Alexa

Fenerbahçe taraftarı bile bu sözlerden rahatsız oldu

Yazıma başlamadan önce Afrin’de yedi düvele karşı mücadele veren Vatan Evlatlarına Allah’tan yardım ve zaferler dilerim…

Rusya’nın Soçi kentinde düzenlenen Avrupa Eskrim Şampiyonasında Deniz Selin Üstündağ kızımız Yıldız Kadınlar Kılıç kategorisinde finalde Bulgar rakibini 15-11 yenerek Avrupa Şampiyonu oldu. Bayrağımızı göndere çektiren sporcumuz bizlere onur vermiştir.  Eskrim sporu son zamanlarda ülkemizde gelişmekte olan, küçükler ve gençler tarafından da ilgi ile takip edilen ve rağbet gören bir spor dalı olmuştur. Eskrim Federasyonunun yaptığı çalışmalar ve Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın bu konuda ki çabasını takdir etmek lazım.  

Süper Lig…. 

  

Dün akşam oynanan Trabzonspor-Beşiktaş maçında gördük ki şampiyonluğa oynayan takımların yedek kulübesi ne kadar iyi olursa şampiyonluğa da bir o kadar yakın olursun. Negredo ve Caner ‘i oyuna alıp hareket kazandıran Şenol Güneş’i de tebrik etmek lazım. Vagner Love’ın oyunda kaldığı süre içerisinde Beşiktaş’ın ileride top tutmasına yardımcı olamaması Beşiktaş’ın ceza sahasında pozisyon üretememesine sebep oldu. Caner’in oyuna girmesiyle sol kanadı daha etkili kullanan Beşiktaş, Negredo’nun gerçek kalitesi, ileride top tutması ve Babel ile olan uyumu Beşiktaş’a galibiyeti getirdi. Defansta Dusko Tosic’in maç boyunca ayakta kalması ve Medel ile uyumu çok başarılıydı. Trabzonspor’da ayakta kalan tek isim ise Okay Yokuşlu oldu. Trabzonspor’un her atağında, rakibin her karşılanmasında Okay Yokuşlu vardı. Ama yetmedi. Trabzonspor’da sıradan diye nitelendirebileceğimiz çok oyuncu var. Maddi anlamda da sıkıntılı günler geçiren Trabzonspor için ligin daha da zor olacağını tahmin ediyorum.

Fenerbahçe taraftarı bile rahatsız oldu

Fenerbahçe’nin Akhisar’a kendi evinde 3-2 yenilmesi Aykut Kocaman’ın yine topun ağzına gelmesine neden oldu. Maçtan sonraki açıklaması zaten bence başlı başına bir gafletti. “Beşiktaş maçında taç hırsızlığı oldu.” Bu açıklama bence Akhisar maçının üstünü örtmek için gündemi değiştirme hareketidir. Sen koskoca Fenerbahçe takımında Teknik Direktörsün. Zaten her maç hakemleri eleştiriyorsunuz, TFF yi eleştiriyorsunuz, MHK’yı eleştiriyorsunuz ama bir taç için böyle maçın ardından hele hele böyle bir maçın ardından bu açıklamaya çok anlam veremedim. Ne yani şimdi bütün takımlar her yenilgiden sonra bir önceki hafta yapılan hakem hatalarını mı konuşsun? Fenerbahçe taraftarı bile bu sözlerden rahatsız oldu.

Elinizde Gomis gibi bir golcünüz de varsa...

Galatasaray Karabük deplasmanına her ne kadar ligin dibine demir atmış olsa bile çekinerek gitti. Böyle maçlar her zaman tehlikelidir. Karabük Galatasaray’a ilk dakikalarda önde press yapmayı denedi ama Galatasaray bu baskıdan çok rahat kurtuldu. Erken gelen goller Galatasaray’ı rahatlattığı gibi Karabükspor’unda gerçekten Süper Lig için ne kadar vasat bir takım olduğunu hatırlattı. Elinizde Gomis gibi bir golcünüz de varsa skor böyle bir takıma karşı kendiliğinden geldi. Doğru yerde doğru zamanda olması, Garry Rodrigez ile son haftalarda ki uyumu skora fazlasıyla yansıdı. Skor 6-0 olmuşken Galatasaraylı Maicon’un kornerden gelen topu kafasıyla auta vurması sonucu verdiği üzülme tepkisi Galatasaray takımının Fatih Terim geldikten sonraki futbola olan hırsı , azmi ve isteğini ortaya koyan en büyük resimdi.

YORUM EKLE