine dayandırılmasını büyük bir memnuniyetle karşıladıklarını belirten TİM Başkanı Gülle, Türkiye ekonomisinin gelecek tasarımı açısından ihracatın hayati önem arz ettiğini vurguladı.

“Ekonominin bütün katmanlarıyla birlikte ele alınması kritik öneme sahip”

Reformların safha safha hayata geçirilecek olmasının ve ihracattan tarıma kadar kapsamlı planlanmasının, çalışmanın ne denli hassasiyetle hazırlandığını ortaya koyduğunu dile getiren TİM Başkanı İsmail Gülle, sözlerini şöyle tamamladı:

“Sayın Bakanımız ortaya koyduğu çalışmaya Türkiye’deki paydaşları ve STK’larla birlikte yaptığını konuşmasının daha başında ortaya koyarak “ortak akla” verdiği önemi ortaya koydu. Açıklanan yol haritasının Türkiye Ekonomisi'ne yeni bir ufuk, yeni bir büyüme modeli, yeni rekabetçilik becerileri kazandıracağı kanaatindeyim

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2019, 15:23
YORUM EKLE