Esra Balamir Kimdir?

Esra Balamir Kimdir?

Çin'de ortaya çıkan koronavirus tüm dünyayı sardı. Hızla yayılmasını sürdüren Koronavirus Türkiye'de varlığını devam ettiriyor. Koronavirüs salgını nedeniyle Esra Balamir, kendisine de test yaptırmış ve testin pozitif çıkması ardından vatandaşlar tarafından da Esra Ballamir'in kim olduğu, nereli olduğu merak edilmiştir.

Esra Balamir, Türk model, şarkıcı, oyuncu ve televizyon sunucusudur. Gerçek adı Esra Balamaz’dır. Zor hayat şartlarında gençliğini yaşayan Balamir, ablası ve annesiyle beraber Avusturya’da bulundu. Esra Balamir, aslen Adanalıdır ve 1975 doğumludur. Müziklede uğraşan Balamir'in 5 tane albümü vardır.

Kariyer hayatına ilk olarak Kral TV’de DJ’lik yaparak başlayan Balamir, bir kanalda kendi programını sunmaya devam etti. Daha sonra başka bir kanalda sabah programı sundu. Şafak Sezer ile ilk televizyon dizisini çeken Balamir, Böyle mi Olacak, Kabare Kabare ve Reyting Hamdi gibi dizilerde oyunculuk yaptı. Birçok magazin programları da sunan Balamir, model şarkıcı ve televizyon sunuculuğu görevlerinde de bulunmuştur.

Esra Balamir, 1998 yılında Yalçın Dümer ile evlendi, nikah şahitliğini dönemin belediye başkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı. Çift bir yıl sonra 1999 yılında boşandı.

Esra Balamir'in Albümler

2016- Söke Söke

2010- Rüyalar Gördüm

2005 - Bal Gibi

2007 – Masalcı

banner442