Alexa

Abdullah Gül'den Flaş Açıklama

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül hakkındaki iddialarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Abdullah Gül'den Flaş Açıklama

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, cuma namazını kılmak üzere geldiği Esenyurt'taki Serhan Tirit Merkez Camii çıkışında, hakkındaki iddialarla ilgili açıklama yaptı.

Gül'ün açıklamalarının satır başları şöyle:

CHP Milletvekili Deniz Baykal'ın açıklamaları hakkında konuşan Gül,  "Geçen günlerde bir siyasetçinin kendi parti içi hesapları ve politikaları çerçevesinde yaptığı çeşitli taktikler, o konuşmada, beni de söz konusu etti. Açıkçası ben hiç ciddiye almadım benimle ilgili söylenenleri. Önceden de biliyorum 367 meselelerinin nasıl ortaya çıktığını. Ama üzülerek görüyorum ki bazıları çok ciddiye almışlar" dedi.

Gül açıklamasının devamında "Üzülerek görüyorum ki bazıları çok ciddiye almışlar bazı arkadaşlar saygı seviyesini de aşarak neredeyse benim ne yapmam gerektiğini söylemem gerektiğini nasihat edecek kadar ileri gittiler buna çok üzüldüm...

Uzun bir süredir bazı çevreler başta ben olmak üzere AK Parti'nin gerçek öncüleri kurucuları, onun içeride dışarıda başarısında itibarında çok büyük emeği geçmiş arkadaşlar hakkında, ağza gelmeyecek, laflar, küfürlere varan söylemler her türlü ahlak dışı davranışlar...  Bunların da nasıl organize olduğunu dünya alem biliyor. Bunun karşısında sükutu çok üzüntüyle karşılıyorum ve kamuoyunun vicdanına bırakıyorum."dedi.

7 sene tarafız cumhurbaşkanlığı yaptığını dile getiren Gül,  "Günlük siyasete girmeyeceğimi söyledim. Yeri, geldiğinde tecrübemi paylaşma sorumluluğum var. Baktığımızda ülke zaten kutuplaşmanın ve seçimlerin yorgunluğu içinde. Türkiye’nin önüne bakması gerekir. Ulusal çıkarların tehdit eden gelişmeler var. Herkesin bunları çözmek için çalışması gerekir. Hükümete yardımcı olmak gerekir. Bu fikirlerimi bu şekilde paylaşırım polemiklere sokmak isteyenleri de ciddiye almam.Cumhurbaşkanlığı yaptım. Günlük siyasete katılmayacağımı açıkladım" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA

YORUM EKLE