Alexa

Yeni Yılda Emekli Aylıkları İçin Müjdeli Haber...

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, emekli esnafının aylıklarının hem asgari ücretin hem de açlık sınırının altında olduğunu, yeni yılda başta Bağ-kur emeklileri olmak üzere tüm emeklilerin aylıklarına iyileştirilme yapılması gerektiğini söyledi.

Yeni Yılda Emekli Aylıkları İçin Müjdeli Haber...

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Emekli esnafımızın aylıkları hem asgari ücretin hem de açlık sınırının altında. Yeni yılda başta Bağ-kur emeklilerimiz olmak üzere tüm emeklilerin aylıklarına iyileştirilme yapılmalı. Tüm emeklilerin emekli maaşları asgari ücretin altında kalmamalı” dedi.

Yeni Yılda Emekli Aylıkları İçin Müjdeli Haber...

2019’da emekli aylıklarına iyileştirme beklediğini ifade eden Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Dişini tırnağına takıp gece gündüz demeden dükkanının başında duran esnafımız başta olmak üzere tüm kesimler  yeni yılda emekli aylıklarına yapılacak iyileştirmeyi dört gözle bekliyor. TÜİK verilerine göre tek kişinin açlık sınırı 1.997,46 TL'dir. Asgari ücret 2019’da 2 bin 20 TL olarak belirlendi. Esnaf ve sanatkarımızın ve diğer kesimlerin aldığı emekli aylıkları açlık sınırının ve asgari ücretin altında kalıyor. Oysa esnafımız emekli olabilmek için en uzun prim gün sayısını ödüyor." dedi.

Emekli maaşları ne kadar artırılırsa piyasalar o derecede canlanacağını kaydeden Palandöken, "Piyasaların canlanması ile de devletin vergi gelirlerinde artış meydaa gelir. Yanei emekliye verilen maaşla devlet zarar etmez. Emekli esnaf ve sanatkarımız başta olmak üzere tüm emeklilerin yeni yılda mağdur olmaması için emekli aylıklarına bir düzenleme getirilmeli ve düşük maaşlar maaşlar asgari ücretin altında olmamalı” şeklinde konuştu.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE